Forum PCLab.pl: Ryzen 5 3600 PROBLEM Z TEMPERATURĄ (undervolting) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ryzen 5 3600 PROBLEM Z TEMPERATURĄ (undervolting)

#1 Użytkownik jest niedostępny   mP216 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Sierpień 2019 - 21:56

Witam, ma problem z temperaturą na procesorze. Co 5-30 sekund temperatura wzrasta a wraz z tym chłodzenie (stockowe) przyśpiesza. Podejrzewam, że undervolting pomógłby ale nie mam pojęcia jak to zrobić.
Procesor: ryzen 5 3600
Płyta główna: Msi b450 Tomahawk
Karta graficzna: Gigabyte rtx 2070 super
Zasilacz: vero m2 600w
Ram: g.skill aegis 16gb (dwie kości) 3000mhz
Obudowa: regunm rg4tf
Screen jest zrobiony podczas pobytu na pulpicie. Dodam, że są to skoki kilku sekundowe i temperatura po chwili sięga 45-52. Nie kupowałem chłodzenia ponieważ niby miało wystarczyć a wolałem dołożyć do karty graficznej.

Załączone pliki

• Załączony plik  sc.png (63.73K)
    Ilość pobrań: 26

#2 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2019 - 23:19

Użytkownicy ryzenów zgłaszali problem polegający na nieprawidłowym działaniu funkcji oszczędzania energii w taki sposób, że procesor niepoprawnie rozpoznaje obciążenie i mocno przyspiesza, chociaż nic się nie dzieje. U ciebie jest pewnie ten problem.

Jeśli uprzesz się na undervolting, internet jest zawalony tutorialami. Nie ma sensu pisać tutaj kolejnego. W google znajdziesz w moment. Najpierw jednak upewnij się, że masz aktualny bios.

No i przy zakupie sprzętu klasy rtx2070s naprawdę stać cię na 150zł na sensowne chłodzenie :]

#3 Użytkownik jest niedostępny   mP216 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 04 Sierpień 2019 - 23:23

Ustawiłem windows zrównoważony oraz AMD Cool n Quiet enabled i się poprawiło zegary już nie są stale na 4,2 a na 2,2 i skaczą na 3 lub 4mhz

#4 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 22:45

Są osoby które mają problem z odpalaniem komputera, z usypianiem, trzaski audio, błędy USB, dziwny brak stabilności mimo braku błędów w programach?

Jakie macie napięcie MEM VTT oraz MEM VDDIO (napięcie RAM). Do sprawdzenia w Ryzen Master lub w biosie.

Strona 1 z 1