Skocz do zawartości
Mein

Płyta główna msi ms-7502 ver1.2 bardzo dziwny objaw ciąg dalszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałem wcześniej o tej płycie - msi ms-7502 ver 1.2 na socket 775 bardzo dziwnie się zachowuje. Nagle z dnia na dzień komputer przestał dawać obraz. Po dłuuuugich poszukiwaniach i kilkudziesięciu postach doszliśmy do wniosku, że problemem jest bateryjka na płycie - po jej wyjęcia magicznie pojawia się obraz i wszystko działało (prawie, bo wywalały ciągle bluescreeny). Dlatego tą bateryjkę wymieniłem. I co? Nadal to samo, gdy ta jest włożona, zero obrazu, zero reakcji, zero niczego ;-; A po wyjęciu baterii windows po długim przygotowywaniu urządzeń i po jeszcze dłuższej automatycznej naprawie i jeszcze dłuższym, tak długim, że wręcz nie do opisania kręceniu tym swoim pokrętłem - uruchomił się :lol2:

Dlatego moje pytanie brzmi: Wie ktoś może co się stało z tą płytą? Bo ja szczerze dawno już wymiękłem xD

ps. po wymianie płyty, procesora i ramu nie ma zadnych błędów - wszystko ładnie się uruchamia. A xeon x5460 sprawdzany przez kolegę na pewno sprawny, ram to samo. Czyli na pewno problem płyty. Dopowiem, że przed wystąpieniem usterki lekko wygiąłem płytę, bo chciałem zamontować wentylator na sekcję zasilania, zrobiłem to sposobem "na siłę", bo wentyl się nie mieścił między ścianką obudowy a chłodzeniem, ale bez przesady - nie przesadziłem zbytnio z siłą, chłodzenie wygiąłem na max 1cm w prawo.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że płyta uruchamia się tylko wtedy, gdy odłączę od niej wszelkie źródła zasilania (bateryjka biosu też) bo inaczej to ani rusz. To rozumiem, że to taki nabyty stały urok tej płyty? Naprawić się już nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...