Skocz do zawartości
kilerfcb

2070 czy 2060 Super ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu GPU. Nie za wysoki budżet, bo 1900 zł i wiem, że w tej kwocie ciężko szukać RTX 2070 ale wpadł mi w oko MSI GeForce RTX 2070 GAMING za 1900 zł na xtreem. Z wersji 2060 Super to zastanawiam się nad

 

PALIT GeForce RTX 2060 SUPER GAMINGPRO

 

GIGABYTE RTX2060 SUPER GAMING OC 8GB

 

MSI GeForce RTX 2060 SUPER Ventus 8G OC

 

 

 

Mam dylemat czy iść bezdyskusyjnie w 2070 czy dobrać coś z 2060 Super. Niby w testach to jest to samo, ale sam numerek chyba sugeruje wybór ?

 

 

 

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się nad czym zastanawiać- MSI RTX2070 Gaming nie dość że wydajniejszy, to będzie przy tym się cechował lepszą kulturą pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed takim samym wyborem jak ty i wybór padł na 2070 Gaming za niecałe 1900 z tego xtreem. Zawsze to ciut lepsza wydajność i więcej rdzeni RT niż w 2060S przy takiej samej cenie. Sama karta bardzo duża i wymaga podpórki ( dołączona ) ale przez to chłodzenie sobie świetnie radzi i często działa w trybie pasywnym ( np w WoT w 1080p/60). Minusem tych kart jest to że pakują do nich prawdopodobnie te gorsze czipy bez A i mają niski PL - 200 W. Zrobiłem u siebie UV do 0.925 i ustawiłem boost na 1980 MHz także temperatury i kultura pracy stoją na bardzo wysokim poziomie do tego wydajność jest przyzwoita. Niedawno był Zotac 2070 AMP Extreme w cenie poniżej 2000 i żałuje, że jego nie złapałem zamiast tego Gaminga bo to jedna z najlepszych 2070 i do tego z 5 letnią gwarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się nad czym zastanawiać- MSI RTX2070 Gaming nie dość że wydajniejszy, to będzie przy tym się cechował lepszą kulturą pracy.

Karta wyprzedana.

 

Suszarka, odpusc ten model.

 

Suszarka, odpusc ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI GAMING bedzie najlepszy w tej kwocie, napisz do nich kiedy dostawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dostałem odpowiedź, że tej karty już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się sugerować tym testem

ale w nim ten Gigabyte wypadł całkiem OK. Nie ma tragedii z temp i dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na 2060 Super. https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-super-gp-oc-8gb-gddr6-ne6206ss19p2-1062a-6084836/ 

 

Tego Gigabyte 2070 Windforce za 1950 się boję (kultura pracy) a pozostałe 2070 już mocno odbiegają od budżetu 1900 zł. Druga sprawa czy są warte te karty różnicy 200-300 zł itd

 

Zobaczymy co to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki z morele sa kasowane, wrzuc bez poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-super-gp-oc-8gb-gddr6-ne6206ss19p2-1062a-6084836/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObry, wybor. Z jakiego gpu sie przesiadasz.

PS: jaki procesor i ramy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-9700k, hyperx 2x8 3333, pozbylem sie palit gtx1070 jetstream

 

Wcześniej miałem i7-3770

Edytowane przez kilerfcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie ladny duet i ladny skok wydajnosciowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę. Mam tylko nadzieję, że różnica między 2070 a 2060 Super jest nieodczuwalna. Najchętniej sam bym to sprawdził gdybym dorwał obie takie karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia średnie... przy max obciążeniu piszczą cewki.... Max temp 69 więc całkiem OK. Zastanawiam się nad zwrotem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem tutaj na forum przy roznych modelach tej wersji palita karty lubia sobie piszczec. Mozna oczywiscie trafic i na Strixa, ktory piszczy jednak to loteria. Jesli ci to przeszkadza to tez bym zwrocil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MSI RTX 2060 Super Gaming X. Deklasuje tego Palita. Jednak co MSI to MSI. Kiedyś miałem wersje Gaming 970, 1060 i zawsze było OK. Max temp 65 i przede wszystkim cisza. Za 1863 w promocji na xtreem.pl Jak znowu będzie taka okazja to polecam wszystkim !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MSI RTX 2060 Super Gaming X. Deklasuje tego Palita. Jednak co MSI to MSI. Kiedyś miałem wersje Gaming 970, 1060 i zawsze było OK. Max temp 65 i przede wszystkim cisza. Za 1863 w promocji na xtreem.pl Jak znowu będzie taka okazja to polecam wszystkim !

 

Dzisiaj mi ten sam model przyszedł z tego samego sklepu? Jak RPM i temperatury po 30 minutach gry przy 100% obciążeniu karty?

Mi jakimś cudem to boostuje do 1875 Mhz prosto z pudełka, 71°C i 1950 RPM

 

Jaką wcześniej dokładnie kartę miałeś?

 

Msi niby fajne, ale to jedyna karta w historii, która mi padła tuż po okresie gwarancyjnym.

Miałem GTX 1060 Gaming X, kultura prcy tez była super, ale nie wytrzymała próby czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palita 2060 Super Gaming OC - suszarka straszna a w dodatku temp 75 stopni.

 

Ten MSI to faktycznie jak dłużej pograłem to wskoczył do 67 stopni (na automatycznej regulacji obrotów). A boost max pokazalo mi 2015 MHz hmmm chyba, że ten RivaTunerStatistic coś pokazuje źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...