Skocz do zawartości
GabeNewell

GPU do 500zł pod stary zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się z prośbą o poradę którą kartę wybrać w cenie do 500zł. Rozważam raczej tylko używki, bo nic nowego do 500pln chyba się nie nadaje. Karta pod zestaw:

CPU: i5 2500k max na tej plycie kreci się 4.4ghz

GPU: Gigabyte Radeon 280x. Wiernie służył. Upieczony, po 8 miesiącach wysiadł ponownie.

MOBO: Msi p67a-c43 (b3)

Ram: Kingston Hyperx Blu 8gb 1666mhz

Zasilacz: Corsair VS650.

Buda: chińska Akyga ale w środku 6 albo 7 Mistrali więc nie jest źle.

Dyski: 2x HDD po 1tb i 500gb

 

Będę używał sporadycznie, lecz na pewno chcę ograć Wiedźmina 3 i przede wszystkim Forze Horizon 4.

Póki co w tym pułapie upatrzyłem Gtx 1050, RX 470, oraz rx 390. Wiadomo, fajnie by było żeby nie był to pięciolatek.

Zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem 4 lub 8gb ramu, czy też SSD, z obawy że nie uciągnie Forzy. W trójce było nie najlepiej.

Przy okazji, czy jest możliwość na tej płycie jakoś uruchomić komputer na integrze? Niestety nie ma żadnego VGA czy HDMI.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 570 , nie wiem czy sie uda nie z kopary ale w tym budżecie to król opłacalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 570 na gwarancji w jakimś sensownym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie tzn. nową, czy używaną na gwarancji. I która wersja panowie, 4gb czy 8gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaną na gwarancji, 4GB - zanim wykorzystasz 8GB gdziekolwiek, karcie zabraknie mocy obliczeniowej, bardziej zabieg marketingowy (no chyba, że dopłata będzie znikoma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaną na gwarancji, 4GB - zanim wykorzystasz 8GB gdziekolwiek, karcie zabraknie mocy obliczeniowej, bardziej zabieg marketingowy (no chyba, że dopłata będzie znikoma).

Czy umie ktoś ocenić tą ofertę: https://allegro.pl/oferta/sapphire-pulse-radeon-rx-570-4g-gddr5-8196272719?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery+-+Wybrane+produkty+_PS_&ev_adgr=Komputery+-+PS&gclid=Cj0KCQjw-b7qBRDPARIsADVbUbWs6X-7CyHbEdjl727oeVQmTjvGSmnhGEvYvntH64IGpOcls9yrzPIaAvKxEALw_wcB ?

Wypada znacznie korzystniej niż takie same 2-letnie karty z kilkoma miesiącami gwarancji za 500pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok.

Typowa okazja z allegro.. Kusi, ale to zawsze ryzyko. Czy jest możliwość natknięcia się jakiegoś klona, czy w tej kategorii to nie występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pincet do kupienia są już GTX 1060 6 gb i to będzie dużo lepsza opcja pod Twój procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pincet do kupienia są już GTX 1060 6 gb i to będzie dużo lepsza opcja pod Twój procesor.

W tej cenie jest dużo fajnych 1060 3gb, 6gb nie smierdzących wałem nie znalazłem. Najgorzej jest z gwarancją, ciężko wyrwać coś sensownego. Będę kontynuował poszukiwania i dam znać o wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakichś tanich modeli z 2 wentylatorami od siebie polecę palit dual tania i dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakichś tanich modeli z 2 wentylatorami od siebie polecę palit dual tania i dobra.

Tak właśnie robię, tylko czy wśród 1060 jest jakaś znacznie gorsza od reszty wersja od której lepiej się trzymać z daleka? Słyszałem niepochlebne opinie właściwie tylko o Zotacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram nową kartę więc gdybyś chciał dozbierać to bardzo możliwe, że będę miał na sprzedaż 1060 6GB od MSI Gaming X. Trzyletnia (miesiąc po gwarancji) z owocowego. Oczywko katowana w gierkach, nigdy artefaktu czy niepokojącego skoku temp na niej nie zaobserwowałem. Na allegro rozstrzał od 600 do 1000 zł więc sam się muszę zastanowić ile za nią będę chciał bo domyślam się, że większość tam to jakiś pokoparkowy syf. :P

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wywalić za dużo na prawdopodobnie kilkadziesiąt godzin latania w forzie. Jeśli już dołożę parę stowek to na ram i SDD.

Edytowane przez GabeNewell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam do sprzedania rx 480 8gb gamingx od mis pełen zestaw jak od producenta.

Nowa pasta termoprzewodząca. ładnie cicho śmiga.

 

500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam do sprzedania rx 480 8gb gamingx od mis pełen zestaw jak od producenta.

Nowa pasta termoprzewodząca. ładnie cicho śmiga.

 

500zł

Powiedz czy ta karta zużywała ci kiedyś więcej niż 4gb vramu w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Np w resident evil 7

 

A z gier które są poprawnie napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Asusa RX 570 Expedition 4GB i teraz muszę go jakoś podłączyć do monitora VGA. Jedyna opcja jaką miałem to taka:

https://imgur.com/zdGAXpi

czyli VGA -> DVI-I -> HDMI

W takim ustawieniu karta nie daje obrazu.

Powiedzcie proszę czy to wina zbyt dużej ilości przejściówek, czy może kwestia sprzętowa/oprogramowania? Czy wystarczy kupić przejściówkę bezpośrednio VGA->DVI-D(takie jest na karcie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Model expedition padają jak muchy i ogólnie sa do bani wiec tu zrobiłeś niezła gafe

Po 2. Nie wszystkie monitory tylko z VGA beda chciały gadać po przez przejściówki z cyfrowymi zlaczami jak dvi/hdmi. Podlacz karte do innego monitora lub nawet tv bez kombinacji przez hdmi i zobaczysz ze bedzie działać *chyba ze karta juz sie uwaliła w pudełku :E

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VGA - DVI-I to są bardziej przelotki

Musisz mieć HDMI-VGA albo DVI-D - VGA

 

No i jak wyzej, Expedition to kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Asusa RX 570 Expedition 4GB i teraz muszę go jakoś podłączyć do monitora VGA. Jedyna opcja jaką miałem to taka:

https://imgur.com/zdGAXpi

czyli VGA -> DVI-I -> HDMI

W takim ustawieniu karta nie daje obrazu.

Powiedzcie proszę czy to wina zbyt dużej ilości przejściówek, czy może kwestia sprzętowa/oprogramowania? Czy wystarczy kupić przejściówkę bezpośrednio VGA->DVI-D(takie jest na karcie)?

 

 

CO ty masz tylko VGA w monitorze ?? czy to jeszcze kineskop czy jak :E:hmm: czy grasz na rzutniku ???

co do połączenia to są takie cuda https://allegro.pl/oferta/adapter-konwerter-przejsciowka-z-hdmi-do-vga-dsub-8009306978?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery_top&ev_adgr=Akcesoria+(Laptop,+PC)&gclid=CjwKCAjwtO7qBRBQEiwAl5WC20XqNekilaImF5tBEEmlp9XGz58P6pGdovzPzA5hwWNlTY7yQddARRoCGKQQAvD_BwE

 

a karta nie ma DVI ??? coby wystarczył sztandarowy kable DVI VGA z marketu.

 

Co do przejściówek przy analogu jakość złącza ma znaczenie wiec te za 2 zł to odpuść.

Edytowane przez Sebsn122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Asusa RX 570 Expedition 4GB i teraz muszę go jakoś podłączyć do monitora VGA. Jedyna opcja jaką miałem to taka:

https://imgur.com/zdGAXpi

czyli VGA -> DVI-I -> HDMI

W takim ustawieniu karta nie daje obrazu.

Powiedzcie proszę czy to wina zbyt dużej ilości przejściówek, czy może kwestia sprzętowa/oprogramowania? Czy wystarczy kupić przejściówkę bezpośrednio VGA->DVI-D(takie jest na karcie)?

1.RX570 Expedition to ta sama konstrukcja co RX470 Mining - tylko uzupełniona w złącza video(na tym forum jest temat o RX470 Mining - padają jak muchy,radzę przeczytać)

2.Musisz mieć przejściówkę z aktywnym konwerterem sygnału DVI-D - VGA lub HDMI - VGA(karta wysyła tylko cyfrowy sygnał obrazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...