Skocz do zawartości
RoLoSky_PL

Podkręcanie całego kompa do maximum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się zająć podkręcaniem wszystkiego w kompie ale jest od cholery opcji których nie ogarniam i mam do was proźbę taką żebyście mi pomogli podkręcić go żeby był stabilny i wydajny

 

Płyta główna ASUS M4A77D

Procesor Phenom II x4 940

Ram 4x2Gb

Karta graficzna MSI GeForce GT 520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś ze Swojej strony zrobiłeś w tym kierunku ?

JA przed podkręcaniem tylko karty graficznej obejrzałem chyba z 3 godziny poradników na youtube.

Naprawdę jest tego bardzo dużo.

Jak już obejrzysz i nie będziesz rozumiał jakiś pojedynczych opcji to wtedy zapytaj się tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tylko podniosłem mnoznik procesora na 3.5 ghz bo powyżej trzeba napięcie większe dbać tylko nie wiem jakie i nie mam pojęcia o podkręcaniu grafiki i pamięci ram

Edytowane przez RoLoSky_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uważa że te podzespoły są stare to proszę o pomoc w konstruowaniu czegoś do 500 zł bo mam na zapleczu jeszcze dwie płyty główne ktore będę sprzedawał i dwa procesory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł wymienić płytę główną, procesor, pamięci i kartę na coś sensownego? Raczej ciężko będzie, samą płytę, procesor i pamięci w zestawie może znajdziesz coś używanego np. na allegro, z nowych podzespołów to raczej nie realne. Jakbyś podciągnął budżet do około 750 to ewentualnie coś na ryzenie 2200g byś mógł złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale już idziemy w inny temat niż ten co jest napisany. Chcę po prostu pomocy w podkręcanie kompa a nie ulepszania go to ma być komputer nie do gier z kosmosu tylko do prostych czyli cs go f1 2014 rocket league i ets 2 wiem że grafika jest za słaba Ale chodzi mi o podkręcanie wszystkiego oprócz grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego wszystkiego oprócz grafiki? GPU najłatwiej podkręcić, masz 2 paski i przesuwasz, elementarnie proste ;)

 

Potem procesor, zwiększasz mnożnik i podnosisz napięcia, zwiększaj np o 0.02 od tego co jest i testuj czy działa, jak nie to znowu napięcie do góry. Popatrz w sieci jakie bezpieczne napięcia ludzie używali z tym modelem aczkolwiek teraz jak to już jest nic nie warte to można sobie podnosić póki temperatura daje radę :D

 

Ram na koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gpu umiem podkrecic tylko nie wiem jakie mam domyślne napięcie bo to napięcie w cpu-z skacze i maleje

 

Oraz jak ram podkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie pod obciążeniem + poczytaj o trybach ustawiania napięcia fixed i adaptive. Popatrz w sieci na posty użytkowników tego procesora będziesz miał punkt odniesienia jakie ustawienia działają większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...