Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak się zastanawiam nad kupieniem drugiego dysku ssd pod M.2. Obecnie mam Samsunga Evo 970 1TB, lecz jednak brakuje mi czasem miejsca. Teraz dyski pospadały z cen i się pojawiają jakieś promocje jak np. teraz w sklepie na X.

 

Co jest teraz wartego uwagi?

 

Cena im niższa tym lepiej, ale bez żadnej lipy. Trzeba mieć też na uwadze, iż często będą na niego pobierane dane w mniejszej lub większej wadze i usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej crucial p1 i intel 660p czy jakos tak. Oba w granicach 400zl za 1TB ale ponoc lipe maja jak zajmujesz kilkanascie procent miejsca to transfery o połowę spadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No cóż... na QLC.

 

 

Wyczaiłem w granicach ponad 600 zł inne dyski:

 

PLEXTOR NVME 2280 M9PEG 1TB M.2 PCIE - 5 lat i TBW 640TB - akurat w promocji za 589 zł, ale to ohydne zielone PCB.

 

ADATA 1TB M.2 PCIE XPG SX8200 PRO - 5 lat i TBW 640TB - 639 zł - chyba najmniej ciekawa propozycja.

 

PNY XLR8 CS3030 1TB M.2 PCIE NVME - 5 lat gwary i TBW aż 1665TB - 629 zł. To TBW bardzo interesujące.

 

 

Wszystko na TLC. No chyba, że kupić na QLC sporo taniej i mieć wszystko w dupie :hmm:

 

Crucial 1TB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe P1 w promocji obecnie 419 zł.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA 1TB M.2 PCIE XPG SX8200 PRO - 5 lat i TBW 640TB - ten dysk ma 320TBW z tego co pamiętam..

 

CO nie zmienia faktu, że jest naprawdę fajny i znajomemu ostatnio taki zainstalowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka musiała być niedawno, bo widzę że sklepy internetowe też zaktualizowały dane.

Niecały miesiąc temu jak szukałem informacji to wszędzie TBW było 320..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Cruciala P1 za 419 zł w promce póki jest, ale jeszcze przetrawię temat, czy go odebrać czy dołożyć do czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze na TLC jakiś za 489 zł:

 

ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX6000 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 8200 zauważalnie słabszy, średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 150 zł tanszy, więc nic dziwnego.

 

8200 jednak wypada słabo przy takim PNY XLR8 CS3030 1TB M.2 PCIE NVME

 

Teraz mam rozkminę, czy odbierać tego Cruciala P1 za 419 zł, czy jednak kupić PNY XLR8 CS3030 za 629 zł bądź wstrzymać się i liczyć na jakąś promocję w najbliższych tygodniach. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wersję 8200 pro? Adata nie wypada tak źle tylko ma ponad dwa razy mniejsze TBW. Ja chce kupić PNY XLR8 CS3030 jako główny dysk a na magazyn jakiegoś curcial mx500 :D

Edytowane przez .::DOOMINIQS::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na :

https://www.x-kom.pl/p/415152-dysk-ssd-plextor-1tb-pcie-gen3-x4-nvme-2280-m9pey.html?_ga=2.71217938.323010611.1565057139-861706916.1524277482

 

599 zeta i na duży plus, duży solidny radiator, dzięki czemu nie będzie throttlował...

Plextor 1Tb PCIe Gen3 x4 NVMe 2280 M9Pe(Y)

aktualna promka w X-com

Edytowane przez dobrygosc2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk widziałem, ale nie chcę nic pod pcie. Dysk ma być niewidoczny w gnieździe M.2.

 

Jest też wersja m.2 za 589, ale też ją rozważałem o czym napisałem w jednym z postów.

 

Odbiorę tego cruciala P1 we wtorek na to wychodzi. Na magazyn będzie git. Tak sobie przeliczyłem, że do PNY XLR8 CS3030 bym musiał dopłacać 50% ceny cruciala, co raczej ma średni sens skoro mam 970 EVO jako główny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, szkoda kasy na coś co i tak nie wykorzystasz a i tak lepsze jest od sata. A myślicie, że na główny dysk ten PNY będzie git? Trochę nie mam zaufania do tej firmy jak i w sumie do ADATy...

Edytowane przez .::DOOMINIQS::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten PNY w swojej cenie patrząc po testach wygląda bardzo dobrze. Dla mnie z minusów, to niebieskie pcb i kości po obu stronach, więc chyba ciężka sprawa z dobraniem radiatora.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy chłodzeniu dysków NVMe chodzi przede wszystkim o schłodzenie kontrolera, bo to on produkuje większość ciepła. Kości dużo mniej.

 

Ze względu na retencję danych niektórzy nawet preferują chłodzić dyski NVMe tak, że chłodzą tylko kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak własnie przeglądałem, zdjęcia wcześniej i zauważyłem, że jeden element się grzeje najbardziej. Tak przypuszczałem, że to pewnie kontroler. Jednak chyba warto też i chłodzić pamięci jeśli jest taka możliwość.

 

Tak czy inaczej ten PNY z tego co widziałem, się nie grzeje jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Cruciala P1 TB NVME.

 

Dałem na niego taki radiator...

 

RjpTA9yt.jpg

 

Test z radiatorem i temperatura.

 

YZ3nQbYh.png

IYLqOKTh.png

 

Test golasa i temperatura.

 

whJvONih.png

 

A tyle jest warta blaszka z termopadem od mobo MSI...

msi-m2-shield-prueba-rendimiento-1280x720.jpg

 

 

 

UgQo3nvh.png

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda dosyć zapchany plextor M8PeGN 512GB na taniej, chińskiej przejściówce na PCI-E.

post-88331-15656127169559_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego cruciala p1 1TB, ale to pewnie gdzieś w weekend dopiero go podłączę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak ten radiator. Wychodzi na to że czyni cuda prawie jak dysk w slocie PCIE ?

 

Moim zdaniem najlepszy zakup cena jakość. Nieraz się zastanawiam, czy nie powymieniać moje radiatorki EK na Jonsbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...