Skocz do zawartości
pepe06

Komputer z Windowsem do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czekałem, czekałem i czekałem na dobry moment kupna komputera i dość czekania. Trzeba to załatwić w sierpniu, najpóźniej we wrześniu.

Zakupów chciałbym dokonać w X-komie. Wprawdzie drożej ale pewna obsługa w razie problemów a i mogę tam osobiście podjechać.

 

Komputer przeznaczony do gier, internetu i filmów. Proszę o porady.

 

Na 100% komp musi stać na 2070 Super. W grę wchodzą chyba tylko dwie wersje:

 

- Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 lub MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6. Opłaca się dokładać do MSI?

 

Procesor chyba jednak AMD Ryzen 5 3600. Intel Core i7-8700 jest nieopłacalny. Nie mam pojęcia tylko jaka płyta główna pod AMD. X570 odpada, nieopłacalne. Może za rok lub dwa. By w MOBO był już Bios zaktualizowany a i obsługa bezproblemowa. Nie jestem maniakiem, nie chce przesiadywać w Biosie i mieszać coś ciągle. Nie wiem również które kości RAM-u są w 100% kompatybilne. Ram chce dobry, jestem skory dopłacić za lepszy, szybszy Ram.

 

- Wentylator na procesor coś cichego.

 

- Windows 10 USB - około 530zł

 

- Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX - słyszałem opinie , że jest głośny, jakaś alternatywa?

 

- ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX6000 Pro - potrzebny jeden dysk 1tb na którym będzie stało wszystko, od Windowsa po gierki. Nie chce się bawić w kilka dysków. Najlepiej chłodny i bez konieczności dokupowania radiatorka.

 

Buda nie mam pojęcia póki co. Na pewno przestronna i chłodna w środku. Dobrze jakby miała wejście na dvd-rom ale najlepiej zamaskowany w środku. Np. za panelem przednim. I tak będzie używany raz na rok. Tutaj również jestem skory dopłacić do lepszej budy, będzie już na lata.

 

 

Poza budżetem chcę kupić również monitor 144p 75Hz. Nie interesuje mnie 144Hz, i tak tego nie osiągnę w nowych grach w najwyższych detalach a nie gram w gry multiplayerowe. 75Hz max. Interesuje mnie rozdzielczość i detale.

 

Dziękuję za każdą poradę i pomoc.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/f2460f8e masz 500 zł taniej a i tak bardzo dobrze.

 

- 550W z zapasem na +12V

- pamięci dobre pod OC

- bardzo dobrze wykonana i pojemna obudowa

- chłodzenie na GPU bardzo ciche i bardzo wydajne, niemal bezkonkurecyjne patrząc na cenę tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Nie opłaca się dokładać do GAMING X TRIO?

 

Czym się różni MSI B450 GAMING PLUS MAX od MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4? Nie widzę różnic oprócz jednego złącza.

 

Czytam, że AMD Ryzen 5 3600 jest dosyć ciepły. Nie trzeba lepszej wentylacji, coś pokroju Thermalright HR-02 - Macho Rev. B lub Dark Rock 4?

 

Kurczę wywiało box Windows 10 na usb.

 

Chyba też dowalę jednak SilentiumPC Armis AR7X TG RGB.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się dopłacać do trio.

 

Płyty poza wizualnym wyglądem niczym się nie różnią, mają ten sam VRM, mogą się różnić ewentualnie złączami.

 

R5 3600 nie jest ciepły, ale jak robisz OC to warto zmienić na fortisa 3/ grandis 2 XE

 

Edit: armis 7 to dobra buda, ewentualnie możesz brać signum sg1x, wówczas dołożyć do szybszych pamięci, jak nie robisz OC i możesz brać jak wyżej co Caps zapodał.

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca, Gigabyte ma równie dobre chłodzenie a może i nawet lepsze (w RTX 2080 Ti wypada nieco lepiej).

 

Fortis 3 da radę z Ryzenem spokojnie jeśli nie będziesz podkręcać (a kręcic tego CPU raczej nie warto, bo mały zysk a rosną temperatury).

 

Płytę weź Gaming Plus, tańsza i dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Panowie a jaki monitor do tego 144p, 75Hz. W X-komie coś bieda w tego typu monitorach. Budżet? Tyle by był dobry monitor na lata. Nic po kosztach.

 

@ KamiloP19

 

Jakich szybszych pamięci?

Obecnie zastanawiam się nad tymi powyższymi G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) lub Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 8GB DDR4-3000 CL15 BLS8G4D30AESBK. Chyba nie ma nic innego ciekawego. Raczej wezmę G. Skill.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kartą graficzną polecam :) trio ma pcb od 2080 więc więcej prądu zjada.. I jest bardzo duże obudowa ta albo meshify ja mam meshify Jest kozak płytę bierz tomahawk albo ta max pamięci mogą być te albo kinstony rgb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów tylko coś takiego znalazłem :

 

Acer Nitro VG270UBMIIPX czarny

 

Acer B277UBMIIPPRCZX czarny

 

ASUS Designo MX32VQ Curved

 

Tylko ten Asus to już raczej przegięcie.

 

Mało opinii, coś kiepski wybór z parametrami 2560 x 1440 i 75Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Acer Nitro VG270UBMIIPX czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie kupuję nie ma zasilacza Seasonica więc polecają mi ten be quiet! 600W PURE POWER 11 CM.

 

Więcej W a tańszy. Dlaczego tak jest? W opisach bardzo podobne. Dziękuję za info.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj czy mają Corsair RM550X albo Straight Power 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to będzie ten SPC jako ostatnia deska ratunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Straight Power 11 jest lepszy od Seasonic'a? Skoro tak wyszło, jestem skory dopłacić i mieć coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze są praktycznie z tej samej półki. BQ kosztuje jednak więcej od Seasonica ale i tam tam pod kilkoma aspektami jest lepszy. Niemniej Focus byłby tutaj najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...