Skocz do zawartości
JKarol96

R5 3600 +rtx 2080 super - bottleneck?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie rozumiem, ludzie serio nie potrafią zrozumieć co znaczy "Intel jest lepszy w grach od AMD", ja nie mówię czy jest warto dopłacać, czy nie. Ja tylko stwierdzam fakt. Serio tak ciężko to zrozumieć?

 

Sam mam ryzena 1700, ale potrafię logicznie myśleć i wiem, że intel to koks jeżeli chodzi o gry. AMD pewnie ich dogoni za rok jak wyjdzie ryzen 4000, ale na razie no cóż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koks bo ma 15% więcej FPS ? bez jaj . Koks to był 2600k jak go porównałeś do FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo człowieku przesadzasz na tą chwilę AMD INTEL są praktycznie równe z minimalna przewagą intela ( w grach) która ekonomicznie jest bez uzasadnienia

 

Dla mnie taki test nie ma żadnej wartości, jak nie ma realnego filmu z gry z FPS to dziękuje. Jest takich na YT pełno i wtedy różnica jest znikoma

 

proszę

 

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz piszę, przeczytaj to 10 razy i logicznie pomyśl.

 

Intel ma najlepsze procesory do gier. Mają największy FPS w grach, większy od wszystkich innych procesorów AMD. Jak ktoś chce NAJLEPSZY procesor do gier i nie interesuje go CENA to Intel jest dla takiej osoby najlepszym wyborem. Nie ma znaczenia cena, rozumiesz? Po prostu stwierdzam fakt, że Intel ma przewagę w grach nad AMD i tyle. Odpal sobie filmik, który Ci wysłałem bo może nie wiesz o co chodzi? Intela można też kręcić do 5.0-5.2Ghz a AMD niestety jest bardzo słabe jeżeli chodzi o OC (seria 3000), to daje jeszcze większą przewagę w grach. Zrozumiałeś, czy dalej coś nie rozumiesz?

 

Gamers Nexus to najlepszy i najbardziej profesjonalny kanał na YT jeżeli chodzi o benchmarki - jest jeszcze parę innych, ale oni na prawdę potrafią zrobić benchmarki.

 

Dalej sobie oglądaj jakieś randomowe kanały na YT, które nie potrafią robić prawdziwych benchmarków.

 

Porównaj sobie filmik Gamers nexusa i tego randoma co mi podesłałeś i zastanów się co robisz.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SoonTM

Zgadzam się, że Intel jest "the best". :thumbup:

 

Patrząc cena wydajność to króluje AMD, bo sporo graczy patrzy na portfel, ale jak ktoś jak sam napisałeś szuka najlepszego i może dopłacić to weźmie Intela, szczególnie do 144hz/144fps.

 

Dla mnie Ryzen 3600 to tania wersja 8700, ba wiem, że 8700k po OC jeszcze bardziej odjedzie, ale cenowo odjechał, za ten budżet można mieć płytę proc i ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim filmiku AMD 4ghz = intel 4300 czyli AMD 4300 = intel 4600. Intel na chłodzeniu do 500zł nie podkręcisz wyżej jak 5ghz czyli masz 400mhz więcej od AMD czyli jakieś 10% przewagi w grach nad AMD.

 

Jeśli komuś zależy na tych 10% nie patrzać na koszta to ok niech kupuje intel tylko dla mnie to jest dziwne myślenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Budżet na zestaw komputerowy to 6300zl

 

Intela tutaj słabo widzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej swoje. Ja nie mówię tu żeby każdy szedł i kupował intela za 2300zł do grania w gry, ja tylko mówię że to jest najlepszy procek (razem z 9700k itd.) do gier, którego można podkręcić i mieć jeszcze większą wydajność. 3900x jest nadal w tyle za 9900k/9700k w grach i tyle, to jest fakt, nikt tu nikogo nie obraża, nikt tu nic nie mówi co kto ma kupić, tylko stwierdzam fakt.

 

Nie patrz na to ile który procek ma IPC w 4.0Ghz bo to nic CI totalnie nie mówi, liczy się wydajność w grach.

 

Ja w ogóle nie mówię o tym co kto ma kupić przecież, tylko rozmawiamy sobie o tym który procek jest najlepszy do gier i tyle.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo człowieku przesadzasz na tą chwilę AMD INTEL są praktycznie równe z minimalna przewagą intela ( w grach) która ekonomicznie jest bez uzasadnienia

 

Dla mnie taki test nie ma żadnej wartości, jak nie ma realnego filmu z gry z FPS to dziękuje. Jest takich na YT pełno i wtedy różnica jest znikoma

 

proszę

 

 

 

W Twoim linku jest test karty graficznej a nie porównanie procesorów.

 

W wielu sytuacjach w filmiku obciążenie GPU jest większe od 95% a to już bottleneck karty graficznej.

 

Takie pseudo "testy" można sobie wsadzić...

 

Dodatkowo kto trzyma intela z serii K na stocku? :lol2:

 

EDIT:

 

SoonTM ma całkowitą rację.

Patrząc obiektywnie intel wciąga nosem procki AMD w grach.

 

Pamiętajmy że nowe Ryzeny to takie intele z serii K z maksymalnym fabrycznym OC

 

Jeżeli ktoś porównuje R5 3600 do i7 8700k/ i5 8600K/9600k to właściwe porównanie powinno być tylko przy maksymalnym OC ( bo takie jest ustawione w Ryzenach )

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim linku jest test karty graficznej a nie porównanie procesorów.

 

W wielu sytuacjach w filmiku obciążenie GPU jest większe od 95% a to już bottleneck karty graficznej.

 

Takie pseudo "testy" można sobie wsadzić...

 

Dodatkowo kto trzyma intela z serii K na stocku? :lol2:

 

EDIT:

 

SoonTM ma całkowitą rację.

Patrząc obiektywnie intel wciąga nosem procki AMD w grach.

 

Pamiętajmy że nowe Ryzeny to takie intele z serii K z maksymalnym fabrycznym OC

 

Jeżeli ktoś porównuje R5 3600 do i7 8700k/ i5 8600K/9600k to właściwe porównanie powinno być tylko przy maksymalnym OC ( bo takie jest ustawione w Ryzenach )

 

np w hitmanie PUBG FAr CRY 5 GPU śpi i jakoś intel nie miażdży amd w GTA V to samo przewaga intela jest ale kilka procent

 

AMD też jest bez O/C wiec test sprawiedliwy

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to będzie w końcu ten bottleneck 3600 + 2080Super ? :Up_to_s:

Autor tematu pytał o rozdzielczość WQHD - czy nie myślicie, że w tej rozdzielczości zacierają się różnice między CPU i w większości "wąskim gardłem" staje się GPU?

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmiku wynika, że combo 3600 + xt5700 to bardzo dobra opcja pod względem ceny/wydajności.

Szkoda, że nie dorzucił do porównania jeszcze RX 5700xt i RTX 2080 Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2019 nie zachwyca pod względem ceny/wydajności... to już nie te czasy, gdy można było kupić topowe GPU i spłacić je kopaniem w całości lub znacznej części ;)

 

a gracze tak narzekali... no to mają po staremu, 2k za średni segment które dwóch latach staje się warte 800zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kopanie to syf i malaria. Weź kup z rynku wtórnego GPU, gdzie zdecydowana większość pochodzi z koparki. Zwrotów było tak dużo z koparek u Kowalskiego, że sklepy zaczynały kombinować na niekorzyść kupującego. Do tego jak komuś się zepsuła karta graficzna kupiona przed sezonem na kopanie to gwarancja polegała na zwrocie pieniędzy. Tylko górnik miał lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...