Skocz do zawartości
JKarol96

R5 3600 +rtx 2080 super - bottleneck?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tytule właściwie zawarłem problem, który jak mam nadzieje rozwiąże z wasza pomocą raz dwa.

Jestem o krok od zamówienia zestawu z msi b450 tomahawk max + r5 3600 + rtx 2080super, jednak zastanawiam się czy procesor nie ograniczy pracy karty graficznej w rozdzialce 1440p. Nie ma mowy o żadnym 4k, a wybór na tani procek od amd padł z uwagi na potrzebę zakupu lepszego monitora.

Taki zestaw będzie wydajniejszy od r7 3700x + rtx 2070 super?

W przyszłości oczywiście zmodernizuje zestaw o lepszy proc amd, jednak nie szybciej niż za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Podaj budżet.

2.Do czego komp ma być stosowany.

3.Jaki monitor kupujesz.

 

A coś się poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega AndrzejTrg ma rację ale zawsze możesz się wspomóc technologią skalowania rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp wyłącznie do gier- od wiedźminów do battlefieldow.

Monitor 144hz 1440p - nie wybrałem jeszcze konkretnego modelu, jednak tutaj budżet do 2tys.

Budżet na zestaw komputerowy to 6300zl, bo tyle kosztuje mnie ten zestaw

https://www.x-kom.pl/lista/fpp4kk16n

Edytowane przez JKarol96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko gry to intel

 

Jak dla mnie komentarze tego typu powinno się banować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w jednej kości ? Jak już bierzesz tani procek to daj mu dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 9700k ma 8/8 więc kicha 8700 ma 6/12 więc odpowiednik 3600ryzena z tym z ryzen tańszy.. Ryzen pociągnie 2800 i kolejne dwie generację procków tak myślę niektóre płyty maja problem ale ten max musi działać dobrze bo do tego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie brał 2080S, ale nie dlatego, że procesor będzie ograniczał. Po prostu uważam ją za nieopłacalną (wyraźnie droższa od 2070S, w sumie niewiele wydajniejsza, taka sama pojemność pamięci). Myślę, że zestaw 3600+2070S będzie optymalny (a jak brać coś lepszego, to 9900K+2080Ti, ale to już poziom cenowy "miliona monet").

 

Co do monitora to warto, żeby obsługiwał G-Sync lub był "G-Sync compatibile" (z certyfikatem Nvidii). R5 3600 to dobry procesor, w każdej grze wyciągnie ponad 60 kl./s, ale już z utrzymaniem stałych 120 (nie wspominając o 144) ma problemy (w sumie jak każdy CPU na rynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie zestaw i7 8700 nonk lub k. 6 rdzeni 12 wątków starczy na długo. Podejrzewam że wersja bez k będzie i tak wydajniejsza od wszystkich ryzenow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier (jeśli nie załapałeś się na nowe 8700k za 1300-1400zł, a te czasy dawno minęły) nadaje się obecnie z nowych proców tylko Ryzen 3600. Niestety. 9600k dużo droższy i ma problemy z stutterem w niektorych grach (np. farcry5 czy battlefield - można zobaczyć w recenzji gamersnexus), 9700k dwa razy droższy a wydajność przeciętnie tylko kilka % wyższa no i loteria czy będzie dobre OC, 9900k masakrycznie droższy, 3700x prawie nic nie daje w grach poza wzrostem ceny, 9400f za cienki, 2600(x) czasem już nie daje rady... itd. itp.

 

Może coś się zmieni przy Comet lake, ja bardziej liczę na Rocket Lake czyli nowe archi w 14nm (jeśli dobrze zrozumiałem). Już po ryzenach widzę, że zmniejszanie archi wcale nie jest takie dobre dla użytkownika bo te 7nm grzeją się niemiłosiernie, 3600 bierze porówywnywalną ilość prądu co 9700x bedąc od niego słabszy...

 

więc intelowe 10nm raczej też będą piekarnikiem. Jeśli rocket lake to nie głupia plotka, tzn. jeśli faktycznie będzie to nowa architektura ale jeszcze w 14nm, to biorę i zapominam o procesorach na następne 10 lat. :E 14nm jeszcze idzie schłodzić. Wyobrażam sobie takie 9700k w 10nm albo 7nm i zastanawiam się czy w obciążeniu zejdzie poniżej 1500 RPM na powietrzu nawet na takich gigantach jak noctua :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może źle napisał?

 

Jak samochód to tylko mercedes...lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz najlepszy wybór.

 

Zamiast dopakowywać w CPU, wrzucaj w GPU. Bottlenecka nie będzie, ale zawsze kilka % możesz jeszcze urwać na procku, wymieniając 3600 na 9700k. Problem w tym, że lepiej tą kasę włożyć znowu w GPU gdzie urwiesz 2-3x tyle %, co na wymianie cpu.

 

r7 3700x + rtx 2070 super będzie zdecydowanie wolniejszy.

 

Jak zamierzasz grać w 2k, to w ogóle kup 3600 i zapomnij o cpu na dobre kilka lat, a co chciałbyś włożyć w cpu, pakuj w gpu. W 2k to różnica między 3600 a 9700k po mega oc to są jakieś tam śmieszne procenty. No i pamiętaj o dobrym ramie, różnica między 3000 mhz, a 3600 mhz na ryzenie daje większego kopa w 2k, jak wymiana 3600 na 9700k OC 5GHZ.

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód to tylko mercedes...lol2.gif

 

Co to za durny komentarz? Twój komentarz nie ma najmniejszego sensu. Procesory intela po prostu są lepsze do gier, no i co z tego? Nic. Po prostu taka jest prawda. No włącz sobie gamers nexusa i zobacz które procesory są najlepsze do gier i wróć na forum.

 

Ja w ogólę nie mówię o opłacalnośći i cenie, tylko o tym że intel ma najlepsze CPU do gier i to jest fakt.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepszość to kwestia ceny/wydajność. Bezwarunkowo najszybszy do gier jest Intel, ale też bardzo drogi, a przyrost pomiędzy cpu za 9 stów AMD i taniej płyty za 290 zł B450 a Intelem pod oc z płytą za 600 to kwestia kilku procent. Nie opłaca się totalnie, bo różnicę w kasie należy wrzucić w gpu i tylko w gpu.

 

W 2k killerem wydajności/ceny jest absolutnie r5 3600, na 2k gdzie cpu nie gra dużej roli starczy to na kilka generacji cpu, zanim zacznie mieć zauważalny bottleneck, wtedy warto będzie wejść w ddr5 i cpu, które na ten moment będzie znowu najlepsze w wydajności/cena.

Edytowane przez Blurey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja o tym wiem, ale jak ktoś chce "najlepszy CPU do gier" to jest nim intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jakbym miał kupować to brałbym mimo wszystko 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja o tym wiem, ale jak ktoś chce "najlepszy CPU do gier" to jest nim intel.

zależy człowieku jaki... zen2 jest akurat poprawiony ipc jest dobre i jest lepszy od wielu modeli intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nadal amd jest w tyle. Mnie tam walą gry, tylko stwierdzam fakty.

 

Druga sprawa, jak intela podkręcisz to AMD już w ogóle jest daleko w tyle w grach.

 

W ogóle nie mówię tu o aplikacjach bo temu człowiekowi chodzi tylko o gry.

 

Ryzen jest spoko, ja mówię o najlepszym z najlepszych procku do gier i nim jest Intel, czy go lubisz czy go nie lubisz, jest najlepszy do gier.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega bierzez 144hz monitor to nie po to by grać na nim w 60fps-ach.

Dobierzcie proca który będzie w stanie te 144fpsy utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nim jest Intel, czy go lubisz czy go nie lubisz, jest najlepszy do gier.

 

Do sapera na pewnoszczerbaty.gif

 

Jeśli kolega bierzez 144hz monitor

 

On bierze, ale mam wrażenie, że zupełnie co innego lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nadal amd jest w tyle. Mnie tam walą gry, tylko stwierdzam fakty.

 

Druga sprawa, jak intela podkręcisz to AMD już w ogóle jest daleko w tyle w grach.

 

W ogóle nie mówię tu o aplikacjach bo temu człowiekowi chodzi tylko o gry.

 

Ryzen jest spoko, ja mówię o najlepszym z najlepszych procku do gier i nim jest Intel, czy go lubisz czy go nie lubisz, jest najlepszy do gier.

 

Daleko w Tyle ? 15% ? zamiast 100fps masz 115FPS na prawdę jest to warte dopłaty 500zł do intela. Ludzie są ślepo zapatrzeni w niebieskich 15% szybsze a cena 50% większa. AMD nie miało sensu za czasów FX ale nie dzisiaj praktycznie idą łep w łep przy cenie dużo niższej

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...