Skocz do zawartości
Ufo188

Problem zintergrowany układ audio B450

Rekomendowane odpowiedzi

Mój post z forum MSI, może tutaj ktoś poradzi.

 

Mam problem ze zintegrowanym układem audio Realtek. Cały czas słyszę szum w słuchawkach. Nie jestem w stanie odtwarzać żadnych dzwięków używając minijacka podłączonego do tylnego panelu płyty głównej jak i do przedniego w obudowie. Brzmi to jak dzwonienie do internetu, jest ciągłe i uporczywe.

 

 

 

Co do tej pory zrobiłem?

 

-reinstall sterowników audio

-zmiana kart graficznej z gtx MSI 1060 GamingX do RTX MSI 2060 Ventus OC (wczesniej planowany zakup)

-reinstalacja sterowników nvidia

-reinstalacja windows do najnowszej kompilacji 1903 używając obrazu Windows 10 z mediacreationtools od microsoftu

-zmiana 4 pinowych kablów od 'CPU Fan'

-zmiana całego zasilacza i okablowania z silentum supremo m2 gold 550w na starego thermaltake SE 530w

-odpinanie po kolei kabli po kolei USB, RJ45, kabli z płyty głownej jak Restet SW, AUDIO_HD, POWER_SW, kabel USB przedni panel, kable od myszki, klawiatury itd

 

Nic to nie dało. Jedyna poprawa to używanie głośników/wejścia minijack od monitora (pewnie monitor ma swoją własną kartę dzwiękową). Niestety nie jest to rozwiąznie w 100% skuteczne, bo szum występuje nadal w 10%. Jest to i tak ogromna poprawa z kompletnego szumu jak miałem wcześniej z tylnim/przednim panelem...

 

Nie wiem co może to być innego poza jakimś zwarciem na płycie MSI B450 Tomahawk. Nawet wyciągnąłem płytę z obudowy, aby być pewnym, że to nie spięcie jakieś na wiatrakach w obudowie i nic to nie dało.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś inne rady co może być tego powodem.

 

Dalsze pytania dotyczą odsyłania płyt B450 tomahawk do polskiego oddziału MSI.

 

1.Na głównym kanale anglojęzycznym MSI był Livestream, gdzie przedstawiciel MSI mówił żeby zwracać te płyty główne i wymieniać je na wersje MAX, które są "future-proof".

2. W postach na www.reddit.com/r/MSI_Gaming użytkownicy piszą, że MSI przyjmuje te Tomahawki i wymienia je na wersje MAX. Czy tyczy się to samo MSI Polska?

3. Płytę kupiłem niedawno i zgłosiłem sprzedawcy odstąpienie od umowy zawartej na odległość, więc mogę to wysłać jemu lub MSI.

 

 

EDIT: Dodam, że częstotliwość dzwięku zmienia się w zalezności od pracy karty graficznej i procesora w OCCT. Jak obciążę GPU dzwięk się zmienia na bardziej donośny. Jak odpale CPU stress test to audio zmienia się na bardziej płaskie. Coś w stylu pacjenta, któremu tętno spada do 0 i z monitora wydobywa się ten słynny dzwięk śmierci znany z serialów i filmów.

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płytę kupiłem niedawno i zgłosiłem sprzedawcy odstąpienie od umowy zawartej na odległość, więc mogę to wysłać jemu lub MSI.

jak już to zrobiłeś, to chyba temat zamknięty?

Jak MSI wymienia te płyt na inne, bo nie radzą sobie z nowymi procesorami (nie napisałeś jaki procesor masz, ale można sie domyślać, że chodzi o zen2), to może lepiej napisać do serwisu MSI? albo lepiej zadzwonić :hmm:

Jeśli potwierdzi się, że MSI Polska też wymienia płyty, będziesz parę zł do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to zrobiłeś, to chyba temat zamknięty?

Jak MSI wymienia te płyt na inne, bo nie radzą sobie z nowymi procesorami (nie napisałeś jaki procesor masz, ale można sie domyślać, że chodzi o zen2), to może lepiej napisać do serwisu MSI? albo lepiej zadzwonić :hmm:

Jeśli potwierdzi się, że MSI Polska też wymienia płyty, będziesz parę zł do przodu.

 

Ryzen 3700x

 

Sądzisz, że to wina płyty?

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj jeszcze w BIOSie włączyć lub wyłączyć opcję Spread Spectrum - u mnie jest gdzieś w okolicach ustawień napięć. Nie sądzę żeby to na wiele się zdało, ale warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...