Skocz do zawartości
letsgochamp

Ryzen 7 1800X czy Ryzen 7 2700 ?

Rekomendowane odpowiedzi

NIe rozumiem dlaczego Ryzen 7 1800X jest droższy od 2700 skoro jest starszy i nic lepszego w nim nie ma (poza zagarem bazowym). Docelowo ma być to sprzęt z RTX 2060 Super, 16GB RAM i płyta jakiś budżetowiec, który w przyszłości obsłuży 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę interesują Cię procesy stojące za wyceną danego produktu na rynku i w konkretnych sklepach?

 

Jak to ma być głównie do gier to lepiej od razu iść w ryzena 3600.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sens ma R5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sens ma R5 3600.

 

 

Chyba Cię pogięło ! Mam zmienić 8/16 na 6/12. Lepiej mi już nie odpisuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię pogięło ! Mam zmienić 8/16 na 6/12. Lepiej mi już nie odpisuj.

 

Ryzen 3600 zjada na sniadanie poprzednie generacje 8-core w grach. Wiec nie, nie pogielo go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię pogięło ! Mam zmienić 8/16 na 6/12. Lepiej mi już nie odpisuj.

Ale ta odpowiedź jak najbardziej ma sens.

Za to zakładanie tematu bez podawania kontekstu, i odpowiadanie z przekonaniem, że wszyscy czytają Ci w myślach i wiedzą to co Ty już sensu nie ma.

 

Albo uzupełnij to, czego nie podałeś, albo uznajmy temat za zamknięty i rozejdźmy się, jeżeli miałby on zmierzać donikąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię pogięło ! Mam zmienić 8/16 na 6/12. Lepiej mi już nie odpisuj.

 

Zanim coś napiszesz zweryfikuj informacje,

tylko się ośmieszyłeś.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś napiszesz zweryfikuj informacje,

tylko się ośmieszyłeś.

 

Ja tu o ośmierdzeniowcach, a ten mi o sześciordzeniowym. Weź idź ochłoń, a wcześniej przeczytaj tytuł. Ryzen 7 1800X czy Ryzen 7 2700. Nie pytałem o Ryzen 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 3600 jest szybszy w grach od wymienionych przez Ciebie pozycji, pobiera mało energii, ważne skoro mówisz, że płyta budżetowa,

nie sprecyzowałeś swojej wypowiedzi i jeszcze robisz problemy.

Nikt nie potrafi czytać w myślach poza Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu o ośmierdzeniowcach, a ten mi o sześciordzeniowym. Weź idź ochłoń, a wcześniej przeczytaj tytuł. Ryzen 7 1800X czy Ryzen 7 2700. Nie pytałem o Ryzen 5

Przecież ten 6 rdzeniowy ryzen 3600 w sofcie niewiele ustępuje 8 rdzeniowemu 2700, a w grach zdecydowanie lepiej się sprawdza, więc ja bym przemyślał pchanie się w stare ryzeny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze co chce,

wie najlepiej znawca,

my głupoty piszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 3600 jest szybszy w grach od wymienionych przez Ciebie pozycji, pobiera mało energii, ważne skoro mówisz, że płyta budżetowa,

nie sprecyzowałeś swojej wypowiedzi i jeszcze robisz problemy.

Nikt nie potrafi czytać w myślach poza Tobą.

 

Problem masz ze zrozumieniem czytanego tekstu ?

 

Napisałem :"NIe rozumiem dlaczego Ryzen 7 1800X jest droższy od 2700 skoro jest starszy i nic lepszego w nim nie ma (poza zegarem bazowym)". Skoro też tego nie wiesz to naprawdę nie musisz czytać w myślach, ani nawet zabierać głosu ! O nic więcej ponad to co wyżej nie pytałem, a jedynie wspomniałem, że docelowo konfig ma być oparty o budżetową płytę (budżetowa czyli B450 - to chyba oczywiste jest) oraz RTX 2060 Super 16GB RAM. Co tu masz takiego skomplikowanego, że powtarzasz się z czytaniem w myślach ? Zanim coś wyklepiesz to 3x pomyśl. To tak a propos myśli

 

Przecież ten 6 rdzeniowy ryzen 3600 w sofcie niewiele ustępuje 8 rdzeniowemu 2700, a w grach zdecydowanie lepiej się sprawdza, więc ja bym przemyślał pchanie się w stare ryzeny.

 

Skoro taki świetny jest ten Ryzen 5 3600 to po na wuj siedzisz na tym złomie i7 4790k ??? Na pewno Ryzen 5 3600 ZJADA go na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem masz ze zrozumieniem czytanego tekstu ?

 

Napisałem :"NIe rozumiem dlaczego Ryzen 7 1800X jest droższy od 2700 skoro jest starszy i nic lepszego w nim nie ma (poza zegarem bazowym)". Skoro też tego nie wiesz to naprawdę nie musisz czytać w myślach, ani nawet zabierać głosu ! O nic więcej ponad to co wyżej nie pytałem, a jedynie wspomniałem, że docelowo konfig ma być oparty o budżetową płytę (budżetowa czyli B450 - to chyba oczywiste jest) oraz RTX 2060 Super 16GB RAM. Co tu masz takiego skomplikowanego, że powtarzasz się z czytaniem w myślach ? Zanim coś wyklepiesz to 3x pomyśl. To tak a propos myśli

 

 

 

Skoro taki świetny jest ten Ryzen 5 3600 to po na wuj siedzisz na tym złomie i7 4790k ??? Na pewno Ryzen 5 3600 ZJADA go na śniadanie.

 

Ktoś zaproponował alternatywę, w tych samych pieniądzach, każdy ma prawo,

rozumiem, że za propozycję inną niż w temacie powinien być ban.

Z racji tego samego przedziału cenowego r5 3600 jest jak najbardziej na miejscu,

zamiast rozważyć alternatywę jak każdy kto ma rozum, piszesz jakieś dziecinne teksty mające na celu obrażenie kogoś kto ma inne zdanie.

Kup Celerona będzie do siebie pasować :lol2: :lol2: albo Pentium III

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mowy w temacie o kupnie r7 3700,

zaraz kolega zdenerwuje się i zacznie obrażać :lol2: :lol2:

W pierwszej kolejności trzeba kupić r7 2700 lub r7 1800x taka jest kolejność.

Jeśli wcześniej nie posiadało się, któregoś z tych procków do 3700x nie podchodź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro taki świetny jest ten Ryzen 5 3600 to po na wuj siedzisz na tym złomie i7 4790k ??? Na pewno Ryzen 5 3600 ZJADA go na śniadanie.

Bo mi wystarcza to co mam, a jakbym zmieniał sprzęt w życiu nie poszedłbym w starszą generację ryzenów, bo te szczególnie w starszych grach w które dużo gram i nowszych wymagających mocnego wątku gorzej wypadają od mojego złomka :E

 

Rób co chcesz. AMD fx może będzie dla ciebie najlepszą opcją też ma 8 rdzeni według AMD, a kosztuje grosze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież są testy, gdzie widać wydajność 3600 na tle 2700 i nie ma co się oburzać, że będzie lepszym wyborem, sam rozważałem zakup 2700, i dobrze zrobiłem biorąc 3600, mocny wątek robi swoje, jemu już bliżej do 8700 niż 2700.

 

Co do tematu, zapewne 1800x jako topowy model i trzyma cenę, ale z tej 2 lepszy będzie 3600. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem dlaczego Ryzen 7 1800X jest droższy od 2700 skoro jest starszy i nic lepszego w nim nie ma (poza zagarem bazowym). Docelowo ma być to sprzęt z RTX 2060 Super, 16GB RAM i płyta jakiś budżetowiec, który w przyszłości obsłuży 3700X.

 

Czemu droższy? Może sklepy liczą na naiwniaków, którzy kupią ostatnie tego sztuki za wysoką cenę, lub chcą by im jak najwięcej się zwróciło za zakup z hurtowni.

W Zasadzie wszędzie tak jest ze starszymi prockami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup procesora do gier (ofc jeżeli budżet gra rolę i nie stać nas na i7-9700k), w cenie 700-1100pln, innego niż ryzen 3600 to jakieś nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie z odpowiedzi autora widać, że zastosowaniem komputera jest posiadanie 8 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, jeżeli sprzęt będzie głównie wykorzystywany do posiadania 8 rdzeni to zmienia postać rzeczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię pogięło ! Mam zmienić 8/16 na 6/12. Lepiej mi już nie odpisuj.

W multi jest blisko 3600 nad tym 1800x a w singlu wygrywa wieć już samo to brzmi że nie warto już zastanawiać się nad 1 ryżem.

 

Jak chcesz koniecznie 8 rdzeni bierz 3700x bostuje ciut wyżej jak zwykły 3700.

Choć smieszy mnie ich podawany w specyfikacji boost clock 4.4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech że wam się chce takiemu chamowi odpisywać...za teksty "chyba cię pogieło" tylko raport i zamknięcie tematu bo już i tak jest OT w porównaniu z tym co było w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bierz i9 9900k. 8 rdzeni 16 wątków, najlepszy procek w twoich wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...