Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, potrzebuje lekkiego antywirusa. Aktualnie korzystam z AVG a może ktoś poleci lepszy ? I czy warto instalować antywirusy czy lepiej windows defendera mieć i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defender w miarę daje radę, ale niestety nie jest lekki - potrafi znacząco zwolnić operacje intensywne dyskowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siemka, potrzebuje lekkiego antywirusa. Aktualnie korzystam z AVG a może ktoś poleci lepszy ? I czy warto instalować antywirusy czy lepiej windows defendera mieć i tyle ?

 

Windows Defender posiada przeciętna wykrywalność, nie blokuje szkodliwych stron internetowych, a blokada Ransomware jest mało komfortowa i trzeba ją odpowiednio skonfigurować, żeby była skuteczna.

 

Zdecydowanie polecam Kaspersky'ego Free na minimalnym poziomie ochrony (największa wydajność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licencja roczna to nie są jakieś mega koszta, osobiście korzystam z pakietu Kasperskiego i ciężko znaleźć taki samokonfigurowalny bezpieczny kombajn jak on, który trzyma w miarę równy poziom wykrywalności. Ja wiem, że spece od IT wyśmieją i dla nich tylko narzędzia typu Comodo mają sens istnienia plus skanowanie w chmurze 50 silnikami (przesadzam specjalnie ;) ), ale dla zwykłego świadomego użytkownika Kasper powinien wystarczyć.

 

Co do jego zasobożerności to chyba wypada nieźle. Używam Total Security na ultrabooku (8gb ram, ssd, i5 8250u) oraz na pc i klatkarz jakoś specjalnie nie szybkuje w górę bo wyłączeniu usługi.

 

PS. Rosyjskie afery szpiegowskie mnie nie obchodzą. ;)

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jednak Defender jest taki troszkę średni bo mi zależy żeby też była ochrona podczas przeglądania internetu a defender tego nie umożliwia. Tak czy inaczej wypróbuje każdego antywirusa którego wymieniliście i sprawdzę czy mi będzie pasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje byś jednak przejrzał testy, wziął pod uwagę nasze (i nie tylko) opinię i postawił na jeden program. Częste zmiany programów ochronnych mogą destabilizować system. Wielu producentów udostępnia specjalne narzędzia do usuwania pozostałości po swoich pakietach ale czasem to nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie jednak Defender jest taki troszkę średni bo mi zależy żeby też była ochrona podczas przeglądania internetu a defender tego nie umożliwia. Tak czy inaczej wypróbuje każdego antywirusa którego wymieniliście i sprawdzę czy mi będzie pasował :)

 

Ja już próbowałem, testowałem i analizowałem różne testy. Zainstaluj Kaspersky'ego Free, to będziesz zadowolony.

 

Dodatkowo do skanowania na żądanie: AdwCleaner, Emsisoft Emergency Kit i ESET Online Scanner.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już próbowałem, testowałem i analizowałem różne testy. Zainstaluj Kaspersky'ego Free, to będziesz zadowolony.

 

Dodatkowo do skanowania na żądanie: AdwCleaner, Emsisoft Emergency Kit i ESET Online Scanner.

 

 

OK dzięki tak zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...