Skocz do zawartości
m2nster

jaki ram do i7 i tomahowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po latach chcialem pojsc w nowe razeny, ale wykorzystuje komputer w 95% do gier. wybow to i7-9700k bo i9 przynosi 3% przyrost fpsow a kosztuje 40% wiecej :)

Plyta glowna Msi z390 tomahowk. zalezy mi na stabilnej pracy ( sekcja zasilania ) wymiary bez znaczenia, dzwiek bez znaczenia ( bo mam karte dzwiekowa ), wolalbym cos z 8 sata III, ale nic nie rzucilo mi sie w oczy. Czy dopisek MAG w plycie glownej cos oznacza?

no i teraz ram, chcialbym cos 3600mhz z rozsadnymi czasami, budzet to 600zl.

pomozcie, bo dlugi weekend za tydzien a tyle gier :D

wszystkie dane apropo reszty sprzetu w stopce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 3700X wiele nie odstaje od i7 9700k a jest trochę tańszy i ma więcej wątków.

 

Przemyśl sprawę i daj znać, jak upierasz się przy Intelu to może być Intel - źle na tym nie wyjdziesz, ale Ryzen wydaje się sensowniejszy z perspektywy dłuższego użytkowania.

 

srednia_gry.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 3700X wiele nie odstaje od i7 9700k a jest trochę tańszy i ma więcej wątków.

 

Przemyśl sprawę i daj znać, jak upierasz się przy Intelu to może być Intel - źle na tym nie wyjdziesz, ale Ryzen wydaje się sensowniejszy z perspektywy dłuższego użytkowania.

 

srednia_gry.png

 

jestem jak najbardziej za razenami, mam dosyc monopolu intela, latania dziur ze spadajaca wydajnoscia i nie chce procka ktory jest bez przyszlosci ( za dwa lata bedzie szmelcem )

niestety klopoty z dostepnoscia, ceny plyt glownych powoduja ze w kwocie 3000zl ciezko kupic 3700x niezla plyte glowna + 16gb dobrego ramu. a nawet jesli to intel wychodzi lepiej  praktycznie w kazdej grze. niestety.

Edytowane przez m2nster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za razenami, mam dosyc monopolu intela, latania dziur ze spadajaca wydajnoscia i nie chce procka ktory jest bez przyszlosci ( za dwa lata bedzie szmelcem )

niestety klopoty z dostepnoscia, ceny plyt glownych powoduja ze w kwocie 3000zl ciezko kupic 3700x niezla plyte glowna + 16gb dobrego ramu. a nawet jesli to intel wychodzi lepiej  praktycznie w kazdej grze. niestety.

 

intel delikatnie wychodzi lepiej w grach w reszcie dostaje manto i nie jest przyszłościowy w to mobo nic nowego nie wsadzisz w porównaniu do ryzena gdzie może w wersji x570, a raczej napewno upchniesz 4xxx

 

za 3k spokojnie złożysz coś dobrego https://www.x-kom.pl/lista/mi3gyxahn z szybszymi ramami ale to bez sensu moim zdaniem, mobo jak na 3700x spoko opcja, nie ma sensu dopłacać do x570

 

lub

 

lepsze mobo na przyszłe modernizacje, ze słabszym ramem, ale OC spokojnie można zrobić.

 

https://www.x-kom.pl/lista/oaiob4ykz

 

lub z ramem 32gb+b450MAX

 

https://www.x-kom.pl/lista/sfr4knalx

 

i to lepsza opcja niż gołe rdzenie, bo te wątki w przyszłości napewno zrobią swoje i będą potrzebne.

 

 

edit: po dodaniu do koszyka wszystko mieści się w budżecie

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- xb0x g4m3 p4ss P C bvndl3 3 m13si4c3 co daja te vouchery? bo komentarze idiotyczne a 200zl na xboxa ktorego nie posiadam to ...... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące Xbox Game Pass dla Windows za free.

 

Przeceni sie na 1 grosz przy zamawianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel delikatnie wychodzi lepiej w grach w reszcie dostaje manto i nie jest przyszłościowy w to mobo nic nowego nie wsadzisz w porównaniu do ryzena gdzie może w wersji x570, a raczej napewno upchniesz 4xxx

 

za 3k spokojnie złożysz coś dobrego https://www.x-kom.pl/lista/mi3gyxahn z szybszymi ramami ale to bez sensu moim zdaniem, mobo jak na 3700x spoko opcja, nie ma sensu dopłacać do x570

 

lub

 

lepsze mobo na przyszłe modernizacje, ze słabszym ramem, ale OC spokojnie można zrobić.

 

https://www.x-kom.pl/lista/oaiob4ykz

 

lub z ramem 32gb+b450MAX

 

https://www.x-kom.pl/lista/sfr4knalx

 

i to lepsza opcja niż gołe rdzenie, bo te wątki w przyszłości napewno zrobią swoje i będą potrzebne.

 

edit: po dodaniu do koszyka wszystko mieści się w budżecie

 

 

A skąd taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym x570 i 3600. CPU 3600 jest znacznie bardziej opłacalnym wyborem. Co do mobo to na b450 ludzie mają problem z obsługą nowych CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos drastycznie zboczylismy z tematu. szanuje amd i cenie razeny 3, ale niestety w grach przegrywaja z i7. jak kupie to zmieniac nie planuje przez kolejne 3-5 lat.

trafilem na takie ramy, co sadzicie?

  • Pamięć G.Skill Trident Z, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL15 (F4-3200C15D-16GTZKW)
  • G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL15 (F4-3200C15D-16GVR)

Edytowane przez m2nster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3-5 lat ten CPU ci nie wystrczy, ponieważ ma tylko 8 gołych rdzeni i zobaczysz za 2 lata jak ten marketingowy wytwór intela niedomaga.

Gry robione są na konsole, a najnowsza generacja Sony i MS będzie miała Ryzeny 3700 8/16.

5ghz nawet mu nie pomoże. Jak koniecznie chcesz intela to może zastanów się nad I7-8700 lub K. 6/12 to minimum, jak ktoś chce mieć CPU na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3-5 lat ten CPU ci nie wystrczy, ponieważ ma tylko 8 gołych rdzeni i zobaczysz za 2 lata jak ten marketingowy wytwór intela niedomaga.

Gry robione są na konsole, a najnowsza generacja Sony i MS będzie miała Ryzeny 3700 8/16.

5ghz nawet mu nie pomoże. Jak koniecznie chcesz intela to może zastanów się nad I7-8700 lub K. 6/12 to minimum, jak ktoś chce mieć CPU na kilka lat.

 

ok, przekonaliscie mnie, skoro ma byc przyszlosciowo, bedzie 3700x! teraz jaki ram zgodny z plyta glowna, bo zaczynam szperac w liscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial ballistix 3200 cl16 lub 3000 cl 15. Ewentualnie coś na b-die

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy w jakiego typu gry grasz i na jakich ustawieniach, jeśli grasz w gry competetive na najniższych ustawieniach to przewaga intela będzie dość wyraźna, jeśli grasz bardziej w gry single na ustawieniach ultra/wysokich to ten ryzen jak najbardziej będzie dobrą opcją. W przyszłości zawsze będziesz mógł zrobić upgrade na 9900k jeśli gry rzeczywiście zaczną wykorzystywać 16 wątków. Musisz pamiętać że podkręcić intela na minimum 4,8ghz to żaden problem, z tych ryzenów prawie nic więcej nie da się wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...