Skocz do zawartości
DyndaS

Samsung 970 Evo 1TB - CrystalDiskInfo - 82%... ekhem ... 77%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może mi ktoś wyjaśnić o co kaman? Tak się zastanawiam czy coś z dyskiem czy tym programem nie tak. Wyniki CrystaldiskMark wyglądają ok. Dysk zapełniony w ~75%

 

BPkg0NZ.jpg

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie własnie zaciekawiło :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że zapisałeś już ponad 13 TB danych, a to nie mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że chcesz mi powiedzieć, iż jeszcze 50-60 i dysk dead :E? :lol2:

 

TBW jest na poziomie 600TB, a w każdym razie gwarancja.

 

13TB to jest bardzo mało wręcz pozorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATj6uZ.png

 

CrystalDiskInfo - 30TB - 100%

HWInfo64 6.11 30TB - 91%

PCet do gier i multimediów.

 

Dyski w stacji roboczej mają większe zużycie i pojemność 1TB, tylko, że to seria PRO i 98% żywotności.

 

A i nie zapełniony tylko zostało mu żywotności 82%, a zwolnienie transferów w serii EVO występuje przy zapełnieniu 90% i/lub kopiowaniu plików powyżej 76GB.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTune nadaje się do testowania ssd nvme?

 

Coś z tym dyskiem chyba nie halo :hmm:

 

Za pierwszym razem tyle errorów

 

zNx0k18.jpg

 

 

a za innym już mniej, ale przerwałem i dałem jeszcze raz i nie wyszedł ani jeden. Ogólnie teraz widzę, że dysk spadł do 77%. Nie wiem wreszcie czy ja mam to reklamować czy co :hmm:

 

 

 

Edit.

Jeszcze raz przeleciałem kolejny test hdtune i tym razem 2 errory :hmm:

 

 

Edit.2

 

Co drugi czy trzeci test łapie mi errora jakiegoś lub dwa. Robię je w odstępie 5-30 minut.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk siada, ewidentnie jest uszkodzony. Na gwarancję z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj, rób jak najszybciej backup i oddawaj na gwarancję. Health siada w zastraszającym tempie a z SSD nigdy nie wiadomo - jutro może nie wstać.

Mam 970PRO który po ponad 16TB zapisanych ma dalej 99%, tutaj jest coś nie tak, może uszkodzona kość NAND.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Health w hwinfo niby 100%, ale te 82% pokazuje jakby te zapasowe miejsce, czy tam bloki się uszczuplało.

 

Napiszę do sprzedawcy w tej sprawie. Ewentualnie zna ktoś jakiś kontakt do serwisu samsunga w kwestii dysków itp.? Kilka dni temu szukałem i nie mogłem znaleźć nic konkretnego.

 

 

Jutro odbieram cruciala P1, to sobie na niego przeniosę cały dysk z systemem. Nigdy tego nie robiłem w sumie. Jakiś konkretny program polecacie? :hmm:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisac maila albo zadzwonic na ogólny support? Powonni Cie sami przekerować.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można i tak. Gdzieś tam jakiś support widziałem, ale od innych rzeczy niż hardware PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk wrócił z reklamacji i chyba go wymienili z tego co widzę. Gałgany jedne jednak pożałowali wymianę na 970 evo z plusem.

 

Ciekawe w sumie czy nowy czy jednak nie. Sprawdzę, ale to jak będę miał czas któregoś dnia.

 

 

Tak gadałem ze sprzedawcą, to podobno samsung nawet tych dysków wysyłanych na gwarancję nie testuje zbytnio, tylko je wymieniają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam w sumie nie ma co testować, przecież kości NAND lutować nie będą a to jest tak śmiesznie tanie w produkcji ze dają z miejsca nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale smart wypadał poprawnie. Po chyba 8 loopach tym hd tune przestało wywalać w ogóle errory. No ale coś sugerowało jakby któraś kość faktycznie mogła padać.

 

Może jutro sprawdzę ten dysk. Mam nadzieję, że nowy. Tego samego mi nie wysłali, chyba... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jutro sprawdzę ten dysk. Mam nadzieję, że nowy. Tego samego mi nie wysłali, chyba... :E

 

Przetestowałeś nowy dysk?

 

 

Dyski w stacji roboczej mają większe zużycie i pojemność 1TB, tylko, że to seria PRO i 98% żywotności.

 

 

Bo jest to seria pro z pamięciami MLC, które mają kilka razy większą żywotność, oraz nieskomplikowany system zapisu/odczytu.

Za zaletę TLC lub QLC można uznać większą pojemność oraz tańszy koszt produkcji jednego chipu.

Niestety nowsze generacje pamięci mają (zdecydowanie) krótszą żywotność, oraz coraz bardziej skomplikowaną budowę.

Dlatego ryzyko wystąpienia błędu podczas zapisu/odczytu jest zdecydowanie częstsze.

Ryzyko awarii takiego dysku też jest większe.

Dlatego producenci zostali zmuszeni do wprowadzenia bardziej skomplikowanego systemu korekcji błędów.

Jeśli liczysz na bezawaryjną pracę oraz prostszy system zapisu, to pozostaje zakup (dopóki jeszcze są dostępne w sklepach) nowych dysków na pamięciach MLC np.

ADATA SU900

lub

Samsung 860 PRO

 

W przypadku samsunga:

Seria Pro korzysta z pamięci MLC (2 bity na 1 komórkę)

Seria Evo korzysta z pamięci TLC (3 bity na 1 komórkę)

Seria QVO korzysta z pamięci QLC (4 bity na 1 komórkę)

W przyszłości pojawi się następna generacja pamięci: PLC (5 bitów na 1 komórkę):

https://ithardware.pl/aktualnosci/toshiba_zapowiada_pamieci_plc_nadchodzi_kolejna_degradacja_ssd-10080.html

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wymienili na nowy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU900 ma bufor SLC jak inne dyski TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...