Skocz do zawartości
bialy100k

MSI B450 Gaming Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się nowy BIOS 7B86v1A - może kogoś zainteresuje, bo to wiem, że kilka osób niedawno kupowało.

 

Zmiany:

- Support ComboPI 1.0.0.3ab

- Support OC Profile

- Improve memory compatibility

 

Sam na razie nie testowałem.

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS

 

P.S. z Września 2019 - dla tych którzy zastanawiają się nad róznicami MAX i non-max:

 

Warto rzucić okiem na płyty:

https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS-MAX/Gallery

i

https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS/Gallery

 

oraz na numerację biosów - dla MAX 7B86vH1 a dla non-max 7B86v1B

 

Na reddicie były osoby które twierdziły, że wgrywały BIOS z non-MAX do MAX'a i płyta działała. Wygląda na to, że płyty różnią się wielkością kości BIOS i wizualnym wykończeniem/malowaniem.

Edytowane przez bialy100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie taki nowy, krążył po FTP, ma datę na 23 lipca, a pojawił się dopiero nie dawno, o czym sam informowałem w temacie o płytach.

Ja czekam na Agese 1003abb. Na razie mi wszystko działa, nie narzekam. A mam dosyć stary bios v18. Bo wtedy nie było nowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że lekko odejdę od tematu,

ma ktoś jakieś informacje odnośnie MSI b350/x370, bo od premierowej bety nic się nie pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że lekko odejdę od tematu,

ma ktoś jakieś informacje odnośnie MSI b350/x370, bo od premierowej bety nic się nie pojawiło.

Spokojnie daj im czas na dorobienie biosów :E chodliwego towaru jakim jest b450 i x470 za trochę czasu pojawią sie i do b350, x370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kupiłem płytę max i z ryzenem 2600 mam dziwny odczyt taktowania .ogólnie wszystko działa ,czy to tylko przekłamania hw monitora-bios jeszcze z 1 lipca.

post-515652-15658836220261_thumb.png

post-515652-1565883630006_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal HwInfo, nie HwMonitor.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy pamięci 3200Mhz wyciągają pełne 3200MHz? W jednym z testów widziałem, że pamięci 3000MHz wyciągały na tej płycie 2933MHz - w końcu jak to wygląda?

Na Intelu nie było takich cyrków i tam jeśli XMP pozwalało na dajmy na to 2400MHz to tyle było zawsze - nie jestem obeznany w temacie AMD stąd moje pytanie.

--------------

Doszedłem co i jak - takie spadki mogą się pojawiać przy Ryzenach 2600 i niżej bo nie są one przystosowane stockowo do prędkości wyżej 3000MHz, moje niedopatrzenie.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko gra.warto aktualizować bios do najnowszej wersji

 

Potrzebujesz aż 1.3V do 3850 MHz, czy to ustawienia auto? Bo nie widzę powodu do aktualizacji w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 7B86v1B2(Beta version)- zmienili coś z kompatybilnością pamięci. NIE REKOMENDUJĄ zmiany o ile wszystko działa OK.

Co prawda nie spotkałem nikogo kto narzekał na jakieś problemy na tej płycie, ale nie każdy musi się deklarować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was wygląda podświetlony napis w Gaming Plus Max? U mnie coś słabo. Litery MGL świecą znacznie słabiej od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, efekt ma symulować nierówny płomień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 7B86v1B - już nie "beta", w opisie "- Improve memory compatibility". Czyli raczej dla tych, co mają problemy z RAM'em.

Datowany 2019.08.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej na gorsze, bo nie zapisuje ustawień pamięci. Wrzuca swoje własne timingi. Musiałem cofać do 1A. Zanim to zrobiłem testowałem kilka opcji w biosie, by się upewnić, że to wina biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się póki co nieoficjalnie nowe BIOSy dla B450 w wersjach MAX z obsługą 1.0.0.3 ABBA - całkiem szybko!

Ja jednak poczekam aż pojawi się oficjalnie na stronie MSI w sekcji płyty głównej.

 

B450 (non max) & X470 are still in testing process.
Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten podświelony napis na płycie można wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten podświelony napis na płycie można wyłączyć ?

Można poprzez aplikację Mystic Light 3 dostępna jest na stronie płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam b450 gaming plus max niestety mam problem z portami usb. Ogólnie to z wszy takich portów działają tylko 2 z tyłu obok portu hdmi. Reszta albo w ogóle nie reaguje albo wywala nie rozpoznano urządzenia. Tak samo jest na przednim panelu 2x 3.0. Sterowniki do chipsetu instalowałem winda aktualna sam już nie wiem co mogę jeszcze zrobić bo zaczynam podejrzewać ze z płytą jest coś nie tak. Niby można kupić hubu czy przejściówkę ale nie po to dałem 430zl żeby coś nie działało. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Edytowane przez Nequrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zmienił kolor tego napisu z płyty gł, czerwony tak średnio mi pasuje. W Mystic Light nic nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...