Skocz do zawartości
BaraninaNaGrubym

Ryzen 7 3700x - b450 czy x470

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Moim zdaniem seria MAX to naturalne rozwiązanie problemów kompatybilności z Ryzenami 3 generacji, nie ma co jęczeć bo to było do przewidzenia i trzeba było zaczekać a nie kupować na pałę zwykłe B450 i teraz narzekać.

 

Nic nie było do przewidzenia. Chipsety miały być kompatybilne nawet do Ryzenów 4xxx, także nie róbmy jaj. Zresztą jakoś inne firmy niż MSI sobie poradziły szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto składał zestaw niedawno o zdrowych zmysłach nie pakował się w 16 mb bios, sam zdecydowałem się na prime x470 bo akurat ma fajną sekcje i 32 mb bios, lecz pod uwagę był brany ten b450 carbon od MSI lecz odpadł w przedbiegach ze względu na 16 mb kość bios

Większość płyt ma 16MB (128Mb - 16MB) - nawet te na x570. Wiesz co większość płyt nie ma, a co posiada MSI? Pierdyliard animacji, zdjęć i innych bzdet, które nie powinny znajdować się w UEFI/BIOS.

 

fBHnxsC6DzJvjDCB.jpg

 

BIOS powinien być przejrzysty oraz łatwy w obsłudze, a nie świecić jak choinka w boże narodzenie. Dziwnym trafem inni producenci nie mają problemu zmieścić się w 16MB z obsługą 3 generacji procesorów, a płyty x570 i tak nie mają wsparcia dla 1XXX, więc 4XXX nie powinny sprawić problemu.

 

MSI potrzebowało zamontować 32MB EEPROM, bo gejmingowe jpg, gify i inne bzdety na 16MB się nie zmieściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt ma 16MB (128Mb - 16MB) - nawet te na x570. Wiesz co większość płyt nie ma, a co posiada MSI? Pierdyliard animacji, zdjęć i innych bzdet, które nie powinny znajdować się w UEFI/BIOS.

 

fBHnxsC6DzJvjDCB.jpg

 

BIOS powinien być przejrzysty oraz łatwy w obsłudze, a nie świecić jak choinka w boże narodzenie. Dziwnym trafem inni producenci nie mają problemu zmieścić się w 16MB z obsługą 3 generacji procesorów, a płyty x570 i tak nie mają wsparcia dla 1XXX, więc 4XXX nie powinny sprawić problemu.

 

MSI potrzebowało zamontować 32MB EEPROM, bo gejmingowe jpg, gify i inne bzdety na 16MB się nie zmieściły.

Święta prawda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna płyta to ostatnia od MSI,

jedyni robią problemy,

zachowują się jak firma dwuosobowa z siedzibą w garażu.

Niech wyrzucą obsługę starszych generacji i po problemie,

i jeszcze ten czas oczekiwania, niedługo stracę cierpliwość

i kupie gigabyte b450m ds3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to co MSI zrobiło z dotychczasowymi mobasami należałby im się duży bojkot że strony konsumentów. Kupowanie Maxa to niestety sponsorowanie ich antykonsumenckich praktyk.

przypomnijcie sobie co MSI zrobiło przy AM2+

zamiast wydać update biosu do K9N SLI (AM2) wypuściło nowe płyty K9N SLI V2 (AM2+)

płyta za 700 PLN uboższa wersja K9N SLI Platinum wygrywająca wszystkie testy ...

Gigabyte GA-M57SLI-S4 na dokładnie tym samym chipsecie dostał nawet wsparcie AM3 do 95W

chcesz 2 generacje FX'ow ? na płycie 870 C45 FX kup nową 870 C45 FX V2

bojkot to im się należy od dekady...

 

Pytanie co będzie ze zwykłymi płytami teraz

i w kontekście Ryzenów 4000.

W kwesti biosu pod 3000 dla b350 tracę cierpliwość.

B450 przy obsłudze Ryzenów 4000 będzie pewnie mieć warunkową kompatybilność jak B350 z Ryzenami 3xxx

a że nie będą już produkowane i sprzedawane to wsparcie zostanie porzucone ...

 

MSI potrzebowało zamontować 32MB EEPROM, bo gejmingowe jpg, gify i inne bzdety na 16MB się nie zmieściły.

gdyby to były gify i jpg'i to nie było by problemy upchnąć tego w 16 MB EEPROM...

to są BMP bo do obsługi formatów wektorowych potrzebna jest co-najmniej biblioteka Libjpeg a ona dodatkowo wymaga biblioteki standardowej języka C ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie sobie co MSI zrobiło przy AM2+

zamiast wydać update biosu do K9N SLI (AM2) wypuściło nowe płyty K9N SLI V2 (AM2+)

płyta za 700 PLN uboższa wersja K9N SLI Platinum wygrywająca wszystkie testy ...

Gigabyte GA-M57SLI-S4 na dokładnie tym samym chipsecie dostał nawet wsparcie AM3 do 95W

chcesz 2 generacje FX'ow ? na płycie 870 C45 FX kup nową 870 C45 FX V2

bojkot to im się należy od dekady...

 

 

B450 przy obsłudze Ryzenów 4000 będzie pewnie mieć warunkową kompatybilność jak B350 z Ryzenami 3xxx

a że nie będą już produkowane i sprzedawane to wsparcie zostanie porzucone ...

 

 

gdyby to były gify i jpg'i to nie było by problemy upchnąć tego w 16 MB EEPROM...

to są BMP bo do obsługi formatów wektorowych potrzebna jest co-najmniej biblioteka Libjpeg a ona dodatkowo wymaga biblioteki standardowej języka C ...

Nie wiem jak to wyglądało kiedyś, nie używałem dawniej AMD, przesiadki dokonałem na wiosnę tego roku. Najwyraźniej jednak historia kołem się toczy, ponownie Gigabyte stanął na wysokości zadania ba, czy przypadkiem nie dodał obsługi PCIe 4 na starszych płytach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglądało kiedyś, nie używałem dawniej AMD, przesiadki dokonałem na wiosnę tego roku. Najwyraźniej jednak historia kołem się toczy, ponownie Gigabyte stanął na wysokości zadania ba, czy przypadkiem nie dodał obsługi PCIe 4 na starszych płytach?

PCIe 4 działało również na ASRock'ach a przynajmniej Liptonowi :D

B450 nie ma nic do gadania w kwestii PCIe 4 ciągniętego bezpośrednio z CPU

Gigabyte przezornie nie stosował mostków PCIe 3.0 na swoich płytach przez to laminaty jego płyt ATX są pustynią ...

Asus dał nawet mostek do podłączenia 2 SSD M2 bezpośrednio do PCIe 3.0 procesora i GPU chodziły w PCIe 4.0 x8 :E

płyta z B450/350 bez mostków powinna mieć 1 PCIe 3.0 x16 a resztę 2.0 wszystkie inne kombinacje alpejskie to zasługa mostków (co najwyżej może być M2 PCIe 3.0 x2 ciągnięte z "chipsetu")

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem seria MAX to naturalne rozwiązanie problemów kompatybilności z Ryzenami 3 generacji, nie ma co jęczeć bo to było do przewidzenia i trzeba było zaczekać a nie kupować na pałę zwykłe B450 i teraz narzekać.

Bzdura.

Max to tylko krojenie jeleni i tyle. Nic tam specjalnie nie poprawili poza większą kością biosu na jeszcze więcej animacji i bezużytecznych profili A-XMP. Gdyby były w cenie starych płyt, albo miały lepsze sekcje VRM to jeszcze spoko, ale nie.

 

Jak wyżej pisano, nowe płyty X470 i nawet X570 mają 16 MB kości BIOS i problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Max to tylko krojenie jeleni i tyle. Nic tam specjalnie nie poprawili poza większą kością biosu na jeszcze więcej animacji i bezużytecznych profili A-XMP. Gdyby były w cenie starych płyt, albo miały lepsze sekcje VRM to jeszcze spoko, ale nie.

 

Jak wyżej pisano, nowe płyty X470 i nawet X570 mają 16 MB kości BIOS i problemu nie ma.

Dokładnie, po co komu ładny bios? skoro jest potrzebny chwilowo do ustawienia/podkręcenia podzespołów i więcej się go nie widzi, w wersji lite są wszystkie potrzebne funkcje do OC CPU i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się wyłącznie, że działa,

zastanawiają mnie opóźnienia w wydawaniu biosów przez MSI,

inni producenci dostarczyli już bios z agesą ABB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się wyłącznie, że działa,

zastanawiają mnie opóźnienia w wydawaniu biosów przez MSI,

inni producenci dostarczyli już bios z agesą ABB.

Problem jest jedynie z rozruchem po całkowitym wyłączeniu komputera działać to działa u każdego, ja np usypiam sprzęt żeby nie odpalać 15 razy po całkowitym wyłączeniu i jest to jakieś wyjście :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,ze kolejne biosy to poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby. Wziąłem miesiąc temu zwykłe A-PRO i R5 2600. Zmieniać procesor mam zamiar dopiero za rok, może później dlatego nie spieszy mi się z tymi biosami. Ale że robi się to powoli wkurzające to MSI nie dostanie ode mnie pieniądze za laptopa :). Akurat w ciągu najbliższych tygodni zamierzam kupić lapka za ok. 4 tys PLN i MSI na mnie raczej nie zarobi :). Oby wielu innych potencjalnych klientów miało ich tak samo w pupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo chciałem szybciej zmienić bo będę kupował rx 5700, ale zobaczę jak będzie chodzić wszystko w połączeniu z R5 2600 OC.

Niestety opieszałość MSI przyblokowała mnie ze zmianą na Ryzena 3000, a miałem kupca na 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zostało wyżej napisane, BIOSy są już ogarnięte, a autor nie zamierza robić OC.

MSI ma w podobnej cenie lepszy VRM= niższe temperatury, większa żywotność płyty.

 

No nie, nie mają jeszce ogarniętych przykładowo

ale na reddit problemów jest dużo więcej Edytowane przez rikitiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...