Forum PCLab.pl: TP-LINK TD-W8961N - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

TP-LINK TD-W8961N

#1 Użytkownik jest niedostępny   DavePapaya 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Sierpień 2019 - 12:01

Pytanie odnośnie konfiguracji DLNA. Posiadam router TP-LINK TD-W8961N WPS Wi-Fi aDSL2+ 300Mb/s i tv LG B8. Po włączeniu routera do sieci jest połączenie lan między tv - routerem. Natomiast jak wyłączę tv i włączę (sprawdzałem odstępy kilka minut do kilku godzin) to nie wykrywa połączenia. Muszę przełożyć kabel lanowy w inny port routera co jest dość denerwujące. Wygląda to tak jakby któreś z urządzeń nie sprawdzało ponownie połączenia przy włączeniu. Obstawiam tv ponieważ w przypadku komputera wszystko działa prawidłowo. Po wifi nie ma problemu z wykryciem połączenia jednak jest za słaby sygnał pomimo tego, że obydwa sprzęty stoją w tym samym pomieszczeniu (nie mogę nawet wycisnąć 100mbit). Próbowałem ustawiać serwer DHCP na routerze w tryb statyczny jednak to nic nie dało. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qwinto 

• Superuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2019 - 12:42

Wygląda jakby TV miał jakiś problem. Sprawdź może z innym kablem. Czy zanim wyciągniesz kabel z routera świeci się dioda pokazująca komunikację na tym porcie?
Możesz w TV ustawić jakiś adres IP z poza zakresu serwera DHCP routera.

Zobacz postDavePapaya, o 10 Sierpień 2019 - 13:01, napisał(a):

Po wifi nie ma problemu z wykryciem połączenia jednak jest za słaby sygnał pomimo tego, że obydwa sprzęty stoją w tym samym pomieszczeniu (nie mogę nawet wycisnąć 100mbit).

A ile byś oczekiwał? To że router ma napis 300Mb/s nie oznacza że tyle będzie. W zależności czy TV ma WiFi jedno antenowe czy dwu antenowe będzie albo do ~45Mbps albo do ~90Mbps.

#3 Użytkownik jest niedostępny   DavePapaya 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2019 - 22:34

Sprawdzałem innymi kablami, to samo.

Router po restarcie, wpinam kabel do portu numer 2, odpalam tv - łączy z netem i pali się lampka na routerze.

Po tym jak wyłączę tv i włączę ponownie to na routerze nie pali się lampka przy porcie numer 2. Tak jakby tv nie sprawdzał ponownie połączenia. Dopiero jak przełożę kabel do portu 3 lub 4 to na nowo się łączy i tak samo zapomina po tym jak wyłączę tv.

Wifi oczywiście działa prawidłowo tylko co mi z tego :E

Można ustawić w tv ręcznie parametry połączenia. Ustawiłem ręcznie te same dane co daje DHCP ale też nic nie dało.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Qwinto 

• Superuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2019 - 23:22

Zobacz postDavePapaya, o 10 Sierpień 2019 - 23:34, napisał(a):

Po tym jak wyłączę tv i włączę ponownie to na routerze nie pali się lampka przy porcie numer 2. Tak jakby tv nie sprawdzał ponownie połączenia. Dopiero jak przełożę kabel do portu 3 lub 4 to na nowo się łączy i tak samo zapomina po tym jak wyłączę tv.

Ewidentnie nie jest zestawiany tzw link (efekt zgaszonej lampki przy porcie2).

#5 Użytkownik jest niedostępny   DavePapaya 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2019 - 09:22

Czyli Twoim zdaniem problem jest związany z którym urządzeniem?

Może jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić.

Strona 1 z 1