Skocz do zawartości
slawoPC

Uwalony Ryzen 7 3700X

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj walczę z moim Ryzenem 3700X.

Wszystko działało przez dwa tygodnie ok do wczoraj nagle nieobciążony komputer samoczynnie się wyłączył.

Zdążyłem jeszcze wejść do Windowsa uruchomiłem grę działała ale cinebench wyłączył po sekundzie kompa.

Od tego momentu nie mogę wejść do systemu przechodzi test procesora czerwona dioda , test kart graficznej biała dioda, bootuje zielona dioda, załącza się ładowanie windows i koniec.

Wiatraki klawiatura myszka działa tylko jakby brakowało mocy do uruchomienia systemu.

Zrobiłem reset biosu od nowa zainstalowałem system poodpinałem wszystko i na nowo i nic dalej to samo.

Płyta główna działa ze starym 1600X do którego powrotu na razie zostałem zmuszony.

Nie podkręcałem procesora temperatury jakie miałem na boxie przekraczły 80 stopni w testach w grach max 70 na nowo zakupionym krakenie 10 stopni mniej.

Być może płyta na starym X370 jest tu winowajca może za duże napięcia dawała nie wiem wszystko było w porządku nowy bios sterowniki chipsetu.

Siedzę ponad 20 lat w świecie sprzętu komputerowego i pierwszy raz mi się zdarzyło zobaczyć zepsuty procesor.

W poniedziałek wyśle na serwis bo nie posiadam płyty na x570 żeby sprawdzić czy faktycznie procesor uszkodzony.

Myślę że AMD w razie czego mi wymieni bo to nie moja wina przecież miały działać na chipsecie x370.

Cały czas monitorowałem temperatury nigdy tych 85 st nie przekroczyło jedynie napięcia w idle pokazywało za duże 1,4500 ale pod obciążeniem spadały do 1,200-1,300 ale to normalne samo AMD się tłumaczyło że to normalne.

 

Znalazłem awaryjne rozwiązanie problemu daje taktowanie 2800 napięcie manualne 1,2000 V i takim sposobem włącza mi się windows i system działa ale jak próbuje uruchomić coś dociąży procesor aida test ,cinebench komputer się wyłącza

Tak jak by mocy brakowało.

Spotkał się ktoś może z takimi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to do sklepu i albo kup x570 albo daj sobie spokój z ryzenami 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Znalazłem awaryjne rozwiązanie problemu daje taktowanie 2800 napięcie manualne 1,2000 V i takim sposobem włącza mi się windows i system działa ale jak próbuje uruchomić coś dociąży procesor aida test ,cinebench komputer się wyłącza"

Cep jest nie stabilny dlatego wywala.

 

Oraz zbij napięcie do 1.35v gdzieś w tych okolicach bo na tym krakenie go nie schłodzisz{na tym napięciu} sam posiadam jeszcze więc wiem ile on jest wstanie schłodzić.Daj ustawienia def i jaki on daje zegar+ jakie napiecie wali 1.45v?

 

Pomaga zauważalnie ustawienie w zakładce,która ci zaraz napiszę w uefi w sekcji zasilania na extreme wtedy bardziej równy v leci i sie stabilizuje proc .

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to do sklepu i albo kup x570 albo daj sobie spokój z ryzenami 3000.

MSI B450 Tomahawk MAX i też będzie działać. Poza tym te procki się nie kręcą także i sekcja wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Znalazłem awaryjne rozwiązanie problemu daje taktowanie 2800 napięcie manualne 1,2000 V i takim sposobem włącza mi się windows i system działa ale jak próbuje uruchomić coś dociąży procesor aida test ,cinebench komputer się wyłącza"

Cep jest nie stabilny dlatego wywala.

 

Oraz zbij napięcie do 1.35v gdzieś w tych okolicach bo na tym krakenie go nie schłodzisz{na tym napięciu} sam posiadam jeszcze więc wiem ile on jest wstanie schłodzić.Daj ustawienia def i jaki on daje zegar+ jakie napiecie wali 1.45v?

 

Pomaga zauważalnie ustawienie w zakładce,która ci zaraz napiszę w uefi w sekcji zasilania na extreme wtedy bardziej równy v leci i sie stabilizuje proc .

Ewidentnie cpu jest walniete robię różne cuda w jego i nic nie daje nawet na tych 2800 Mhz potrafi wywalić odsyłam do sklepu niech sprawdza na x570 jak będzie ok to zamówię nowapłytę ale to przecież ponad 2 tygodnie działało i tak samoczynnie padło dziwne to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie cpu jest walniete robię różne cuda w jego i nic nie daje nawet na tych 2800 Mhz potrafi wywalić odsyłam do sklepu niech sprawdza na x570 jak będzie ok to zamówię nowapłytę ale to przecież ponad 2 tygodnie działało i tak samoczynnie padło dziwne to

Odpal w uefi zakladka digi+power control i daj CPU power Phase control,oraz CPU power duty control na extreme.

Daj def ustaw plus to co ci podałem jak dalej to samo,odsyłaj bo widać cpu padnięty złom.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej amd wracam do Intela lepiej było kupić i7 9700k i porządną płytę na z370 bo do ryzen 3 trzeba płyty z 1300 zł jak nie chce się uwalic cpu

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu koledze padł i5 4460 bardzo szybko po zakupie więc takie przypadki się zdarzają Intel mu wysłał nowa sztuke chodzi do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposobem włącza mi się windows i system działa ale jak próbuje uruchomić coś dociąży procesor aida test ,cinebench komputer się wyłącza

Tak jak by mocy brakowało.

Spotkał się ktoś może z takimi objawami.

Na podstawie mojej wiedzy internetowo-youtubowej, oglądania napraw sprzętu. Wygląda mi to na jakieś zwarcie/ wywala zabezpieczenie przeciążeniowe. Prawdopodobnie masz uwalaną płytę główną/ zasilacz.

 

Oddaj sprzęt do serwisu i niech ustalą co jest spalone.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie mojej wiedzy internetowo-youtubowej, oglądania napraw sprzętu. Wygląda mi to na jakieś zwarcie/ wywala zabezpieczenie przeciążeniowe. Prawdopodobnie masz uwalaną płytę główną/ zasilacz.

 

Oddaj sprzęt do serwisu i niech ustalą co jest spalone.

Ale ryzen 1600x działa bez problemu teraz jak to wloze na tej płycie nic nie wywala ale z drugiej strony pokazuje mi 1.400 v w uefi przedtem tego nie było miałem ryzen 1600x podkreconego do 4 ghz ale na napięciu 1.325 a nie jak w w jego przy 3.6 pokazuje 1.4 to tak jak na 3700x czyli być może jest coś nie tak z płyta skąd ona takie napiecia bierze. Chyba kupie na szybko msi tomahawka do sprawdzenia bo mi coś tu nie gra a samo czyne uwalenie cpu to rzadko spotykana rzecz

 

Na podstawie mojej wiedzy internetowo-youtubowej, oglądania napraw sprzętu. Wygląda mi to na jakieś zwarcie/ wywala zabezpieczenie przeciążeniowe. Prawdopodobnie masz uwalaną płytę główną/ zasilacz.

 

Oddaj sprzęt do serwisu i niech ustalą co jest spalone.

Ale ryzen 1600x działa bez problemu teraz jak to wloze na tej płycie nic nie wywala ale z drugiej strony pokazuje mi 1.400 v w uefi i przedtem tego nie było miałem ryzen 1600x podkreconego do 4 ghz ale na napięciu 1.325 a nie jak w w uefi przy 3.6 pokazuje 1.4 to tak jak na 3700x czyli być może jest coś nie tak z płyta skąd ona takie napiecia bierze. Chyba kupie na szybko msi tomahawka do sprawdzenia bo mi coś tu nie gra a samo czyne uwalenie cpu to rzadko spotykana rzecz

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal w uefi zakladka digi+power control i daj CPU power Phase control,oraz CPU power duty control na extreme.

Daj def ustaw plus to co ci podałem jak dalej to samo,odsyłaj bo widać cpu padnięty złom.

Zrobiłem tak nic nie daje dalej to samo procek nie jest spalony bo by nie było obrazu i uefi nawet czerwona dioda nie swieci na stałe może płyta spróbuje podkręcić i poobciazac 1600x zobaczymy

 

Ale ryzen 1600x działa bez problemu teraz jak to wloze na tej płycie nic nie wywala ale z drugiej strony pokazuje mi 1.400 v w głosie przedtem tego nie było miałem ryzen 1600x podkreconego do 4 ghz ale na napięciu 1.325 a nie jak w w jego przy 3.6 pokazuje 1.4 to tak jak na 3700x czyli być może jest coś nie tak z płyta skąd ona takie napiecia bierze. Chyba kupie na szybko msi tomahawka do sprawdzenia bo mi coś tu nie gra a samo czyne uwalenie cpu to rzadko spotykana rzecz

 

 

Ale ryzen 1600x działa bez problemu teraz jak to wloze na tej płycie nic nie wywala ale z drugiej strony pokazuje mi 1.400 v w głosie przedtem tego nie było miałem ryzen 1600x podkreconego do 4 ghz ale na napięciu 1.325 a nie jak w w jego przy 3.6 pokazuje 1.4 to tak jak na 3700x czyli być może jest coś nie tak z płyta skąd ona takie napiecia bierze. Chyba kupie na szybko msi tomahawka do sprawdzenia bo mi coś tu nie gra a samo czyne uwalenie cpu to rzadko spotykana rzecz

 

Juz dzisia piaty raz bede wymienial procesory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzam 1600x podkręciłem do 3,9 ustawiłem napięcie 1,320v pamięci 3200 timingi 15/17/717/17 .

Przeszło cinebencha teraz 20 minut Aida stability test.

Czyli wygląda na to że jednak, że wspaniały Ryzen 7 3700X jest do dupy i pójdzie na serwis do wymiany.

Jak wymienia czy znowu nie będą robić problemów z wymianą.

Ale będzie trzeba kupić coś na X570 chyba pójdę w stronę Gigabyte Asus mnie zawiódł jak widać.

Ciekawe czy komuś jeszcze na świecie padł nowy rysiek 3700X

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go do sklepu niech go sprawdzą na X570, prawie na pewno odpali. Chociaż masz ASUSa......oni lubią zrobić coś głupiego z napięciami.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go do sklepu niech go sprawdzą na X570, prawie na pewno odpali. Chociaż masz ASUSa......oni lubią zrobić coś głupiego z napięciami.

Byłem dzisiaj w xkomie popytać czy mi sprawdza ale oni wysyłają takie rzeczy do centrali nie maja serwisu tylko montowanie.

W okolicy nikt nie ma płyty na x570 żeby sprawdzić serwisów komputerowych brak jeszcze mam komputronik ale oni to tez raczej sklep handel

Procek kupiłem 3 tygodnie temu w xstream w promocyjnej cenie.

Odeśle im niech sprawdza a najwyżej kupie od nich plyte na nowym chipsecie.

jeśli procek będzie uszkodzony to odeślą do amd

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię. Kupiłeś wadliwy sprzęt, oddaj go i kup coś co będzie działać.

 

Po co ludzie płacą za beta testy? Jak już chcesz ryzena to kup sobie 2600 i daj sobie spokój z 3000, albo od razu idź w intela jak chcesz grać w gry.

 

Sam myślałem ostatnie 1,5 miesiąca co kupić i idę w i9 9900k bo jednak trochę już ma ta platforma, mam kompa do pracy i nie mogę sobie pozwolić na jakieś problemy bo bios nie działa, czy ryzen nie chce pracować bo ram mu nie pasuje albo milion innych rzeczy.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z ryzenem 2700 po 5 dniach padł. Podczas grania w bfv komputer samoistnie się wyłączył, tylko że u mnie już się nie chciał ponownie uruchomić, oddałem procesor na gwarancję i sklep bez problemu wymienił na nowy, teraz siedzę już pół roku na nowym cpu i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cię. Kupiłeś wadliwy sprzęt, oddaj go i kup coś co będzie działać.

 

Po co ludzie płacą za beta testy? Jak już chcesz ryzena to kup sobie 2600 i daj sobie spokój z 3000, albo od razu idź w intela jak chcesz grać w gry.

Autor pisał, że dwa tygodnie działało więc czas na zwrot minął. Jak zatem ma niby "oddać"? Pozostaje gwarancja/rękojmia i oczekiwanie na nowy procek w razie potwierdzenia wady.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam możliwość sprawdzić na Gigabyte B450 Aourus Elite ale to raczej kiepski pomysł.

Raczej nikt w mojej okolicy nie kupuje płyt za 1100-1600 a tyle kosztują X570

 

Autor pisał, że dwa tygodnie działało więc czas na zwrot minął. Jak zatem ma niby "oddać"? Pozostaje gwarancja/rękojmia i oczekiwanie na nowy procek w razie potwierdzenia wady.

No jest gwarancja 3 lata przecież ja tego nie uszkodziłem jeszcze jak bym krecił nawet temperatur nie było ponad 90 i napięcia 1.45 według amd bezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest gwarancja. Po prostu to oddaj i daj sobie spokój. Jesteś klientem, kupiłeś wadliwy produkt, po co się z tym grzebiesz?

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z ryzenem 2700 po 5 dniach padł. Podczas grania w bfv komputer samoistnie się wyłączył, tylko że u mnie już się nie chciał ponownie uruchomić, oddałem procesor na gwarancję i sklep bez problemu wymienił na nowy, teraz siedzę już pół roku na nowym cpu i nie ma żadnych problemów.

Mi się wyłączył na pulpicie nic nie robiłem prawie co odszedłem od biurka to mnie zdziwiło niczym go nie katowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt w mojej okolicy nie kupuje płyt za 1100-1600 a tyle kosztują X570

Jest MSI X570-A PRO za 779zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go do sklepu niech go sprawdzą na X570, prawie na pewno odpali. Chociaż masz ASUSa......oni lubią zrobić coś głupiego z napięciami.

Własnie te napięcia jak zobaczyłem 1,460 w idle nigdy się z takim czyms nie spotkałem.

Dlatego go nie kręciłem i nie meczylem uspokolo mnie jednak to ze pisano na forach ze te nowe ryzeny tak mają że to problem programów nie sprzętowy.

A tu jednak było cos nie tak

 

Jest MSI X570-A PRO za 779zł.

Zawsze kupowałem lepsze płyty przecież ten mój asus x370 F-gaming to była lepsza płyta pod zen 1 gen.

Odpowiednik ASus X570 Strix f- Gaming kosztuje 1200 zł teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4-1.5V to ich normalne idle, to prawda. Jak nic go nie obciaza to takie napiecie zadem problem a pod obciazeniem spadnie do 1.25-1.3V.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to mój zawód technik/inż.

Nauczony jestem szukać rozwiązania.

Gdybym miał płytę na x570 to spał bym spokojnie tak musze oddawać i czekać nie wiadomo ile.

 

1.4-1.5V to ich normalne idle, to prawda. Jak nic go nie obciaza to takie napiecie zadem problem a pod obciazeniem spadnie do 1.25-1.3V.

I tak miałem tak pokazywał Ryzen Master i CPU-z jak w idle 1,45-6 a jak grałem czy testowałem spadało do 1,25-1,3.

Czyli tak jak powinno według inżynierów AMD.

Wiec spałem spokojnie jedynie wysokie temperatury na boksie mnie wkurzały 85 st wiec kupiłem AIO Krakena i temp.spadły do max 70

CPU miało dobre warunki dobry zasilacz płyta obudowa co go mogło uszkodzić nie wiem

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...