Skocz do zawartości
slawoPC

Uwalony Ryzen 7 3700X

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej sobie od razu kupić x570 a w tym czasie próbować naprawić to co masz? Zawsze możesz oddać x570 jak uda Ci się naprawić zanim dojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej sobie od razu kupić x570 a w tym czasie próbować naprawić to co masz? Zawsze możesz oddać x570 jak uda Ci się naprawić zanim dojdzie :)

Gdybym wiedział że to wina płyty na x370 to bym kupił nową płytę/

Ale 3 tygodnie Ryzen 3700x działał super sprawnie i nagle mu czy płycie się odwidziało.

Do tego Ryzen 1600X podkręcony działa terazjak szalony na tej płycie od popołudnia i nic nie wywala wszystko stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie proc uwalony

Mi się tez tak wydaje dlatego wysyłam na serwis w poniedziałek być może jakiś regulator napięcia, kontroler padł bo uruchamia się tylko na połowie mocy i szybko ją traci jakby nie dostawał prądu.

Raczej to nie do naprawienia szkoda procka.

Musze jednak kupić nową płytę bo boje się że następny może też tak skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię żeby płyta była winna jak 1600x smiga po o/c po prostu pech i tyle

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię żeby płyta była winna jak 1600x smiga po o/c po prostu pech i tyle

Zobaczymy jak go sprawdzą na płycie x570.

Pierwsze myślałem że to płyta ale nie sprzedałem jeszcze 1600x więc okazał sie pomocny tak pewnie oddał bym płytę na serwis.

Chociaż czytam w necie rózne cyrki sa ze starymi płytami i ryzenami 3000.

Jakim cudem mógł sie procesor uwalić jak był w idle zero użycia a przez cały dzień przeglądałem wtedy neta w nic nie grałem nie męczyłem go niczym dziwne.

bawiłem sie Ryzen Masterem ale dwa dni przed awaria ustawiłem PBO żeby w grach dochodziło do 4,3 Ghz.

Ryzen 1600x działa na boxowym coolerze tymczasowo i jest cisz i niskie temperatury nie trzeba krakena montować.

3700X sie grzał nie miłosiernie na boxie w spoczynku 40-45 ,50,55 jak sie coś uruchamiało 70-75 w grach w benchmarkach do 85 dochodziło.

Nie porażka te nowe Ryzeny , lepiej było zaczekać na dopracowaną serie 4000

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te temp sa na kazdym Zenie 3000 i imho daleko im do bycia prawidlowymi (patrz temp ktora skacze w 1s z 40 do 85 po starcie stress testu i tak zostaje, ktory CPU tak sie zachowuje?) mam wrazenie ze wzieli junction temp jak w Vedze 64...ciekawe czy dalej beda offsetowac pomiary jak w nowym ryzen masterze.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może wgrać nową agese? Też miałem dużo problemów z 3700x, po wgraniu 1.0.0.3 ABB wszystko zaczęło działać stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może wgrać nową agese? Też miałem dużo problemów z 3700x, po wgraniu 1.0.0.3 ABB wszystko zaczęło działać stabilnie.

Tak wgrany był najnowszy bios z Agesą 1,0,0,3 AB ,najnowsze sterowniki chipsetu i ryzen master pod 3000.

 

Te temp sa na kazdym Zenie 3000 i imho daleko im do bycia prawidlowymi (patrz temp ktora skacze w 1s z 40 do 85 po starcie stress testu i tak zostaje, ktory CPU tak sie zachowuje?) mam wrazenie ze wzieli junction temp jak w Vedze 64...ciekawe czy dalej beda offsetowac pomiary jak w nowym ryzen masterze.

To dziwne bo teraz podkrecony. 1600x ma 32 st w spoczynku i 60 w aida test po 20 minutach i to na boxie od ryzen 3700x na krakenie było by z 25 w idle pewnie.

Tak zachwalali recenzenci te nowe ryzeny a to bubel straszny grzeja sie okropnie, napiecia za wysokie, problemy z biosami etc.

Mysle że temperatury wysokie i ich nagle skoki i napięcia uwaliły mi CPU

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reklamuj procka w xtreem tylko bezpośrednio u AMD. Dostaniesz po prostu nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś ewidentnie nie tak, zobacz sobie mój screen przy Ryzen 5 3600, vCore na auto 1.36, jak widać proc ustawiony na 4200.

Temperatura w idle to trochę powyżej 33 stopni. Ja jestem bardzo zadowolony po przesiadce z 1600X. Wzrost wydajności w grach kolosalny i żadnych problemów.

Po prostu miałeś pecha, wymień procka i będzie ok.

 

post-247364-15655143333455_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś ewidentnie nie tak, zobacz sobie mój screen przy Ryzen 5 3600, vCore na auto 1.36, jak widać proc ustawiony na 4200.

Temperatura w idle to trochę powyżej 33 stopni. Ja jestem bardzo zadowolony po przesiadce z 1600X. Wzrost wydajności w grach kolosalny i żadnych problemów.

Po prostu miałeś pecha, wymień procka i będzie ok.

 

post-247364-15655143333455_thumb.jpg

Dzieki za screena może faktycznie to wina płyty i Asusa.

Bo takie wartosci w Ryzen Master miałem jak procesor był ustawiony na 2800 tak samo pokazywało wartości napiecie prawidłowe w idle wat amper takie wysokie jak na twoim screenie.

A jak był sprawny cały czas Ryzen Master pokazywał wartosci vcore 1.45 i wyzej pod obciazeniem spadały a wartosci w tych kóleczkach były zupełnie inne niższe wartosci maksymalnee 90,60 etc.

Kurde szkoda że nie mam płyty choćby z x470 bo nie jestem przekonany że to procesor.

A jak czytam na zagranicznych forach to działały stare ryzeny jak ten 1600x a 3700x niue chciał działać nawet po kilku dniach działał a potem dupa czyli takie same problemy jak u mnie.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś ewidentnie nie tak, zobacz sobie mój screen przy Ryzen 5 3600, vCore na auto 1.36, jak widać proc ustawiony na 4200.

Temperatura w idle to trochę powyżej 33 stopni. Ja jestem bardzo zadowolony po przesiadce z 1600X. Wzrost wydajności w grach kolosalny i żadnych problemów.

Po prostu miałeś pecha, wymień procka i będzie ok.

 

post-247364-15655143333455_thumb.jpg

OC i ustawienia auto to 2 różne rzeczy, na auto ustawieniach będziesz miał wyższe napięcie i to jeszcze w zależności, czy w IDLE, czy LOAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC i ustawienia auto to 2 różne rzeczy, na auto ustawieniach będziesz miał wyższe napięcie i to jeszcze w zależności, czy w IDLE, czy LOAD.

No żałuję mogłem mu dac taktowania 4.2 i 1.35 napiecia na stałe nie zostawiać na auto.

Teraz jak mi wymienia tak zrobię podkreca na niskim napięciu będzie to pewniejsze i temperatury spadną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC i ustawienia auto to 2 różne rzeczy, na auto ustawieniach będziesz miał wyższe napięcie i to jeszcze w zależności, czy w IDLE, czy LOAD.

 

Przy stres teście w Aida64 vCore mam max 1.39 i temperatury nie przekraczają 74 stopni. Więc chyba ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stres teście w Aida64 vCore mam max 1.39 i temperatury nie przekraczają 74 stopni. Więc chyba ok.

Ja miałem w aidzie nawet niższe napięcie 1.3 coś na bo cie 80 stopni na krakenie 65 st

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sprawdzałeś temperatury? Bo Aida mi pokazywała 47 stopni podczas testu, a Ryzen Master max 74.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sprawdzałeś temperatury? Bo Aida mi pokazywała 47 stopni podczas testu, a Ryzen Master max 74.

Ryzen master pokazuje prawidłowe temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info że procesor został wymieniony.

Czyli jednak CPU nie płyta padła .Doprawdy to szok dla mnie bo zawsze dbam o sprzęt.

Pierwszy raz min się takie coś stało w 25 letniej karierze w hardware i to bez żyłowania procesora.

Normalnie aż się boje co będzie z tym nowym 3700X.

Będę musiał chyba ręcznie ustawić napięcie tak na maks 1.3200v etc, żeby nie dostawał tych zabójczych skoków do 1,460 v bo prawdopodobnie to go zabiło.

Zero cinebenchów primów etc jedynie gry będą służyć do testu.

Sprawdzono w serwisie na rożnych płytach z X570 i X470 i były te same objawy co u mnie czyli procek zdechł.

Więc Uważajcie na swoje ryśki Panowie ,AMD wydał naprawdę przegrzewający sie, przewoltowany, niedopracowany bubel.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wątpię że skoki napięcia go zabiły, nie w tak krótkim czasie. Najpierw nastąpiła by degradacja krzemu, a nie od razu zgon. Jakoś innych przypadków nie ma, ludziom te procesory działają, inaczej mielibyśmy wysyp takich postów w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wątpię że skoki napięcia go zabiły, nie w tak krótkim czasie. Najpierw nastąpiła by degradacja krzemu, a nie od razu zgon. Jakoś innych przypadków nie ma, ludziom te procesory działają, inaczej mielibyśmy wysyp takich postów w necie.

To co mogło go zabić jak nie napięcie albo przegrzanie.Temperatury przekraczały 83 st.

W sumie to powinien to wytrzymać kiedyś miałem pentiuma kilka razy mi sie przegrzał gdy wpadło coś do wiatraka i zatrzymało go ale komputer sie wyłaczył a procek dalej działał

Możeto jakaś wada fabryczna ujawniła sie dopiero po kilku dniach?

Tego nawet inżynierowie z AMD nie będą w stanie zbadać.

Słaby krzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze coś takiego jak ESD. Jest to elektryczność statyczna, wysokie napięcie wytwarzane poprzez tarcie może uszkodzić elementy półprzewodnikowe właśnie w taki sposób, że czasem będą pracować kilka tygodni, miesięcy a potem w osłabionym miejscu dojdzie do zwarcia. Ja zawsze kiedy wkładam jakiś element komputerowy (karta, procesor) najpierw dotykam obudowy ręką aby wyrównać ewentualne różnice potencjałów. Ten przypadek bardzo mocno podchodzi pod tą przyczynę. Pod mikroskopem jednak daje się jednak znaleźć takie uszkodzenia i myślę, że inżynierowie nie tylko z AMD nie będą mieli kłopotów z ustaleniem przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mogło go zabić jak nie napięcie albo przegrzanie.Temperatury przekraczały 83 st.

W sumie to powinien to wytrzymać kiedyś miałem pentiuma kilka razy mi sie przegrzał gdy wpadło coś do wiatraka i zatrzymało go ale komputer sie wyłaczył a procek dalej działał

Możeto jakaś wada fabryczna ujawniła sie dopiero po kilku dniach?

Tego nawet inżynierowie z AMD nie będą w stanie zbadać.

Słaby krzem.

 

Cepy padają, rzadko, ale padają. Może miałeś pecha, a może coś innego. Na pewno nie od takiego napięcia i nie takiej temperatury procek zdechł praktycznie na miejscu. Ludzie na 3900x mają po 90 stopni w stresie i nie słychać bo padały. Pech i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze coś takiego jak ESD. Jest to elektryczność statyczna, wysokie napięcie wytwarzane poprzez tarcie może uszkodzić elementy półprzewodnikowe właśnie w taki sposób, że czasem będą pracować kilka tygodni, miesięcy a potem w osłabionym miejscu dojdzie do zwarcia. Ja zawsze kiedy wkładam jakiś element komputerowy (karta, procesor) najpierw dotykam obudowy ręką aby wyrównać ewentualne różnice potencjałów. Ten przypadek bardzo mocno podchodzi pod tą przyczynę. Pod mikroskopem jednak daje się jednak znaleźć takie uszkodzenia i myślę, że inżynierowie nie tylko z AMD nie będą mieli kłopotów z ustaleniem przyczyny.

Robie tak samo jak ty zawsze dotykam obudowy. 1600X działa a tak samo był traktowany.

Poprostu felerna sztuka mi sie trafiła.

 

Cepy padają, rzadko, ale padają. Może miałeś pecha, a może coś innego. Na pewno nie od takiego napięcia i nie takiej temperatury procek zdechł praktycznie na miejscu. Ludzie na 3900x mają po 90 stopni w stresie i nie słychać bo padały. Pech i tyle.

Całkiem nie zdechł bo by sie komp nie załączał a tu normalnie bios go wykrywał, a jak pisałem na taktowaniu 2-2,8 GHz działał, wywalało jak włączałem coś obciążającego.

Ciekawe co teraz zrobią w AMD z nim czy będą badać czy do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te temp sa na kazdym Zenie 3000 i imho daleko im do bycia prawidlowymi (patrz temp ktora skacze w 1s z 40 do 85 po starcie stress testu i tak zostaje, ktory CPU tak sie zachowuje?) mam wrazenie ze wzieli junction temp jak w Vedze 64...ciekawe czy dalej beda offsetowac pomiary jak w nowym ryzen masterze.

Athlon 750k, ten na buldożerze. A jak sam to analizowałem to wyszło mi że przez skok napięcia ze względu na zmianę obciążenia czujnik o taki sam % zaczynał z automatu przekłamywać.

 

Dlatego najbliższy prawdzie jest czujnik w sockecie procesora. Wiadomo ma przekłamanie ze względu na odległość od rdzenia ale połączenia metalowe i tak dość dobrze przenoszą temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dla mnie traktowanie NATO jako jednej wielkiej struktury która rzuci sie na przeciwnika jest bez sensu. Nie wiadomo kto i na ile pomoże. Sąsiedzi zwłaszcza ci więksi. Bo Finlandia to tylko 5 mln ludzi i długa granica z Rosją. Najbardziej mnie przeraża to jak USA pomaga a raczej nie pomaga Ukrainie. Ale ktoś niedawno tłumaczył, że USA nie ma żadnych zobowiązań wobec Ukrainy. Nie chce mi się tego drążyć na ile prawda na ile dobra mina do złej gry.
    • Wystarczy popatrzeć na grubość radiatora tej karty i 5 rurek cieplnych. To musiało się sprawdzić. No i trafiłeś na dobrze poskręcany egzemplarz sądząc po świetnym odczycie hotspot do gpu. Tam jest zaledwie 10stC różnicy, co się rzadko zdarza.
    • Znane i utrwalone są liczne prorosyjskie zajścia i wypowiedzi polityków konforuskich dotyczące Ukrainy. Wezwania do jej rozbioru, otwarta śłużalczość do putinka itd. Nie widzisz tego, Twoja sprawa ale nie obrażaj ludzi za to, że widzą i słyszą. Jesteś zwlennikiem środowiska, które jednoznacznie odrzuca zachodnie rozwiązania a akceptuje wschodnie vel ruskie. Nie trzeba przeprowadzać jakiegoś szczególnie złożonego dowodu, że to środowisko głęboko wchodzi ruskim bez wazeliny. A Polska może pójść albo na Zachód, albo na Wschód i tyle. Próbujesz robić z siebie ofiarę, że stygmatyzuje się za głosowanie. Bzdura. Za głosowanie nikt nikogo nie strofuje tylko za to co wnosi z tym głosem. Masz sobie babo placek - konforusi są w Sejmie i konsekwentnie się kompromitują (np. zgłaszając projekt dot. kwoty wolnej), względnie wzniecają wojenki szurskie lub antyaborcyjne. Na Lewicę może ktoś głosować twierdząc np. że jest bardzo potrzebny szeroki program mieszkalnictwa nazwijmy to społecznego, a niekoniecznie ten ktoś zgadza się ze skrajnym feminizmem. No ale jak ktoś uważa, że kobieta powinna samodzielnie wg emocji chwili decydować o tym czy została zgwałcona, to dla mnie ten ktoś jest oszołomem. Lewica jest obecnie traktowana jako trędowaty a potrzebny koalicji. A to z tego powodu, że jak już kto inny napisał - konforusi nie mogli być brani pod uwagę jako wspierający obecny rząd. Oni są na nie, bo nie. Oba środowiska same się marginalizują i jedyne co im pozostało to te 6-9% twardego elektoratu.
    • Za fałszowanie dokumentów, składali lewe podpisy na wielu dokumentach. 
    • No niemożliwe. Chociaż raz na 10 lat UE wprowadza coś dobrego. Szkoda, że w zamian wprowadzą 99 innych obostrzeń i zakazów  Jeszcze kilka lat i tak padniemy, bo ekoterror, regulacje wykończą europejski przemysł, a ceny prądu zabiją klasę średnią (ale to temat na inny dzień xd). Wystarczy policzyć po ile jest np. paliwo w USA (około $0.90 za LITR, a w Niemczech prawie 1.8 euro XD - u nas zresztą też prawie tyle) Co do tematu, to mało gram. Głównie muzyka, przeglądanie neta, youtube. Są na IOSa przeglądarki z wbudowanym adblockem? Jak to działa? Wiem, że niby nic ale dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w telefonie... 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...