Skocz do zawartości
Parpateusz

Problem z nowymi częściami(m.in pamięcią ram) - Blue screen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pare miesięcy temu (z 2-3 max) miałem stare części do mojego komputera, miałem lagi na wielu grach (m.in PUBG, Fivem, a nawet Fortnite...)

Lecz już 2-3 miesiące temu właśnie dokupiłem do mojego komputera nowe części aby pozbyć się lagów i wkońcu zagrać sobie normalnie m.in w te wyżej gry wymienione.

Zakupiłem:

Procesor: AMD Ryzen 7 1700

Płyta główna: B450M DS3H-CF (AM4)

RAMY: 2x 8gb - IRDM, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15

 

Moje aktualne rzeczy których nie zmieniałem w komputerze:

Dysk: Seagate ST1000DM003-1SB10C

Karta Graficzna: STRIX GTX 960

Zasilacz: Corsair VS650 650W, 120mm FAN, EU version (CP-9020098-EU)

 

Jedyny problem jaki mam z komputerem wlaśnie w "środku" to to, że po zakupieniu tych nowych rzeczy, to jak włożyłem dwa Ramy 8gb w sloty ich, to po włączeniu komputera Blue screen, i tak do tej pory.. Komputer działa i aktualnie gram na jednym Ram'ie, bo na dwóch ten blue screen. Czyli zamiast używać 16gb używam 8gb ramu.. Nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje gdyż na starych częściach czyli też starych ramach takich rzeczy nie było (Ramy nowe musiałem zakupić ze względu że na starej płycie główniej było ddr3 a tutaj w nowej ddr4 i nie pasowały).

 

Prosze was o pomoc w sprawie ramów, co podziałać w tej sprawie? Mogę zakupić nowe części, ramy itp jeśli będzie taka potrzeba ale musze pierw wiedzieć jaka.

I druga sprawa to te lagi, ścinki w grach aktualnie, w cs go jest okej nie mam lagów, ale w pubgu często mi się bugują texture i musze odczekać z 30sekund aż mi się załadują ale potem już normalnie gram bez lagów i ścinek. Największy problem mam w grze Fivem(jest to takie gta v tylko że mają własny "launcher" i serwery gier na nim, w gta v nie mam lagów a w fivemie o jezu...), gdyż jak wchodze na serwer Fivem'a bylejaki poprostu, to jak jade autostradą to nie mam lagów, czasem tam szybkie sekundowe ścinki to da się wytrzymać, ale jak wkraczam do miasta lub w inne takie lokalizacje tego typu to nie dość żę fpsy spadajądo jakichś 30-40fps, to jeszcze mam tak jakby "ścinki" i co pare sekund(jak nie co dwie trzy sekundy..) jakbym dostał zawiechy gry na dosłownie tylko sekunde, dwie max, a potem jade już tylko w tych lagach, i tak w kółko co pare sekund, poprostu się nie da grać tak, A jak na nowe części wogóle nie powinno mieć to miejsca w tej grze. Kolega miał procesor intel core i5, oraz tak jak ja gtx 960 i mówił mi że nie miał lagów ani jednego w fivemie. Dodam jeszcze że czasami mój komputer odwala taką rzecz że jak gram sobie w GTA V (to zwykłe, nie fivem) to mam 60fps, a na drugi dzień jak odpalam i gram to 30fps max.. na trzeci dzień sie naprawia i tak co jakis czas mam, losowo.

Edytowane przez Parpateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Co to znaczy, że RAM śmiga tylko na 1 kości? Sprawdzałeś, czy kość nr 1 i 2 pojedynczo działają w slocie 2 od CPU (czasem zdarza się uwalony pojedynczy moduł RAM)? Czy RAM montowałeś w slocie 2 i 4 od CPU jak nakazuje instrukcja?

Włączałeś XMP w BIOS? Czy bez XMP jest stabilnie, na domyślnych ustawieniach?

Przetestuj każdą kość, pojedynczo programem Dang Wang memtest lub testem w Ryzen Dram calculator na domyślnych ustawieniach, na 400% przejściach, czy nie będzie wywalać błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, ram działający mam w 1-szym slocie, jak włożyłem do tego samego slotu drugi ram(Niedziałający) to blue screen był, a jak znów włożyłem tam ten działający to działało. Czyli sprzedali mi morele niedziałający jeden ram.. super. W tym tygodniu pójdę oddać ramy na gwarancji, na szczęście ramy u nich są dożywotnio gwarancyjne i wezme jakieś inne, polecasz jakieś? Do tego sprzętu co mam?

Edytowane przez Parpateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taki programik jak memtest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W memteście wpisalem tam liczbe 8, start test i jak doszło do 400% to nie było żadnego errory pisało, 0 error. apropo tych lagów i ścinek w tej grze, mogło to być ze względu na 8gb ramu zamiast 16gb ramu?

Edytowane przez Parpateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Ram - 8 we singlu czy 16 w dualu - nie powinien mieć wpływu na takie lagi prędzej bym na ten HDD stawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w konfiguracji single channel będzie powodował stutering w grach (dual channel to kwestia posiadania przynajmniej 2 modułów i obsadzenia odpowiednich slotów na RAM). Jeśli jesteś pewien, że sprawdziłeś RAM i 1 moduł jest walnięty to oddawaj w ramach 14 dniowego zwrotu. RAM jak pisałem wyżej obsadzasz w 2

i 4 slocie, nie pierwszym (jasno szare sloty na tej płycie).

Polecam RAM od Cruciala i Hyperx, te konkretne modele:

BLS2K8G4D30AESBK

BLS2K8G4D32AESBK

HX430C15PB3K2/16

HX432C16PB3K2/16

Najlepiej brać IMO Cruciala, te moduły potrafią zrobić 3600mhz cl16/14 z palca na Ryzenie 1/2gen, dzięki nowym kością Mircona E-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, jak tylko zwrócę te ramy co teraz mam to kupie z tych co podałeś Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK), i włożę w 2 i 4 slot, nie zapomnę :D Czyli jak już kupie te ramy odpowiednie i włoże w 2 i 4 to nie będzie tego stuteringu tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być, a przynajmniej w dual channel będzie znacznie mniej. Ewentualnie w grach w miejscach, w których program będzie doczytywać tekstury z dysku HDD.

Nie zapomnij tylko potem włączyć XMP w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe ramy te ballistixy, 3000Mhz, włożyłem w 2 i 4 slot, działą komputer, nie ma blue screen ani komp sie nie wylacza, dziala normalnie. Lecz nadal mam lagi(już bez tych sekundowych co dwie sekundy scinek) w fivemie, co mysle ze na moich czesciach powinno nie byc lagow, co prawda da sie grac bo jest jakies 40fps caly czas, ale ja potrzebuje do tej gry te 55-60fps cały czas. Czy opłaca mi się i czy wogóle jest możliwość podręcania procesora AMD Ryzen 7 1700(ten mój), czy polepszyło by to fpsy nie psując całkowicie kompa? Jeszcze nie włączyłem XMP w ramach i pobrałem program cpu-z, zobaczyłem w zakładce memory(pamięć) ile mhz używają ramy, 1197.1Mhz, czy tak powinno być? Na stronce jest ewidentnie napisane że powinno być 3000Mhz, czy te 3tysiące jest tylko normalnie jeśli się włączy XMP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od włączenia XMP w BIOS ;) Dopiero wtedy będzie RAM działać na 3000mhz. CPU-Z pokaże wtedy ~~1500mhz (2x1500mhz=3000mhz efektywnie)

CPU odradzam podkręcać, bo masz słabą płytę główną i VRM będzie się na niej grzał, przegrzewał.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta płyta chyba wyciąga 3000 tylko przy OC więc jak najbardziej włącz XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup SSD scinki znikną :). Sam często komuś naprawia PC na HDD to zawsze przy tym pije melisę :) nie wiem jak ludzie mogę na czymś takim działać, Telefon za 400zł działa 20 razy szybciej

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...