Skocz do zawartości
pavulon18

b450 tomahawk problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czasami gdy włączam komputer mam tylko czarny ekran i świeci się dioda ostrzegawcza na płycie głównej, chyba od CPU - 1 nad wtyczką 24 pin - reset PC rozwiązuje problem (konfiguracja b450 tomahawk + r5 2600).

Również mam dziwny problem, bo gdy komputer jest włączony to przy mignięciu prądem włącza się od razu ponownie. Aktualizowałem nawet BIOS, u znajomego na tej samej płycie i przy tej samej konfiguracji komputer się nie włącza - zasilacze są inne, posiadam SilentiumPC Supremo Gold 550W. Ktoś wie od czego to zależy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 1 dioda jest od CPU, takie jaja działy się jak w biosie był wyłączony high precision event timer przynajmniej na msi b450 gaming plus jak miałem w rękach, trzeba było zostawić włączony a wyłączyć tylko pod windowsem. Ram w 2 i 4 slocie od strony procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj bios 7C02v17 ze strony (ostatni przed aktualizacją pod zen2) i jak wejdziesz do biosu to szukaj opcji high precision event timer lub HPET i zostaw na enabled bo może masz wyłączone sprawdz jak będzie na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj bios 7C02v17 ze strony (ostatni przed aktualizacją pod zen2) i jak wejdziesz do biosu to szukaj opcji high precision event timer lub HPET i zostaw na enabled bo może masz wyłączone sprawdz jak będzie na początek.

Szukam tej opcji na najnowszym BIOS dla Tomahawka bo mam podobnie z R7 3700x ale nie moge jej znalezć, chyba usuneli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tej opcji na najnowszym BIOS dla Tomahawka bo mam podobnie z R7 3700x ale nie moge jej znalezć, chyba usuneli

z r 3xxx to już inna bajka biosy maja problem z nimi autor ma 2600 w biosie lite ta opcja jest wycięta całkowicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że dopiero teraz ale nie miałem czasu wcześniej odpisać. Ostatnio aktualizowałem BIOS i mam tą wersję, którą napisałeś. Niestety nie mogę w biosie znaleźć tej opcji co mówisz. Ogólnie czy to normalne, że przy włączeniu komputera ta dioda mi się świeci 2-3 sekundy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że dopiero teraz ale nie miałem czasu wcześniej odpisać. Ostatnio aktualizowałem BIOS i mam tą wersję, którą napisałeś. Niestety nie mogę w biosie znaleźć tej opcji co mówisz. Ogólnie czy to normalne, że przy włączeniu komputera ta dioda mi się świeci 2-3 sekundy?

To jest normalne akurat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wolę dopytać, bo tak mi się zdawało. Nikt nie miał wiecej podobnego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie nowy patent prosto z forum msi:

 

Go into bios and enable the ErP setting. Since doing that I have not encountered any cold boot problems. My PC boots evertime from overnight, either from a complete shut off or from hibernation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...