Skocz do zawartości
SoonTM

Na co uważać przy kupnie 9900k używanego?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawą ofertę za 1900zł 9900k wraz z gwarancją (dowód zakupu ze sklepu)

 

Na co mam uważać przy zakupie? Cena trochę niska jak tak patrzę w sklepie 2300zł.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena za używkę by była ok według Ciebie? Gwarancja jest na 3 lata tej używki (zakupiona w tym roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy 500 euro to liczyłbym ~400-420 euro maks. Ogólnie nie jest to cep któryego kupowałbym jako używany bo może być albo styrany OC albo po prostu być beznadziejną sztuką i dlatego gość sprzedaje.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widywałem na allegro 9900k za 1500zł w szczycie ryzenowej histerii.

1900 za używkę to nie jest mega okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Często ktoś sprzedaje bo OC padlina. Jak brać używkę to tylko ze znanym potencjałem Oc. Patrzeć żeby procesor nie miał jakichś mechanicznych uszkodzeń, bo rzeźnicy się zdarzaja, reszte jak jest gwarancja to nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś piszę że 4.9 GHz z napięciem 1.26v oraz z chłodzeniem AiO NZXT X62v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu ma gwarancję z x-komu (dowód zakupu) na kolejne 2,5 roku. Ogólnie cały czas osatnio sprawdzalem i nie widziałem tańszej oferty niestety, a 2300zł za tego procka trochę szkoda :D

 

Czy tak można złochać procka, że nie będzie działa? Ogólnie myślałem, że zakup procka to najmniejsze ryzyko jeżeli chodzi o używki.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, prędziej zakatujesz procka niż RAM/MB obecnie. 9900K to przeważnie nie jest procesor dla przeciętnego Kowalskiego i jest podkręcany a można trafić na sprzedawce który się brandzluje do Linpacków i procesor będzie ostro dojechany. Mimo tego jak nie liczysz że trafi Ci się selekt i masz jeszcze 2.5r gwarancji w Polskim sklepie to można się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie liczę na selekta, koleś mówi że te 4.9 wyciąga na 1.26v, więc "źle" nie jest. Wiadomo pewnie da się dożyłować to jeszcze pod 5.0ghz, kto tam wie...

 

Za tą cenę i tak raczej spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak padaczka sztuka, 5.0 będzie na granicy ale na dobrym coolerze może zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak padaczka bo zabrakło 100MHz :E

 

SoonTM, widzisz jak jest na forum, ludzie utylizują procesory po roku bo i tak nikt by nie kupił ich zajechanych padaczek :D :D :D

 

Myślę, że da radę kupić taniej ale jak nie znajdziesz i potrzebujesz 8/16 to jasne, że warto. Zawsze to kilka stówek taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na allegro masz 2 oferty za 1900 z gwarancją 2,5 roku. Nówki po 2150. Przy różnicy 250 złotych wolałbym kupić nowy, nie grzebany. Czołgista prawidłowo zwraca tutaj uwagę na dziwnych ludzików, którzy lubią zapuszczać syntetyczne testy na pół dnia i się nimi podniecać. Normalnie jest to niegroźne zboczenie porównywalne z foot fetish i prezent dla elektrowni, ale w przypadku 9900K można już zrobić sobie krzywdę :]

 

Sam bym zapolował na coś z outletu. W zakończonych aukcjach jest kilka sztuk po 2000zł, więc pewnie pojawi się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnych ludzików, którzy lubią zapuszczać syntetyczne testy na pół dnia i się nimi podniecać

 

Ale co w związku z tym? Jak ktoś podkręca to później bada stabilność, dzień zabawy i potem się do tego nie wraca. Kupisz nowy i zrobisz to samo, ale oczywiście jak kupił ktoś inny to po prostu zajechał go i grał na napięciu 1.6V a temperatury 120* C tylko podgrzewały atmosferę zła.. :E

 

W jakim świecie wy żyjecie ;)

 

 

Sam bym zapolował na coś z outletu.

 

Akurat tu ma pewne 4.9 a kto zwraca do outletu? Niech zgadnę - ci co katowali go tydzień syntetycznymi testami i OC okazało się porażką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w PL :P

Przy którym zostajesz ? 9900k czy 3900X. Ja nadal się zastanawiam 3900x wziąłem ponieważ w proline sprzedali mi jeszcze ze starej rezerwacji po dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eagle, a może chcesz sprzedać swojego 9900k po dobrej cenie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eagle, a może chcesz sprzedać swojego 9900k po dobrej cenie? :P

Cały czas się namyślam co zostawić. Przy 3900x bardziej podoba mi się płyta główna którą wziąłem. Na co dzień nie widać różnic. Nie robiłem testów ale jak dla mnie szybciej uruchamiają się na intelu gry ze zwykłych dysków.

Oba są obecnie tak samo stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie intel uruchamia szybciej apki i exportuje np. format fbx (z blendera) szybciej. Wszystko chyba dzięki single core.

 

Tak samo niektóre ciężkie procesy na single core lepiej ogarnia i9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie intel uruchamia szybciej apki i exportuje np. format fbx (z blendera) szybciej. Wszystko chyba dzięki single core.

 

Tak samo niektóre ciężkie procesy na single core lepiej ogarnia i9.

No tak ale do montowania filmów z plaży w 4k wolę ryśka. Nie wszystko policzy się na gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ale wiesz jak 95% czasu spędzam na modelowaniu, ustawianiu różnych rzeczy w aplikacjach, exportowaniu itd. to wtedy po prostu nie widzę sensu dla tych 5% kupować czegoś co tak na prawdę nie użyję bo wole sobie podczas renderowania video pójść na kawkę i wrócić za 10-20min :P

 

Nie wiem, ja jakoś nie napaliłem się na te rdzenie jeszcze. Może jak wyjdzie 16 rdzeni 5ghz na każdym to tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, ale wiesz jak 95% czasu spędzam na modelowaniu, ustawianiu różnych rzeczy w aplikacjach, exportowaniu itd. to wtedy po prostu nie widzę sensu dla tych 5% kupować czegoś co tak na prawdę nie użyję bo wole sobie podczas renderowania video pójść na kawkę i wrócić za 10-20min :P

 

Nie wiem, ja jakoś nie napaliłem się na te rdzenie jeszcze. Może jak wyjdzie 16 rdzeni 5ghz na każdym to tak :D

 

za 2-3 latka powinno wszystko się unormować. I intel powinien wyskoczyć z 10nm. Niech fajtują między sobą intel  v amd. Na korzyść dla nas. Dla mnie ryzeny 3xxx to  krok mocny do przodu ale dopiero 4xxx dla mnie będą solidne,  konkretnie je poprawią.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...