Skocz do zawartości
WarHead24

Magistrala PCIE - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę podpiąć dysk plextora na PCIEX4 3.0, czy będzie to problem jeśli w płycie mam to gniazdo w standardzie 2.0? Czy będzie działał i czy nie będzie prędkość ucinana? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 na płycie daje 2.0 x2. Oznacza to około 1/4 tego, co umożliwia 3.0 x4. Ucierpią przede wszystkim transfery liniowe (rozbiją się jakoś na ~800MB/s).

 

Pełną wydajność uzyskasz dając dysk do pierwszego albo drugiego gniazda x16 przy użyciu prostego adaptera. Jeżeli w pierwszym już masz grafikę, to obetnie jej to magistralę do x8 - ale nie jest to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gnieździe PCIEX8 mam już xonara d2x, mogę na przykład wcisnąć go na PCIEX4 a dysk na X8? Adapter będzie potrzebny? Myślałem że tylko wpina się dysk mimo że wtyczka krótsza i będzie hulać, tak mam z kartą dźwiękową :E Karta w specyfikacji powinna hulać nawet na x1, nie pytaj czemu mam ją na x8 :E Chodzi tylko żeby dysk chodził na tych odczytach i zapisach co ma podane czyli 3200/2200.

Edytowane przez WarHead24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz mieć pełne reklamowane odczyty to wchodzą w grę tylko te dwa sloty.

 

 

Dźwięk powinien Ci działać w x1. Zobacz czy w biosie nie ma jakiejś opcji do przełączania linii między x4, a x1. Jak nie, to update bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wysypaniem się uni xonara to na X4 działa xonar, a moja grafa jest zbyt tłusta żeby wcisnąć tam cokolwiek :E No nic dzięki za pomoc. Dysk będę miał w takim razie na x8

Edytowane przez WarHead24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...