Skocz do zawartości
Marcel30

Monitor do pracy biurowej i filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szukam fajnego monitora 23-24', który bedzie służył w domu do pracy biurowej, przeglądania www i oglądania filmów/meczów.

Mile widziane głośniki ale nie jest to konieczne.

Złącze HDMI

Nie gram w gry ;-)

 

Płyta głowna Asrock B85M Pro4

Aktualnie posiadam Samsung SyncMaster 206BW

 

Budżet ~500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych tanich to coś takiego wypada w miarę dobrze Philips 248E9QHSB ,tylko tutaj masz ten zakrzywiony ekran więc nie każdemu może to pasować z drugiej strony myślę że bez problemu idzie się do tego przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie masz monitor 20" 1680x1050 co daje 99 ppi. 23,6" 1920x1080 ma 93ppi, czyli pod tym wzgl. subtelny, ale jednak regres. Biorąc powyższe pod uwagę proponuję 22,5" 1920x1200 mający 100,6ppi , w postaci Lenovo 61C3MAT6EU który w jednym sklepie na "s" jest za 549zł.

 

Monitor ten na wysokość jest taki jak 24,3" 16:9 . Tutaj porównanie do 23,6" :

http://www.displaywars.com/22,5-inch-16x10-vs-23,6-inch-16x9

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak one wszystkie w tej cenie są podobne nic tu nadzwyczajnego nie ustrzelisz ten ostatni który podałeś na papierze też wydaje się w porządku ale kyle dobrze radzi ten lenovo niby troszkę mniejszy ale ma większe ppi a to już robi różnicę będziesz miał fajny ostry obraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem.

 

Nie ukrywam, że ten Philips po prostu lepiej wygląda wizualnie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szeroki gamut jest lepszy od wyższego PPI, ale jak kto woli, zależy od zastosowań. ;)

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szeroki gamut jest lepszy od wyższego PPI, ale jak kto woli, zależy od zastosowań. ;)

Jedno i drugie jest fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania monitora do pracy biurowej to wyzwanie całkiem niemałe. Sam niedawno miałem ten dylemat. Czytałem na wielu stronach, takich jak http://www.czecho.pl/27272-najlepszy-monitor-dla-pracownikow-biurowych, na co zwrócić uwagę przy wyborze takowego. Dzięki wskazówkom tych artykułów udało mi się kupić kilka świetnych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania monitora do pracy biurowej to wyzwanie całkiem niemałe. Sam niedawno miałem ten dylemat. Czytałem na wielu stronach, takich jak http://www.czecho.pl/27272-najlepszy-monitor-dla-pracownikow-biurowych, na co zwrócić uwagę przy wyborze takowego. Dzięki wskazówkom tych artykułów udało mi się kupić kilka świetnych monitorów.

No to jak już piszesz że świetne :E to chociaż pochwal się jakie zakupiłeś te świetne ;) bo z tego co mi wiadomo to takowych nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...