Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie kupna SSD, który będzie wspomagał technologią AMD StoreMi twardziela Toshiba P300 3TB. Posortowałem dyski SSD od 240 do 260GB i mam kilka delikwentów do wyboru. Który z nich będzie najszybszy i najbardziej niezawodnym produktem do tego typu zastosowania? Osobiście skłaniam się najbardziej ku produktowi Intel. Na szybko widziałem, że jest na niego 5 lat gwarancji i jest on u mnie w tej samej cenie co Crucial MX500. Dwa pozostałe są o około 10 dolarów tańsze.

 

Kingston A400 240GB, Crucial BX500 240GB, Crucial MX500 240GB, Intel 545s 256GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŻADEN do 3TB HDD !!!!

 

StoreMi do 1TB HDD, najlepszy intel optane nawet 32 GB !!!- sprawdzone doświadczelnie , na stronie AMD info drobnymi litermaki-jak znajdziesz ;P

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "StoreMi do 1TB HDD" ? Trzeźwy jesteś? Oczywiście, że technologia ta wspiera dyski powyżej 1TB. Intel Optane nie jest w obiekcie moich zainteresowań, a poza tym jakbyś nie zauważył to dyski Optane są w formacie M.2 a każdy z w/w dysków które wybrałem są w formacie 2.5"... a więc polecasz/proponujesz coś czego w ogóle nie biorę pod uwagę, przy tym nie wiedząc czy w ogóle mogę z tego skorzystać. Co jeśli bym kupił i okazało by się, że wcale nie mam ani jednego wolnego złącza M.2? Odkupił byś go ode mnie za cenę sklepową czy został bym z gniotem, którego nie wykorzystam w żaden sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK powodzenia ... mam 2 promile ale sprawdzalem to , dysk 3 TB Ci "posieka" sektor rozruchu itd .... a intel optane jest najszybszy w operacjach na mniejszych plikach = END

 

Polecam empiryzm !

 

PO 2 > SSD SATA cięzko się ROZPAROWUJE ZE STOREMI - JAK NIE WIERZYSZ = sprawdź ! i proszę o odpowiedź ? jak Ci pokaszni wsjo :P

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, spokojnie możesz użyć dysku 2/3/4 TB przy StoreMi, ja osobiście używam dysku 2TB p300 toshiba.

Jeżeli chodzi o dysk SSD, nie może przekroczyć pojemności 256 GB, tzn może przekroczyć ale reszta będzie się marnowała i nie będzie wykorzystana.

Oczywiście możesz użyć dysków ssd na sata, jak i na m.2. Oba dyski współpracują z StoreMi. Używam od marca i sobie chwalę.

Kolega Phill76 pojechał po bandzie trochę.

Pozdro

 

 

Phill76, no przesadziłem że nie ma pojęcia, bo tutaj z rozparowaniem dysku ssd na sata w storemi jest ciężko, i kolega Phill76 ma rację, ale da radę to rozparować.

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 3TB P300 wyje.ało mi sektor rozruchu z HDD i pod Windą była klapa , musiałem go postawić na nogi pod linuxem... bawiłem się tym ... Intel OPTANE jest najszybszy ... w normalnym zastosowaniu do przyspieszenia...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja używam dysku 256 GB na m.2 na którym mam postawiony system, natomiast dysk ssd na sata 128gb mam sparowany z dyskiem toshiba p300 2tb i tak mam to ustawione od kilku miesięcy i na szczęście nie mam problemu. Jeszcze nic mi nie wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz panowie , ale ja pisze o swoich doświadczeniach na mojej płycie , rozparowanie z M.2 = sekundy , rozparowanie z Sata = 2/3 godziny... i u mnie działy się CUDA , aż HDD wogóle nie był wykrywany pod windowsem .

 

Naprawdę polecam do ew. przyspieszania intel optane !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optane nie wchodzi w grę, koniec kropka. Tylko i wyłącznie dysk z pierwszego posta jest w obiekcie moich zainteresowań, tylko który będzie najlepszy/najstabilniejszy? Rozparowywać nic nie będę jak już sparuję i poczuję pozytywną różnicę, nigdy, a jakby coś padło w trakcie działania StoreMi, albo podczas rozparowywania (gdyby taka chwila nastała), to format tego dysku będzie z miejsca i kopia z drugiego Toshiba P300 3TB wędruje na ten dysk i zaczynamy zabawę od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do StoreMI chyba mx300 275GB najlepiej pasuje. Realnie będzie najbliższy limitowi. Używki tanio dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przypomnienie o MX300! A z tych, które wymieniłem w pierwszym poście, który nada się do tego zastosowania najbardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje MX300 ale nie kupię używanego dysku SSD ~250GB za 130PLN. Wolę dopłacić 70PLN i mieć nówkę Intel s545 256GB z 5 letnią gwarancją. Dysk tylko do cache także te 20GB nie robi mi różnicy.

 

 

A tak poza tym to rezygnuje z AMD StoreMi na rzecz PrimoCache. Przydzielę do 20GB RAM cache na cache partycji systemowej i partycji z grami (obie na SSD 860 EVO 500GB) + dysk SSD do cache partycji HDD z zainstalowanymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...