Skocz do zawartości
forresty

telefon z max najwyższym androidem do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może polecić jakiś smartfon z jak najwyższym Andkiem lub możliwością aktualizacji producenta do oreo w górę. RAM 1-2gb. Nie musi być nowy, może być używany byle nie rootowany. Tel ma służyć do obsługi aplikacji bankowych (zrootowany nie wchodzi w grę), neta, muzyki ale nie mam jakichś wielkich wymagań rzecz jasna. Podstawa to jednak jak najwyższy android producenta tak żebym za rok jak jakiemuś kretynowi w banku przyjdzie ochota na nowa apkę do autoryzacji oprzeć o andku 7 zamiast 6 nie musiał kupować nowego urządzenia. Gier nie bedzie. Fajnie jakby miał jak najmniej stockowych aplikacji na pokładzie. Chciałoby się coś fajnego, ale nie chcę wydawac wiecej kasy. Dobrze żeby to jakąś przyzwoitą fonię na słuchawki miało. Wyswietlacz nie musi być jakiejś wybitnej jakości. Nie wiem. Myślę nad Doogee x100 ze wzgl na baterię i system właśnie.

W sumie może być coś starszego byle miało aktualizację systemu.

Mam swoją zrootowana xperię z CM i dziś instaluję apkę a tu mi wyskakuje że mam wywalić ten telefon i kupić taki w którym nic sam zrobić nie mogę. No i wyjścia nie mam.

Edytowane przez forresty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roota mozesz ukryc lub wgrac custom roma bez roba bo teraz w sumie sa domyslnie bez roota, trzeba wgrywac np. magiska aby miec roota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roota mozesz ukryc lub wgrac custom roma bez roba bo teraz w sumie sa domyslnie bez roota, trzeba wgrywac np. magiska aby miec roota.

Tak, już wiem, ale generalnie gdy wgrywałem cyanogena do mojej xperii to jednak miałem obawy czy nie instaluję sobie jakiegoś backdoora czy innego paskudztwa. Jak to jest z tym? Przecież do instalacji tego używa się różnego softu, sterowniki, fastboot, flashtoole itd... TO wszystko może mieć jakiś 'dodatek' samym ROM nie wspomnę. Nie znam się. jak to w praktyce wygląda?

Bo w sumie rzeczywiscie... Można roota przywrócić, ale tak szczerze mówiąc to łażenie po bankach na ściąganych z sieci systemach średnio mi się podoba. Od września wchodzi nowe prawo i każdy kto chce się zalogować do banku będzie musiał mieć apkę w telefonie. W sumie można jeszcz wgrać emulator na PC

Edytowane przez forresty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakas stara xperie masz, w cm nie wiem jak jest ale juz od dawna jest lineageOS zamiast cm a tam roota niema domyslnie tak jak i na innych nowych customach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...