Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupic kilka dysków o pojemności 120/240gb, do tej pory czesto brałem MX500, ale aktualnie ich cena w porównaniu do reszty wydaje się wysoka, w cenie MX500 250/500gb kupujemy odpowiednik praktycznie na NVME.

Jest coś tańszego od MX500 wartego polecenia? Myslałem nad IRDM ale podobno te bez PRO są przeciętne (chociaż i tak sprzedaje sie ich masa).

 

Ktoś ma wiecej info o IRDM bez dopisku PRO, albo o Crucialu BX500?

A może Patriot Burst?

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że się podpinam do tematu ale również poszukuję dysku do laptopa zamiast obecnego HDD. W oko wpadł mi GoodRam IRDM 240GB za 159zł uważacie że to dobry pomysł w tej cenie? Ma Pamięci MLC i w takie bym celował, ogólnie szukam jak najtańszego i w miarę rozsądnego ~250GB SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zamówiłem jednego BX500 240gb bo ADATY SU650 którą zamawiam zazwyczaj dla klientów ni ma u dostawców, a MX500 wsadzam raczej do lepszych stacjonarek więc szukałem cozegoś pomiędzy. Oby ten Crucial był chociaż w miarę nie awaryjny jak ADATY bo SU650 nigdy mi chyba nie wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zamówiłem jednego BX500 240gb bo ADATY SU650 którą zamawiam zazwyczaj dla klientów ni ma u dostawców, a MX500 wsadzam raczej do lepszych stacjonarek więc szukałem cozegoś pomiędzy. Oby ten Crucial był chociaż w miarę nie awaryjny jak ADATY bo SU650 nigdy mi chyba nie wrócił.

 

W stacjonarce mam MX'a 500 zapełniony w okolicach 20% grami itd, Użytkuję go dopiero kilka dni więc nic więcej nie napiszę poza tym że wszystko działa a w crystaldisku transfery były zbliżone do tych opisanych jako fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stacjonarce mam MX'a 500 zapełniony w okolicach 20% grami itd, Użytkuję go dopiero kilka dni więc nic więcej nie napiszę poza tym że wszystko działa a w crystaldisku transfery były zbliżone do tych opisanych jako fabryczne

MX500 to ja wiem ze jest ok, ale teraz zamówiłem pierwszy raz BX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o GoodRam IRDM 240GB? planuję dla siebie oczywiście i zastanawiam się czy za 160zl to dobry wybór

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o GoodRam IRDM 240GB? planuję dla siebie oczywiście i zastanawiam się czy za 160zl to dobry wybór

Nie mam pojęcia. Ja kupowałem tylko IRDM PRO i Iridium Pro.

Tych bez dopisków Pro nie miałem nigdy i nie wiem jak się sprawują, wiem że są gorsze podobno i mają krótszą gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o GoodRam IRDM 240GB? planuję dla siebie oczywiście i zastanawiam się czy za 160zl to dobry wybór

Natknąłem się na ten artykuł:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_goodram_irdm_gen2_rozne_wersje_i_rozna_wydajnosc

Ale, nie wiem czy aktualny.

 

Update:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/goodram_ssd_irdm_gen2_oswiadczenie_producenta_w_sprawie_pamieci

 

Czyli trzeba patrzeć na datę produkcji. Na przykład teraz w euro jest promocja na te starsze 1738

Tak wnioskuję z tych oznaczeń

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_goodram_irdm_gen2_rozne_wersje_i_rozna_wydajnosc?page=0,1

Edytowane przez yellowstone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chyba zależy o partii. SU650 tez jest tam w niepolecanych, a ja zamontowałem ich około ~150 sztuk (120/240/480) od jednego dostawcy i nie wrócił żaden. Fakt pewnie nie sa demonami predkości, ale montuje je w lapkach do pracy biurowej i mediów więc to nie ma znaczenia.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To nawet żadnej pamięci podręcznej nie ma, tylko korzysta z pamięci RAM komputera. Do tego mocno ograniczona przez producenta gwarancja. Limit TBW dla dysku o pojemności 240 GB to zaledwie 80 TB. Samo to już nie najlepiej o nim świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego użytkownika komputera wystarczy nawet byle padło na QLC. Jeśli ktoś nie przerzuca setek GB to nie zauważy różnicy. Brać to co jest najtańsze albo akurat w promocji od znanego producenta i tyle.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego użytkownika komputera wystarczy nawet byle padło na QLC. Jeśli ktoś nie przerzuca setek GB to nie zauważy różnicy. Brać to co jest najtańsze albo akurat w promocji od znanego producenta i tyle.

QLC mają raczej negatywne recenzje. Na forum już był temat o problemach z BX500, na QLC.

http://forum.pclab.pl/topic/1281601-Padaj%C4%85cy-BX500-240GB/page__p__15501109__hl__bx500__fromsearch__1entry15501109

Chyba lepiej dołożyć do MX500.

Edytowane przez yellowstone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu wróżyć na podstawie przypadku z forum. Cruciale P1 czy Intele 660p raczej nie mają złej renomy póki co (poza słabą wydajnością dla małych plików ale to cecha QLC no i przeszkadza tylko pod dużym obciążeniem).

 

Choć obecnie sądzę że najtańsze dyski to będą raczej wyprzedaże jakiś TLC I jeśli ma być do "niedzielnego" użytku to bym brał to. Adata, Cruciale, Goodramy, Kingstony, unikać tylko całkowitej chińszczyzny noname z AliExpress.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro BX500 taki zły to wracam do montowania SU650 bo te mam sprawdzone, o ile pojawiają się dostawy wgl.. Aktualnie tylko jakieś Silicon Powery moge zamówić, aczkolwiek nie wiem nawet jaki model dokładnie.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiadomo że to te starsze?

Na drugiej stronie artykułu są podane informacje:

 

Numer seryjny: GSP019435

Firmware: SBFM 91.2

Data produkcji: 25 tydzień 2018

 

 

Numer seryjny: GR2078690

Firmware: SBFM 91.1

Data proudkcji: 38 tydzień 2017

 

 

W sumie Goodram wypuścił trochę lepsze dyski oznaczone tak jak te starsze. Czyli to zmiana na lepsze, tyle że na rynku są jeszcze te starsze. Tak rozumiem te artykuły. Jak dla kogoś to jest ważne, to powinien się dopytać jaki dysk jest oferowany w sprzedaży.

 

Jakby trochę zmienili nazwę i nawet może zrobili niewielką różnicę w cenie, to nie było by zamieszania.

 

A w Euro jest możliwość obrócenia obrazu o 360 stopni i widać oznaczenia. No chyba, że mają inne zdjęcia niż dostawy.

 

https://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/goodram-irdm-240gb.bhtml

Edytowane przez yellowstone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej stronie artykułu są podane informacje:

 

Numer seryjny: GSP019435

Firmware: SBFM 91.2

Data produkcji: 25 tydzień 2018

 

 

Numer seryjny: GR2078690

Firmware: SBFM 91.1

Data proudkcji: 38 tydzień 2017

 

 

W sumie Goodram wypuścił trochę lepsze dyski oznaczone tak jak te starsze. Czyli to zmiana na lepsze, tyle że na rynku są jeszcze te starsze. Tak rozumiem te artykuły. Jak dla kogoś to jest ważne, to powinien się dopytać jaki dysk jest oferowany w sprzedaży.

 

Jakby trochę zmienili nazwę i nawet może zrobili niewielką różnicę w cenie, to nie było by zamieszania.

 

A w Euro jest możliwość obrócenia obrazu o 360 stopni i widać oznaczenia. No chyba, że mają inne zdjęcia niż dostawy.

 

https://www.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/goodram-irdm-240gb.bhtml

 

Co do animacji to wydaje mi się, że tylko taką mieli.

W Zapytaniach na morelach było trochę poruszane, jednak brak jednoznacznej odpowiedzi bo przychodzą podobno wymieszane/nieznane, pewnie bez odpakowania nie mają wglądu.

 

Cena dla mnie atrakcyjna pod warunkiem tej nowszej/lepszej rewizji, dlatego się waham.

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...