Skocz do zawartości
Netticz

i7 9700k czy ryzen 7 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule mam dylemat który procesor wybrać. Gram w różne gry (cs:go,lol, bf5, czasami fortnite czy gry single player), procesor będzie wykorzystywany do gier. Kartą graficzną prawdopodobnie będzie rtx 2080 super, jeżeli już amd to raczej na płycie x570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k albo 3700x bardziej przyszlosciowe jak nie chce wymieniac procka na dlugi czas. (bardziej i9 9900k bo 3700x czasami nie daje rady)

 

3600 jest spoko na teraz, ale to jest procek do wymiany za 2-3 lata.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k albo 3700x bardziej przyszlosciowe jak nie chce wymieniac procka na dlugi czas. (bardziej i9 9900k bo 3700x czasami nie daje rady)

 

3600 jest spoko na teraz, ale to jest procek do wymiany za 2-3 lata.

Tylko widzisz tutaj wymiana akurat nie jest problemem i za 2-3 lata będzie można bez przeszkód wrzucić Ryzena 4600/700, czy jak sobie go tam nazwą. A płacić dzisiaj znacząco więcej za raptem kilka fps? Co kto lubi, ja tylko proponowałem. ;)

 

Choć pewnie za 2-3 lata i tak każdy ( no może nie każdy ale cześć) już będzie myśleć nad zmianą platformy i DDR5, PCI-E 5

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900k albo 3700x bardziej przyszlosciowe jak nie chce wymieniac procka na dlugi czas. (bardziej i9 9900k bo 3700x czasami nie daje rady)

 

3600 jest spoko na teraz, ale to jest procek do wymiany za 2-3 lata.

 

 

Tylko za 2-3 lata wymieniasz 3600 na nowszego Ryzena i masz więcej klatek niż na tym przyszłościowym 9700k. Chyba nie muszę wspominać, że wyjdzie to o wiele, wiele taniej.

 

@up dokładnie, za 2-3 lata zmieniasz całą platformę, więc 9700k też się zmieni, a jeśli go zostawi to wyniki będą gorsze. Tyle z przyszłościowej platformy. Ludzie, sprzęt PC kupuje się na tu i teraz, nie na 3 lata do przodu ;)

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach które autor wymienia Intel będzie wydajniejszy szczególnie po OC. Co nie zmienia faktu że i7 9700k jest drogi i mało opłacalny.

Co nie wybierzesz będzie ok, warto natomiast dołożyć do szybszych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach które autor wymienia Intel będzie wydajniejszy szczególnie po OC. Co nie zmienia faktu że i7 9700k jest drogi i mało opłacalny.

Co nie wybierzesz będzie ok, warto natomiast dołożyć do szybszych pamięci.

 

Na pewno?

nv_csgo.png

 

Wszystko kwestia konkretnej gry, w jednych będzie w innych nie będzie. Poza tym różnice są tak małe, ze przy tych kilku fps nie nazywał bym tego "większą wydajnością", bo to już prawie błąd pomiarowy, lepiej patrzeć na cenę i możliwość włożenia w płytę czegoś więcej. I nie mowie tu tylko o następnych Ryśkach, ale choćby np. dysk pod PCI-E 4,0. Może jeszcze nie teraz, ale za pól roku, rok, Może nowe Navi coś więcej wykorzysta z tego łącza, kto wie... W intelu szybko takiej możliwości nie będzie ;) Jednym zdaniem. Ryzen to taka trochę bezpieczniejsza opcja.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule mam dylemat który procesor wybrać. Gram w różne gry (cs:go,lol, bf5, czasami fortnite czy gry single player), procesor będzie wykorzystywany do gier. Kartą graficzną prawdopodobnie będzie rtx 2080 super, jeżeli już amd to raczej na płycie x570.

Jaki masz monitor? Jeżeli grasz w 4k to różnicy nie będzie natomiast przy full hd i szybkim monitorze 144 i więcej będzie coś tam widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor? Jeżeli grasz w 4k to różnicy nie będzie natomiast przy full hd i szybkim monitorze 144 i więcej będzie coś tam widać.

240hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno?

nv_csgo.png

 

Wszystko kwestia konkretnej gry, w jednych będzie w innych nie będzie. Poza tym różnice są tak małe, ze przy tych kilku fps nie nazywał bym tego "większą wydajnością", bo to już prawie błąd pomiarowy, lepiej patrzeć na cenę i możliwość włożenia w płytę czegoś więcej. I nie mowie tu tylko o następnych Ryśkach, ale choćby np. dysk pod PCI-E 4,0. Może jeszcze nie teraz, ale za pól roku, rok, Może nowe Navi coś więcej wykorzysta z tego łącza, kto wie... W intelu szybko takiej możliwości nie będzie ;) Jednym zdaniem. Ryzen to taka trochę bezpieczniejsza opcja.

 

Super test tam ryzeny latają z pamieciami 3200 cl 16 a intel 2666 cl 16 nikt normalny nie da tak wolnych pamieci. Jak już porównywać to zakładkę po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba wejść na Gamers Nexusa albo inne profesjonalne kanały/strony gdzie potrafią robić benchmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz.

 

To bierz 9700K i jakieś porządne pamięci na Bdie. Tak żeby te 4000mhz zrobić. Będzie pan zadowolony ;) No prawie, bo chyba nawet w Fortnite nie wykrecisz stabilnego 240FPS+

 

Najlepiej jakbyś kupił sobie monitor WQHD 144Hz + ryszarda 3600 + RTX2080Super + Ram na Bdie (3733-3800MHz po OC) albo Hynixach CJR za 350zl ( 3600Mhz po OC ). Całość cenowo wyjdzie podobnie jak szarpanie się na 240FPS. Jakościowo WQHD będzie znacznie przyjemniejsze. Przy wysokiej rozdzielczości procek traci znaczenie, dla tego wszystkie testy są na FHD i do tego z RTXami 2080-2080TI.

 

Nie muszę chyba mówić, że zakup RTX2080S + 9700K do CSa i Fortnite i LOLa to dość słaby pomysł ;)

 

ps. monitor już masz czy chcesz mieć ?

 

Super test tam ryzeny latają z pamieciami 3200 cl 16 a intel 2666 cl 16 nikt normalny nie da tak wolnych pamieci. Jak już porównywać to zakładkę po OC.

 

I z RTXem 2080 i monitorem FHD. W sumie jak planuje autor. Przynajmniej do czasu aż któryś z jego znajomych nie kupi WQHD szczerbaty.gif Taki setup beznadzieja. 10-15tys na komputer FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier nastawionych na multiplayer gram 4:3 więc WQHD jest dla mnie bez sensu bo I tak nie będę używał. A w fortnite gram sporadycznie z kolegami 4fun, nie biorę jakoś na poważnie tej gry, nie muszę w niej mieć 240 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu taki sprzęt do Fortnite'a, leżę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdzielczości grasz w te 4:3 ? Rozciągasz ekran ?

 

Robisz tak jak tutaj, 1280x1024 4:3 https://images90.fot...039c4d56778.jpg ?

 

Jak masz wpisane wartośći dla m_pitch i  m_yaw ?

Co robisz w inych grach aby zmienić m_pitch JAK NIE MA KONSOLI I CFG DO EDYCJI? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1280x960 rozciągnięte

W innych grach nic nie robię po prostu odrazu jest rozciągnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez m_yaw ? Wtedy będziesz miał rozjechaną sensowność w osi pionowej i poziomej.

Czemu nie 1440x1080p ? Wtedy miałbyś chociaż natywną wysokość monitora z mniejszym rozmazem.

Na WQHD możesz dać 1800x1440. Będzie jeszcze lepiej niż na 1080p.

We wszystkich innych grach obraz będziesz miał dużo lepszy, ostrzejszy, czytelniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w innych się zgodzę że 1440x1080 jest lepsze lecz w csie gra mi się po prostu słabo na tej rozdzialce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 9700K, do gier multi intel niezastapiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich wszystkie nowe gry w szczególności na DX12 będą lepiej działać na 3700X bo będą miały obsługę wielu wątków SMT czego i7 9700 nie ma. Przyszłościowo myśląc wybrał bym 3700X. Tak samo polecanie i59600K do gier to jakiś żart. Gdzie użycie procka i5 sięga 100% podczas gdy 3600 ma 50-70%

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich wszystkie nowe gry w szczególności na DX12 będą lepiej działać na 3700X bo będą miały obsługę wielu wątków SMT czego i7 9700 nie ma. Przyszłościowo myśląc wybrał bym 3700X. Tak samo polecanie i59600K do gier to jakiś żart. Gdzie użycie procka i5 sięga 100% podczas gdy 3600 ma 50-70%

 

 

A kiedy będą miały te "obsługę"? xd za rok? dwa? trzy? chopie przecież nikt nie kupuje procesora na 10 lat, obecnie 9700k do gier nada się idealnie i wystarczy jeszcze na długo (szczególnie po oc na 5GHz prawdziwy kombajn do gier), a potem sprzeda jeszcze po dobrej cenie jak będzie chciał coś innego...

 

I co z tego, że 3600 wyciąga 70% użycia skoro ma mniej fpsów w grach niż intel, który rzekomo leci na 100%...

 

Jak Ty to twierdzisz, że ryzen 3600 taki przyszłościowy, a może okazać się, że za trzy lata będzie większym gównem niż i7 9700k (bo załóżmy, że w tym czasie mogą nie powstać w ogóle żadne gry, które wykorzystają HT), ale jak masz szklaną kule i potrafisz wróżyć, co i jak będą wykorzystywały gry za kilka lat to gratuluję. Może się okazać, że jeśli HT będzie potrzebne do gier, to to ht z ryzenów będzie za słabe żeby utrzymać wysokie ustawienia w grach więc i tak musiałby sobie procka wymieniać. Ja stawiam taką hipotezę, i jest równie głupia co Twoja, bo szklanej kuli nie mam xd.

 

takie opinie to mnie po prostu rozwalają totalnie :lol2: :lol2: :lol2: wróżbita maciej normalnie :lol2:

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 40FPS i "zapas" w postaci 60% obciążenia CPU niż 60FPS przy 100% obciążeniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 40FPS i "zapas" w postaci 60% obciążenia CPU niż 60FPS przy 100% obciążeniu :lol2:

 

 

Ta? zapas? a skąd wiesz, czy ten zapas w ogóle kiedykolwiek zostanie wykorzystany w jakikolwiek sposób skoro teraz nie jest? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: następny wróżbita co chce zapasy mieć na 10 lat :Up_to_s:

 

Jak chcesz przez kolejny *rok, dwa* grać na 40'stu fpsach to powodzonka :lol2:

 

 

 

 

 

 

///EDIT

 

I UWAGA! nie jestem fanboyem intela, bo miałem już w swoim posiadaniu ryzeny i nie narzekałem, rozwala mnie natomiast takie doradzanie komuś poprzez wróżenie ze szklanej kuli, typu, weż ten procek bo na 100% będzie lepszy za 3 lata będziesz miał więcej fpsów! :mad2:

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będą miały te "obsługę"? xd za rok? dwa? trzy? chopie przecież nikt nie kupuje procesora na 10 lat, obecnie 9700k do gier nada się idealnie i wystarczy jeszcze na długo (szczególnie po oc na 5GHz prawdziwy kombajn do gier), a potem sprzeda jeszcze po dobrej cenie jak będzie chciał coś innego...

 

I co z tego, że 3600 wyciąga 70% użycia skoro ma mniej fpsów w grach niż intel, który rzekomo leci na 100%...

 

Jak Ty to twierdzisz, że ryzen 3600 taki przyszłościowy, a może okazać się, że za trzy lata będzie większym gównem niż i7 9700k (bo załóżmy, że w tym czasie mogą nie powstać w ogóle żadne gry, które wykorzystają HT), ale jak masz szklaną kule i potrafisz wróżyć, co i jak będą wykorzystywały gry za kilka lat to gratuluję. Może się okazać, że jeśli HT będzie potrzebne do gier, to to ht z ryzenów będzie za słabe żeby utrzymać wysokie ustawienia w grach więc i tak musiałby sobie procka wymieniać. Ja stawiam taką hipotezę, i jest równie głupia co Twoja, bo szklanej kuli nie mam xd.

 

takie opinie to mnie po prostu rozwalają totalnie :lol2: :lol2: :lol2: wróżbita maciej normalnie :lol2:

 

Już teraz są takie gry np: Asasiny lub Watch dogs 2

Wszystkie nowe tytuły będą już robione na DX 12 i obsługę wielu wątków. Np CyberPunk

Sam zobaczysz, nie mówię że i7 jest złe ale na przyszłość lepiej wybrać i9 9900K 8/16 lub 3700x 8/16 niż samo 8 rdzenióf

tak samo lepiej wybrac 3600 niż i5 9600k

Dlaczego nikt nie kupuje proca na 10 lat ?

Ja na swoim i7 3770K na 4.8 ghz przesiedziałem 7 lat i jeszcze by pewnie dał radę kolejne 2

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...