Skocz do zawartości
Netticz

i7 9700k czy ryzen 7 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

No ale widzisz, weź pod uwagę fakt, że Ferrari (intela) nie kupujesz żeby jeździć z rodziną do Rewala tylko po to żeby się nim ścigać i wygrywać (fpsy) a jak chcesz mieć auto rodzinne passacika (amd) to sobie je bierzesz i jeździsz nad morze (używasz programów i grasz w gry z mniejsza ilością fpsów) ja wybrałem intela bo gram tylko w gry ;)

 

Ehe, ile % ferrari jeździ po torze a ile na pokaz dla poprawy EGO ? 1/100 ? One wszystkie służą jako nakładka na penisa :)

 

A w testach z tego co widać raz lepszy intel raz amd. Nie ma jednego zdecydowanego króla jak było przy starszych ZEN1.

 

Żaden intel nie przebije intela, który się na luzie kręci czasami nawet pod 5.2Ghz. Ryzen nie ma najmniejszych szans.

 

Za to ryzen niszczy intela w rzeczach, które wymagają dużej ilości rdzeni itd.

 

Na luzie ? Przecież pisałem że moje dwa intele robiły 4,7GHz i 4,8GHz. Jakie 5.2 GHz ?

 

 

Jak ktoś chce koniecznie FHD 240Hz to Intel będzie lepszy. Do tego RAM na B-die 4000-4133cl17 i jest torpeda. Ale trzeba pragnąć pixeloze. Gdzie dużo ostrzejsze monitory mają już bardzo atrakcyjne ceny i nie trzeba wywalać 3500zl na WQHD jak było jeszcze z 2 lata temu. Ba dzisiaj za 3500zl można kupić 4K 144Hz. Kwestia priorytetów. 

 

Chcemy najwyższą możliwą płynność kosztem pixelozy, wypranych kolorów, małej przekątnej, beznadziejnych kątów widzenia (TN 240-Hz) - składajmy zestaw na intelu. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatycy się zlecieli do kolejnego tematu. Nie ważna kasa....wydajność większa o kilka klatek za kilka stówek.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd ma jedną przewagę, CENA. Pozatym jak podkręcą zegarki w następnej gen to będzie zatkało kakało heh :lol2:

 

No właśnie. Co mi po tym, że Intel rozjeżdża mojego cepa, jak kosztuje 2x tyle? Chyba normalne że jest szybszy nie? lol :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule mam dylemat który procesor wybrać. Gram w różne gry (cs:go,lol, bf5, czasami fortnite czy gry single player), procesor będzie wykorzystywany do gier. Kartą graficzną prawdopodobnie będzie rtx 2080 super, jeżeli już amd to raczej na płycie x570.

ryzen 3600 + b450 w wersji max pod nowe ryzeny i 2080Ti, ryzen jest niewiele wolniejszy za to 2080ti jest sporo wydajniejszy od 2080super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów kolejny temat gdzie ludzie nie potrafią myśleć, albo czytać ze zrozumieniem.

 

Intel jest lepszy w grach od AMD i to jest fakt, nikt tu nie mówi o cenie, tylko o wydajności w grach.

 

Widzę ciężko to ludziom zrozumieć niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów kolejny temat gdzie ludzie nie potrafią myśleć, albo czytać ze zrozumieniem.

 

Intel jest lepszy w grach od AMD i to jest fakt, nikt tu nie mówi o cenie, tylko o wydajności w grach.

 

Widzę ciężko to ludziom zrozumieć niestety.

 

Np tutaj:

https://pclab.pl/zdj.../oc_nv_csgo.png

https://pclab.pl/art81467-27.html

https://pclab.pl/zdj...oc_nv_sottr.png

https://pclab.pl/zdj...v_dxmd_dx12.png

https://pclab.pl/zdj...itman2_dx12.png

https://pclab.pl/zdj...y/oc_nv_aco.png

 

 

Z RTXem 2080 wszystko zamyka się w 0,5-3FPS ( gdzie wszędzie jest powyżej 100 ) i to nie zawsze na korzyść intela. I pytanie co ja mam zrozumieć patrząc szczególnie na ten wykres: https://pclab.pl/zdj.../oc_nv_csgo.png 

Sie porobiło nie? Przecież do gier nadaje się tylko Intel? :D

 

I to na skopanej rozdzielczości FHD!

 

Ten filmik najlepiej podsumowuje wyższość intela w grach. lol2.gif

"So as You guys can see here, ... "

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, kanał który potrafi robić benchmarki a nie linus...

 

https://www.youtube.com/watch?v=7AbNeht4tAE

 

Zachowujesz się trochę jakbyś miał 15 lat, złap chwile oddech bo trochę się nakręciłeś. W sumie nie wiem czego się spodziewałem po forum w temacie o najlpszy procku do gier. :D

 

Ludzie to się strasznie nakręcają jak coś wygooglują z nieznanego źródła.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, przecież i7 9700K kosztuje tyle samo co 3700X. Mało tego do Intela kupisz tańszą i lepszą płytę niż do Ryzena.

No chyba że ktoś mixuje Ryzena z B450 to gratulacje.

 

Wszyscy patrzą na te testy Ryzena ale nikt nie widzi że są parowane z droższą pamięcią ram i drogimi płytami głównymi.

Moim zdaniem Intel będzie wydajniejszy w grach i będzie dłużej trzymał cenę, zestaw Intela będzie miał stabilniejszą płytę główną, lepsze OC i bez żadnych problemów z napięciami czy ramem.

Ryzenki za rok będą leciały na Pepperze za przysłowiowych "kilka" stówek. Tyle warte będą ich rdzenie. Zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w PC labie pamięci były te same dla obu firm (intel i amd). I różnica wyszła żadna z RTX2080 na FHD. Po OC wszystkie proce mają ram 3600MHz.

 

 

Żeby wycisnąć coś dobrego z intela trzeba kupić fajny ram który poleci te 4000-4133CL17 o czym już pisałem. Tylko w takim przypadku powinna wyjść sensowna różnica na korzyść intela. Płyta też będzie potrzebna sensowna na z390. Tak żeby zwiększyć szansę dla wysokiego zegara na ramie.

 

Na Zen można wybrać między Hynix CJR co da się wykręcić w okolicy 3600Mhz a Bdie, które pójdą na 3733 synchronicznie z IF ( ale z lepszymi timingami od CJR).

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie to wszystko, ludzie napalają się na testy w benchmarkach i kupują Ryzena w podobnej cenie do Intela z dużą droższa płyta główną oraz pamięcią ram i twierdzą że to jest ekonomiczny wybór. Niektórzy nawet twierdzą że nie ma sensu kupować Intela skoro różnica w FPS nie jest taka duża, no to ja się teraz pytam, po co kupować Ryzena skoro różnica w testach syntetycznych też nie jest taka duża? Jeżeli będę grał głównie w gry, trochę streamował i od czasu do czasu zrobię jakiś mix w Adobe to Intel i tak będzie bardzo wydajny.

 

Ryzeny to nie są złe procesory, z punku widzenia klienta dobrze że się pokazały i że mamy godną konkurencje, natomiast są to procesory strasznie niedopracowane, wyżyłowane, na dzień dzisiejszy mogące stwarzać mnóstwo problemów. Deklaracje producenta o ich taktowaniu można sobie wsadzić. Ja rozumiem że był początkowy hype ale testowanie procesorów w grach tak, żeby stworzyć wąskie gardło na grafice i maksymalnie spłaszczyć wykresy, pokazuję jak wygląda obecnie rynek. Co serwis to inne definicje testów, inne warunki, a termometry pochowane do szafy i wszystko gra.

 

Cała przyszłość Ryzena to magia niczym wróżby Macieja. Z czym zostali po dwóch latach Ci którzy zakupili Ryzena 1700 który kosztował 1800zł?

Zostali z procesorem który warty nie jest nawet 500zł, który w grach przegrywa z 8400 czy nawet 9400f za 650 zł. Ten martwy Intel przeżyje jeszcze całe AM4 oferując ciągle wyższą wydajność.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w PC labie pamięci były te same dla obu firm (intel i amd). I różnica wyszła żadna z RTX2080 na FHD. Po OC wszystkie proce mają ram 3600MHz.

 

 

Żeby wycisnąć coś dobrego z intela trzeba kupić fajny ram który poleci te 4000-4133CL17 o czym już pisałem. Tylko w takim przypadku powinna wyjść sensowna różnica na korzyść intela. Płyta też będzie potrzebna sensowna na z390. Tak żeby zwiększyć szansę dla wysokiego zegara na ramie.

 

Na Zen można wybrać między Hynix CJR co da się wykręcić w okolicy 3600Mhz a Bdie, które pójdą na 3733 synchronicznie z IF ( ale z lepszymi timingami od CJR).

 

 

Testy Ryzenów na PClabie są skopane - mocno spłaszczone wyniki przy wyższych FPS ( bottleneck GPU )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki droższy ram? Cruciale 16GB kosztują 300-380zl zależy co, gdzie kto kupi. 3000CL15 albo 3200cl16 i kręcie się to na około 3600Mhz. W porywach do 3600Cl14. Na ryzenie.

 

Jaki droższy ram? Płyty też droższej nikt nie każe kupować. Wkładasz proca w B450 Gigabyte Gaming X za bagatela 360zl i też działa. A to ile będą warte 3600 za jakiś czas to nie wiadomo. Ryzeny 1700 kręciły się w okolicy 1500zl po premierze. Nie po 1800.

 

Ja zapytam z czym zostali Ci, którzy kupili i9 9900K po 3500zl w kilka miesięcy po premierze ?  Też i tak można nie ?

 

Testy Ryzenów na PClabie są skopane - mocno spłaszczone wyniki przy wyższych FPS ( bottleneck GPU )

 

Na RTX 2080 w FHD w . thumbup.gif

 

W każdej z 6 zlinkowanych gier. Up_to_something.gif

 

Dla mnie testy z ramem 3200cl14 są skopane. A wykresy wyglądają już na totalnie rozjechane u gamers nexus. Jakby testował ZEN z pamięcią asynchroniczną albo proce mu throtlowały.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jack White

 

Rozumiem, że masz albo miałeś Ryzena? :Up_to_s:

 

Druga kwestia.

 

Zdajesz sobie sprawę z jakiego pułapu AMD zaczęło pościg za Intelem? Ile czasu byli w dupie? Na koniec...że nie muszą być szybcy jak Intel, tylko mają być alternatywą?

 

R1700 dalej jest fajnym procesorem, na którym pograsz równie komfortowo jak na i5-8400.

 

A najnowsze Ryśki nie wymagają przepłaconych płyt bo mATX za 275 zł czyli Gigabyte B450M DS3H ogarnie wszystko od 3600 po 3800X.

 

Proc 6/12 za 845 zł

Mobo za 275 zł

RAM szybszy niż 2666 ~ 300 zł

 

Do 9400F na taniej płycie B360, nie wrzucisz nic szybszego od 2666 Mhz :E

 

A są na forum ziomeczki co kupili Hynix CRJ 3733 Mhz za mniej niż 400 zł ;-)

 

Także, wbrew Twoim słowom, AMD nie jest przepłaconą opcją, oferującą gorszą wydajność.

 

Jak tej platformie wrzucisz RTX 2070S, podobnie jak tej na 9400F/9600K, w 1440p nie będzie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam z czym zostali Ci, którzy kupili i9 9900K po 3500zl w kilka miesięcy po premierze ? Też i tak można nie ?

Ci którzy kupili 9900K rok temu nie wymienią go jeszcze przez co najmniej 2 lata a i tak będzie szybszy w grach niż każdy Ryzen. Taka różnica.

A w zastosowaniach syntetycznych gdzie różnica w renderingu to kilka sekund, proszę Ciebie. 9900K to procesor długowieczny. Nie ma z nim tyle problemów co z Ryzenem. Kupujesz odpowiednie chłodzenie, klikasz jeden przycisk i masz stabilne 5GHz. Ryzen wypierdoli się na ryj przy niecałych 4GHz. I tutaj właśnie widzimy niedopracowanie 7nm, co mi to daje? Z punktu widzenia odbiorcy, kompletnie nic poza problemami ze stabilnością i wydajnością pojedynczych rdzeni i wtedy widać efekty w grach. Ale niektórzy stwierdzą że trzeba te procesory testować zegar w zegar, kuriozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy pewnie nawet z GTXem 1070 w 4K wierzą w wyższość Intela.

 

Ci którzy kupili 9900K rok temu nie wymienią go jeszcze przez co najmniej 2 lata a i tak będzie szybszy w grach niż każdy Ryzen. Taka różnica.

A w zastosowaniach syntetycznych gdzie różnica w renderingu to kilka sekund, proszę Ciebie. 9900K to procesor długowieczny. Nie ma z nim tyle problemów co z Ryzenem. Kupujesz odpowiednie chłodzenie, klikasz jeden przycisk i masz stabilne 5GHz. Ryzen wypierdoli się na ryj przy niecałych 4GHz. I tutaj właśnie widzimy niedopracowanie 7nm, co mi to daje? Z punktu widzenia odbiorcy, kompletnie nic poza problemami ze stabilnością i wydajnością pojedynczych  rdzeni i wtedy widać efekty w grach. Ale niektórzy stwierdzą że trzeba te procesory testować zegar w zegar, kuriozum.

 

Taaa jasne. Klikasz i masz na każdym jednym 5.0GHz?

 

Ale AMD wywala się poniżej 4GHz?

 

Masz komputer w ogóle czy tylko na telefonie siedzisz?

 

 

A za dwa lata to te 9900K też na pewno sprzedadzą za te solidne 3000zl prawda ? :D Stratni nie będą jak kupili za 3500zl :D I wsadzili to pewnie w 99% przypadków do monitorów WQHD/4K.  Interes życia.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na RTX 2080 w FHD w . thumbup.gif

 

W każdej z 6 zlinkowanych gier. Up_to_something.gif

 

Dla mnie testy z ramem 3200cl14 są skopane. A wykresy wyglądają już na totalnie rozjechane u gamers nexus. Jakby testował ZEN z pamięcią asynchroniczną albo proce mu throtlowały.

 

 

Dokładnie tak.

 

Przykład:

 

RTX2080 robi ok 100FPS w Shadow TR

 

sotr_1920_2.png

 

nv_sottr.png

 

EDIT:

 

dex11_1920.png

 

nv_dxmd_dx11.png

 

We wszystkich grach podobnie.

Topowe wyniki spłaszczone przez 100% użycia GPU

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy kupili 9900K rok temu nie wymienią go jeszcze przez co najmniej 2 lata a i tak będzie szybszy w grach niż każdy Ryzen. Taka różnica.

A w zastosowaniach syntetycznych gdzie różnica w renderingu to kilka sekund, proszę Ciebie. 9900K to procesor długowieczny. Nie ma z nim tyle problemów co z Ryzenem. Kupujesz odpowiednie chłodzenie, klikasz jeden przycisk i masz stabilne 5GHz. Ryzen wypierdoli się na ryj przy niecałych 4GHz. I tutaj właśnie widzimy niedopracowanie 7nm, co mi to daje? Z punktu widzenia odbiorcy, kompletnie nic poza problemami ze stabilnością i wydajnością pojedynczych rdzeni i wtedy widać efekty w grach. Ale niektórzy stwierdzą że trzeba te procesory testować zegar w zegar, kuriozum.

 

Nikt nie przeczy, że 9900K jest najszybszym mainstream'owym procesorem do gier.

 

Fakt ten nie dyskwalifikuje Ryzeów jako takich.

 

Miałem 8700K, miałem R2600 i na obu świetnie mi się grało w 60/75Hz. Ten pierwszy rzeczywiście miał przewagę w testach z ekranem FHD 144Hz.

 

Teraz mam R3600, owszem są niedoróbki ale nie spychajmy AMD na śmietnik PC, nie popadajmy w skrajności.

 

Liczysz każdy fps, tylko Intel. Reszta spokojnie może nabyć Ryzena i komfort będzie ten sam, nie liczą różnic w wysokich stanach fps, bo przy 60Hz czy nawet 75, nie ma to znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro nawet rtx2080 nie wyrabia w FHD, to po co dopłacać do CPU? Szczególnie jak ktoś woli normalny ekran WQHD / 4k ?

 

Ja wiem, że do WQHD czy jak mój UWQHD 100Hz nie ma najmniejszego sensu brać czegokolwiek poza 3600 :)

Lepiej całą kasę pakować w GPU. Albo odłożyć na późniejszy upgrade. A z tego co wiem nowe karty mają się pojawić niebawem. Np RTXy @ Samsung 7nm EUV.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy wyrabia/ nie wyrabia jest mało istotne.

Za 2 lata będą 2x mocniejsze GPU i jeśli ktoś nie będzie zmieniał CPU to wyniki będą całkiem inne.

 

Test ma pokazać różnice między procesorami a nie brak różnic.

 

EDIT: Równie dobrze można testować w 4K i pokazać że Ryzen 5 1600 jest równie szybki co i9 9900K@ 5GHz

Ale chyba nie o to chodzi ;)

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak te 2x mocniejsze GPU nic nie zmieni, jak wyjdą gry 2x bardziej wymagające.

 

Taki przykład, grałem w Fortnite i miałem prawie 200FPS na 1080TI. Teraz gram w APEX Legends i FPS dropi mi do 80-85 na ryzenie 3600 z ramem 3600 / 3733 oraz dropił mi tak samo na 8700K z ramem 4133CL17.

 

I tak na prawdę, w cenie 1080TI + 8700K/4133CL17 mogę mieć 3600/3600 + RTX2080s. A to wystarczy żeby dropy z 80-85FPS w Apexie wymienić na stabilne 100FPS. I tyle z przewagi intela :)

 

 

Pytanie też po co testować procki w FHD, skoro można w jakimś 640x480. GPU straci znaczenie dla testów. Ale jakie to ma znaczenie dla graczy wydających grubą kasę na sprzęt przy ekranach WQHD/4K ?

 

Mało tego, przykłądowo 8600K/9600K czy 9700K bez HT dzisiaj w testach wypadają wyśmienicie(Chociaz te pierwsze już nie zawsze). To skąd wiadomo że to się nie zmieni choćby i za rok? A jak to się zmieni to zawsze jest to bolesna zmiana, bo objawia się przycinaniem obrazu a nie płynną animacją z niższym fpsem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie to wszystko, ludzie napalają się na testy w benchmarkach i kupują Ryzena w podobnej cenie do Intela z dużą droższa płyta główną oraz pamięcią ram i twierdzą że to jest ekonomiczny wybór.

To żeś Pan popłynął :lol2:

Mobas za 275-350zł (łyknie i 3700) + rysiek 3600 + ram za 300zł, to rzeczywiście mało ekonomiczny wybór. Teraz złóż mi coś wydajniejszego na Intelu?

I uprzedzę Twoje domniemania, złożyłem ostatnio dwa takie zestawy z rtx2070 i rtx2060S i zero jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś Pan popłynął :lol2:

Mobas za 275-350zł (łyknie i 3700) + rysiek 3600 + ram za 300zł, to rzeczywiście mało ekonomiczny wybór. Teraz złóż mi coś wydajniejszego na Intelu?

I uprzedzę Twoje domniemania, złożyłem ostatnio dwa takie zestawy z rtx2070 i rtx2060S i zero jakichkolwiek problemów.

 

 

Nom, łyknie również masę problemów związaną z tym mobasem i procesurkiem;) ale niech łyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykłady ? testowałeś, miałeś/masz ? czy pie..sz tylko jak potłuczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro nawet rtx2080 nie wyrabia w FHD, to po co dopłacać do CPU?

RTX 2080 do większości gier jest wystarczający do testowania w FHD. Jedynie pozostaje kwestia odpowiedniego miejsca testowego i paranoją jest twierdzenie, że szybszy procesor ma dawać profit zawsze i wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykłady ? testowałeś, miałeś/masz ? czy pie..sz tylko jak potłuczony.

 

A co mało tematów na forum? zastanawiałem się nad kupnem tej padaczki, i po przeczytaniu dziesiątek wpisów na temat problemów z przegrzewaniem, pamięciami, płytami, biosami... odpuściłem.

Coś jeszcze? czy palcem mam Ci pokazać jak dziecku? jak nie, to pokop trochę i zdejmij klapki z oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...