Skocz do zawartości
Netticz

i7 9700k czy ryzen 7 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

Mobas za 275-350zł (łyknie i 3700) + rysiek 3600 + ram za 300zł, to rzeczywiście mało ekonomiczny wybór.

I uprzedzę Twoje domniemania, złożyłem ostatnio dwa takie zestawy z rtx2070 i rtx2060S i zero jakichkolwiek problemów.

Gratulacje, to tak jakby kupić Ferrari i założyć do niego chińskie opony.

B450 to budżetowe rozwiązanie, zarówno pod względem chłodzenia vrm, jak i zawodnej wydajności, braku pcie4.0, wsparcia szybszej pamięci czy PBO które pozwala obniżyć nieco napięcie zasilania procesora, oprócz tego gorsze audio, mniej złącz, etc. Za rok przy premierze Zen3, płyta do wyrzucenia, o ile nie wyzionie ducha wcześniej na tych nieregularnych napięciach.

 

Nikt nie przeczy, że 9900K jest najszybszym mainstream'owym procesorem do gier. Fakt ten nie dyskwalifikuje Ryzeów jako takich.

Miałem 8700K, miałem R2600 i na obu świetnie mi się grało w 60/75Hz. Ten pierwszy rzeczywiście miał przewagę w testach z ekranem FHD 144Hz.

Teraz mam R3600, owszem są niedoróbki ale nie spychajmy AMD na śmietnik PC, nie popadajmy w skrajności.

Liczysz każdy fps, tylko Intel. Reszta spokojnie może nabyć Ryzena i komfort będzie ten sam, nie liczą różnic w wysokich stanach fps, bo przy 60Hz czy nawet 75, nie ma to znaczenia.

Oczywiście że tak, zgadzam się ze wszystkim. Natomiast w przeciwieństwie do innych widzę wady tych procesorów. Widzę jak AMD manipuluje definicjami testowymi, oszukuje deklarując zupełnie inne właściwości procesora, do tego dochodzi mnóstwo innych problemów z płytami, wentylatorami, napięciami. To nie jest udany i dopracowany produkt. Jeżeli w zastosowaniach wielowątkowych, które są w stanie te wielo-wątki docisnąć, ryzen momentalnie mocno ścina zegary to znaczy że nie jest stabilny w swoich i przyjętych przez producenta nominalnych napięciach oraz taktowaniach. Jest zbyt mocno wyżyłowany. A jeszcze przed premiera wszyscy liczyli na te 4.7GHz, marzenie. Nie mam zamiaru spychać AMD na śmietnik PC ale również nie będę ich klepać po plecach jeżeli odwalają takie sztuczki i tworzą marketingowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka opinia skresla Ryzena od reki jako posiadacza intela:

 

PG2KXmh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mało tematów na forum? zastanawiałem się nad kupnem tej padaczki, i po przeczytaniu dziesiątek wpisów na temat problemów z przegrzewaniem, pamięciami, płytami, biosami... odpuściłem.

Coś jeszcze? czy palcem mam Ci pokazać jak dziecku? jak nie, to pokop trochę i zdejmij klapki z oczu.

Dzieciaku ja klapek z oczu nie muszę zdejmować, za stary jestem na takie pierdoły i trochę sprzętu w swoim życiu przeorałem. Jak na gówno mówiłeś papu, to ja w najlepsze bawiłem w oc na tweaku.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszny temat :D

 

No nic nie ma sensu tylko ten ryzen. Najwydajniejszy sprzęt nigdy nie jest najbardziej opłacalny. Tak, teraz możecie wszystkim posiadaczom 2080Ti mówić, że ich zakup jest bez sensu, przecież mogli kupić ryzena i 2070S a oni zazwyczaj kupują 9900k + 2080Ti, debile!

 

No i na deser, tzw. "przyszłościowe zakupy" gdzie miszcz woli 40fps niż 60fps byle tylko procesor nie był obciążony w 100% :lol2: :lol2: :lol2:

 

Lepiej mieć 40FPS i "zapas" w postaci 60% obciążenia CPU niż 60FPS przy 100% obciążeniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czas to siedzicie tu i się kłócicie moglibyście przeznaczyć na pracę. Każdy by zarobił w tym czasie na i9 z delidem i by był koniec kłótni. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozmowa w kwestii grania zawsze zaczynała się od GPU. Obojętnie czy dla 144 i więcej przy FHD czy odświeżaniu 60 w 4K i tak pierwsze skrzypce będzie grało GPU. Oczywiście nie mam na myśli jakiś dziwnych połączeń w stylu cpu za 300 zł i 2080ti. Jednak gdybym miał wybór czy rysiek 3600 z 2080ti czy 9900k z czymś gorszym zawsze wybiorę tańszy CPU i lepszy GPU. Czasy ciupciania FHD poza sieciowymi strzelankami odchodzą do lamusa.

Ja przez ostatni rok siedziałem na 2700X i 1080TI. W lipcu było trochę szaleństwa i cpu zmieniło się na 3700X -> 9900K -> 3900X do tego trochę gratów. Realnie to co dało mi różnicę w grach to była wymiana 1080TI na 2080Ti, dodanie 1TB SSD. Zabijanie się o wydajność cpu przy tak podobnej wydajności bez posiadania max szybkiej karty graficznej moim zdaniem nie ma sensu. Oczywiście można ciąć detale tylko czy o to chodzi?

Od pewnego poziomu wydajności prędzej klęknie gpu niż cpu nie zapewni odpowiedniego komfortu. Oczywiście mam na myśli normalne granie a nie granie przy 240 hercach w sieciowe strzelanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 to budżetowe rozwiązanie, zarówno pod względem chłodzenia vrm, jak i zawodnej wydajności, braku pcie4.0, wsparcia szybszej pamięci czy PBO które pozwala obniżyć nieco napięcie zasilania procesora, oprócz tego gorsze audio, mniej złącz, etc. Za rok przy premierze Zen3, płyta do wyrzucenia, o ile nie wyzionie ducha wcześniej na tych nieregularnych napięciach.

Dobre B450 nie jest złe, przykładowo MSI B450 GAMING PRO CARBON AC. Tyle, że ten model to nie trzy stówy, a dwa razy tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszny temat :D

 

No nic nie ma sensu tylko ten ryzen. Najwydajniejszy sprzęt nigdy nie jest najbardziej opłacalny. Tak, teraz możecie wszystkim posiadaczom 2080Ti mówić, że ich zakup jest bez sensu, przecież mogli kupić ryzena i 2070S a oni zazwyczaj kupują 9900k + 2080Ti, debile!

 

No i na deser, tzw. "przyszłościowe zakupy" gdzie miszcz woli 40fps niż 60fps byle tylko procesor nie był obciążony w 100% :lol2: :lol2: :lol2:

No niestety ale tak to wygląda. Większość złapała się na marketingowy bełkot od AMD, zupełnie jak za czasów Semprona i ich "pustych" megaherców.

Teraz tylko 3600 + B450 - PRZYSZŁOŚCIOWY i ekonomiczny wybór, nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Lepiej mieć 40FPS i "zapas" w postaci 60% obciążenia CPU niż 60FPS przy 100% obciążeniu, MAGIA AMD!

 

Dzieciaku ja klapek z oczu nie muszę zdejmować, za stary jestem na takie pierdoły i trochę sprzętu w swoim życiu przeorałem. Jak na gówno mówiłeś papu, to ja w najlepsze bawiłem w oc na tweaku.

Jak chcesz być poważnie traktowany to zachowuj się poważnie, jak przystało na dorosłego. Po tym co Ty tutaj napisałeś nie wiem czy ktokolwiek będzie brał Ciebie na poważnie. Adios

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozmowa w kwestii grania zawsze zaczynała się od GPU. Obojętnie czy dla 144 i więcej przy FHD czy odświeżaniu 60 w 4K i tak pierwsze skrzypce będzie grało GPU.

 

W sumie po latach jakby tak się zastanowić to nie jest taka prosta sprawa. Gdybym miał wybierać między wyższe detale + dropy fps przez cpu albo trochę niższe detale ale stabilny fps to jednak wolę zejść z detali i nie mieć dropów ;)

Choćby dlatego ryzeny 2xxx dla mnie nie istnieją bo nie zapewniają minimalnego poziomu i co mi po mocnym gpu

 

W szkole nie bez powodu uczyli, że to procesor jest sercem komputera :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszny temat :D

 

No nic nie ma sensu tylko ten ryzen. Najwydajniejszy sprzęt nigdy nie jest najbardziej opłacalny. Tak, teraz możecie wszystkim posiadaczom 2080Ti mówić, że ich zakup jest bez sensu, przecież mogli kupić ryzena i 2070S a oni zazwyczaj kupują 9900k + 2080Ti, debile!

 

No i na deser, tzw. "przyszłościowe zakupy" gdzie miszcz woli 40fps niż 60fps byle tylko procesor nie był obciążony w 100% :lol2: :lol2: :lol2:  

 

 

 

Raczej cały temat prawi o tym, że zamiast ładować sianow CPU lepiej w GPU. A nie żeby zamiast 2080TI brać 2070S.

 

Ot taki przykład, zamiast brać 9700K + 2060 do monitora UWQHD, lepiej kupić 3600 + 2070s/2080s tongue.gif 

Szczególnie że z płyta za 350zl zamiast 800zl stykłoby na tego 2080s. Prawda ? :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież mobo za 350zl nie nadaje się do niczego ;)

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaku ja klapek z oczu nie muszę zdejmować, za stary jestem na takie pierdoły i trochę sprzętu w swoim życiu przeorałem. Jak na gówno mówiłeś papu, to ja w najlepsze bawiłem w oc na tweaku.

 

 

Ty to chyba za to dalej na to gówno mówisz papu, słoma Ci z butów wystaje chłopie... trochę kultury... to, że ktoś ma inne zdanie to nie znaczy, ze można go obrażać. Zapamiętaj, skoro taki stary i dorosły jesteś a najprostszych rzeczy pojąć nie potrafisz.

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej cały temat prawi o tym, że zamiast ładować sianow CPU lepiej w GPU. A nie żeby zamiast 2080TI brać 2070S.

 

Ot taki przykład, zamiast brać 9700K + 2060 do monitora UWQHD, lepiej kupić 3600 + 2070s/2080s tongue.gif 

Szczególnie że z płyta za 350zl zamiast 800zl stykłoby na tego 2080s. Prawda ? :D

 

Ale dla kogo lepiej, dla ciebie? :D

O widzisz i tu jest problem twoich postów, myślisz że wszyscy robią to co Ty

 

Na tym słabym 2060 mam stabilne 120fps w to co gram (multi), więc do czego mi ten 2080S? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to chyba za to dalej na to gówno mówisz papu, słoma Ci z butów wystaje chłopie... trochę kultury... to, że ktoś ma inne zdanie to nie znaczy, ze można go obrażać. Zapamiętaj, skoro taki stary i dorosły jesteś a najprostszych rzeczy pojąć nie potrafisz.

Nie gorączkuj się :)

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie po latach jakby tak się zastanowić to nie jest taka prosta sprawa. Gdybym miał wybierać między wyższe detale + dropy fps przez cpu albo trochę niższe detale ale stabilny fps to jednak wolę zejść z detali i nie mieć dropów ;)

Ja jestem w dokładnie w takiej sytuacji teraz, po 7 latach mój procesor stał się za słaby do mojego obecnego GPU. 7 lat!

Zawsze wolałem mieć ten CPU z wyższej półki a zmieniać tylko GPU aż do momentu w którym poczuje że cep nie daje sobie rady, wówczas staje się jasne że trzeba zmienić platformę.

 

Raczej cały temat prawi o tym, że zamiast ładować sianow CPU lepiej w GPU. A nie żeby zamiast 2080TI brać 2070S.

Ot taki przykład, zamiast brać 9700K + 2060 do monitora UWQHD, lepiej kupić 3600 + 2070s/2080s tongue.gif

No pewnie, tylko później (rok, może dwa) znowu wymienisz cała platformę, czyli płytę, procesor i ram? To jest ten Twój lepszy wybór?

Ja wolę kupić nawet nieco drożej coś lepszego, stabilniejszego, na normalnym mobasie, nie obawiając się o temperatury na sekcji zasilania i wiem że to podziała dłużej.

Również i W kwestii wydajności przeżyje wtedy Twoje dwie a może nawet trzy "ekonomiczne" generacje AMD.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie po latach jakby tak się zastanowić to nie jest taka prosta sprawa. Gdybym miał wybierać między wyższe detale + dropy fps przez cpu albo trochę niższe detale ale stabilny fps to jednak wolę zejść z detali i nie mieć dropów ;)

 

W czym masz przypadki czegoś co naprawdę można nazwać dropem na cpu klasy 3700x czy 8700k? Jeżeli znasz taki przykład to chętnie go poznam i jestem ciekawy czy ten tytuł na czymś chodzi bez dropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym masz przypadki czegoś co naprawdę można nazwać dropem na cpu klasy 3700x czy 8700k? Jeżeli znasz taki przykład to chętnie go poznam i jestem ciekawy czy ten tytuł na czymś chodzi bez dropów.

Wystarczy monitor 144Hz w FHD i zobaczysz który procesor będzie bardziej dławił GPU.

Z drugiej strony 144Hz w QHD również lepszy będzie ten procesor z najwyższym współczynnikiem FPS.

No chyba że ktoś gra na zwykłym 75Hz monitorze to wtedy zgodzę się, różnica się zatrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym masz przypadki czegoś co naprawdę można nazwać dropem na cpu klasy 3700x czy 8700k? Jeżeli znasz taki przykład to chętnie go poznam i jestem ciekawy czy ten tytuł na czymś chodzi bez dropów.

 

To są przecież przedstawiciele wydajnych cpu, nie ten koszyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla kogo lepiej, dla ciebie? :D

O widzisz i tu jest problem twoich postów, myślisz że wszyscy robią to co Ty

 

Na tym słabym 2060 mam stabilne 120fps w to co gram (multi), więc do czego mi ten 2080S? :D

 

 

 

TO odpal APEX LEGENDS na LOW w UWQHD na 2060 i powiedz, czy masz stabilne 120FPS ? Nawet 100FPS nie będzie szczerbaty.gif

 

Patrząc na całokształt bez własnej perspektywy dobry CPU + lepsze GPU jest zawsze lepsze niż połączenie odpowiednika CPU i słabego GPU.

 

Ja jestem w dokładnie w takiej sytuacji teraz, po 7 latach mój procesor stał się za słaby do mojego obecnego GPU. 7 lat!

Zawsze wolałem mieć ten CPU z wyższej półki a zmieniać tylko GPU aż do momentu w którym poczuje że cep nie daje sobie rady, wówczas staje się jasne że trzeba zmienić platformę.

 

 

No pewnie, tylko później (rok, może dwa) znowu wymienisz cała platformę, czyli płytę, procesor i ram? To jest ten Twój lepszy wybór?

Ja wolę kupić nawet nieco drożej coś lepszego, stabilniejszego, na normalnym mobasie, nie obawiając się o temperatury na sekcji zasilania i wiem że to podziała dłużej.

Również i W kwestii wydajności przeżyje wtedy Twoje dwie a może nawet trzy "ekonomiczne" generacje AMD.

 

Jak szukasz CPU na 7 lat i się kusisz na nim do usranej śmierci to może coś w tym być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz CPU na 7 lat i się kusisz na nim do usranej śmierci to może coś w tym być.

Gdybym wtedy kupił AMD to bym już ze 4 razy zmienił całą platformę. To dowodzi tego że to był dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego Phenom czy FX z Zen2 ?

 

Pozatym 2500K skończył życie nieco wcześniej niż wczoraj.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem po co te kłótnie, autor chciał procesor pod csgo, lola, dotę i coś tam jeszcze, więc do takich gier intel sprawdzi się lepiej i nie ma mowy tu o bottlenecku karty graficznej która by niby spłaszczyła wyniki ryzen vs intel. Nie każdy ma parcie na 4k, coraz więcej ludzi celuje w wysoki fps przy standardowym fullhd więc tutaj moc procesora nabiera większego znaczenia. Gdyby Autor zapytał o procesor pod gry AAA w 4k i ultra/wysokie detale to wtedy mógłby sobie kupić tego ryzena 3600 czy nawet starszego 2600. Osobiście gdybym ja brał między r7 3700x vs i7 9700k, raczej na pewno bym poszedł w stronę i7, który po oc nadal zapewni sporo wyższy fps w esportówkach czy innych sieciówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem po co te kłótnie, autor chciał procesor pod csgo, lola, dotę i coś tam jeszcze, więc do takich gier intel sprawdzi się lepiej i nie ma mowy tu o bottlenecku karty graficznej która by niby spłaszczyła wyniki ryzen vs intel. Nie każdy ma parcie na 4k, coraz więcej ludzi celuje w wysoki fps przy standardowym fullhd więc tutaj moc procesora nabiera większego znaczenia. Gdyby Autor zapytał o procesor pod gry AAA w 4k i ultra/wysokie detale to wtedy mógłby sobie kupić tego ryzena 3600 czy nawet starszego 2600. Osobiście gdybym ja brał między r7 3700x vs i7 9700k, raczej na pewno bym poszedł w stronę i7, który po oc nadal zapewni sporo wyższy fps w esportówkach czy innych sieciówkach.

Chyba jednak ten i7 nie bedzie szybszy w esportowych tytułach :E

oc_nv_csgo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wtedy kupił AMD to bym już ze 4 razy zmienił całą platformę. To dowodzi tego że to był dobry wybór.

 

Nie porównuj starych procesorów AMD z obecnymi, to zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat, Ryzen 3000 czy i7 9000.

Zastanawia mnie skąd się bierze różnica w minimalnym FPS. Obejrzałem parę filmów na YT, tych porównaniami ekran w ekran i MAX oraz AVG są zwykle podobne albo nawet mimo różnic w obu przypadkach na poziomie bardzo satysfakcjonującym, natomiast w Ryzenie zdarzają się dziwne spadki jeśli chodzi o MIN. Teraz nie znajdę już linku, ale bywało tak, że AVG w danej gierce AMD i Intel trzymało na podobnym poziomie, np. 100fps, ale MIN dla AMD potrafił być 20fps mniejszy niż w Intelu. O co biega? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...