Skocz do zawartości
Netticz

i7 9700k czy ryzen 7 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz są takie gry np: Asasiny lub Watch dogs 2

Wszystkie nowe tytuły będą już robione na DX 12 i obsługę wielu wątków. Np CyberPunk

Sam zobaczysz, nie mówię że i7 jest złe ale na przyszłość lepiej wybrać i9 9900K 8/16 lub 3700x 8/16 niż samo 8 rdzenióf

tak samo lepiej wybrac 3600 niż i5 9600k

Dlaczego nikt nie kupuje proca na 10 lat ?

Ja na swoim i7 3770K na 4.8 ghz przesiedziałem 7 lat i jeszcze by pewnie dał radę kolejne 2

 

No widzisz, przesiedziałeś 7 lat, skoro dałby radę to mogłeś siedzieć a nie się przesiadać na ryśka :Up_to_s: ale skoro się przesiadłeś, to do 10 lat jeszcze sporo zabrakło.

Mam maszyny, które mają więcej jak 10 lat, ale raczej do najnowszych tytułów już się nie nadają ;)

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta? zapas? a skąd wiesz, czy ten zapas w ogóle kiedykolwiek zostanie wykorzystany w jakikolwiek sposób skoro teraz nie jest? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: następny wróżbita co chce zapasy mieć na 10 lat :Up_to_s:

 

Jak chcesz przez kolejny *rok, dwa* grać na 40'stu fpsach to powodzonka :lol2:

 

 

 

///EDIT

 

I UWAGA! nie jestem fanboyem intela, bo miałem już w swoim posiadaniu ryzeny i nie narzekałem, rozwala mnie natomiast takie doradzanie komuś poprzez wróżenie ze szklanej kuli, typu, weż ten procek bo na 100% będzie lepszy za 3 lata będziesz miał więcej fpsów! :mad2:

 

 

Przecież to był sarkazm :P

Podzielam Twoje zdanie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla dodatkowych rdzenióf i wątków się przesiadłem i czuć różnicę dużą nawet na samym windowsie. Później jak stanieją mam zamiar kupić właśnie 3700x lub jakąś używkę. Intel jest za drogi...a różnica powyżej FHD znikoma a w 4k w ogóle. Do tego dochodzi socked am4 wspierany do 2020 włacznie więc nawet rysiek 4000 pewnie zaskoczy. A u intela co ?

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to był sarkazm :P

Podzielam Twoje zdanie :thumbup:

 

 

Haha, teraz jak czytam to rzeczywiście wyglada na sarkazm, wcześniej byłem zbyt podniecony żeby go zrozumieć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U intela też jest wsparcie na 2020 rok. Nazywa się s.1200 i będzie miało więcej rdzeniów, więcej linii PCIE dla chipsetu oraz PCIE 4.0 :) Już wiadomo, że będą dwie generacje procków i dwie generacje chipsetów ( wpierw szit później lepszy). Ponoć ma mieć w sobie zaszytą moc skylake 14+++++ oraz zapach dziurawego sera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma służyć do csgo/lola/Fortnite/bfa v a ludzie gadają o tym co będzie za 5 lat :E Do tych gier Intel po oc będzie sporo wydajniejszy od ryzena i to jest fakt. Wymienione gry nie staną się magicznie bardziej wymagające co do procka. Dyskusja o użyciu procesora na ryzenie vs intel, tylko że w tych grach (poza bfem, v) użycie procka będzie śmiesznie niskie na i7, poza tym 100% użycia nie oznacza od razu spadku wydajności, czy stutteringu. Za te 4-5 lat i tak wszyscy będą się przesiadać na ddr5 i nowe podstawki, więc argument o przyszłości można wsadzić między bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Skoro pobór prądu 14nm intela < 7nm AMD ( przy podobnej wydajności i7 8700 vs R5 3600 ) to jakie to ma znaczenie?

 

Dodatkowo 14nm intela robi 5GHz, gdzie AMD ledwo 4,3GHz

 

Już wole 14nm++++++++ niż marne 7nm AMD

 

power_maxcpu.png

Edytowane przez gaaazzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam amd ze względu na cenę. 9900k 8/16 za 2200zł vs 3700x 8/16 za 1500 zł. Czuć różnicę ? A co wam po tych kilkunastu fps przy ponad 100fps w full hd ? Warto dopłacać 700 zł dla np. 20 fps w FHD a w wyższych rozdzielczościach 5 do 10 fps. A w 4k w ogóle bez różnicy ?

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że pobór mocy w intelach podaje się przed OC ? Za to wydajność zawsze porównuje się po OC jako koronny argument przewagi? Zawsze też na 5.0GHz. No i ja akurat kupiłem sobie 8600K zrobił 4,8Gz. Później uznałem, że miałem pecha i lecimy jeszcze raz z 8700K który zrobił 4,7GHz :D Po skalpie na Custom LC :)

 

14nm+++ 10c/20w @5.0GHz i do tego energooszczędny ? Ja tego nie kupuję szczerbaty.gif

 

 

Zmieniłem już 8700K na 3600, bo intel zwyczajnie się nie opłacał. Za stare części dostałem X570 z wifi co chciałem + 3600 ryśka co sobie gra na 4.2GHz ( 500Mhz nizej niż 8700K ) + pamięć ram 16GB + klucz do steama  na 100zl. Wszytko nowe na gwarancji w cenie płyty  (gorszej od nowej) + procesora 8700k.

 

 Wydajnościowo różnic brak. Wystarczy kupić normalny monitor a nie FHD. Sklill w gierkach nie zmalał, stutering się nie pojawił. Nie ma sensu na siłę zwalać swoje umiejętności na sprzęt, bo czy 100-144FPS czy 240FPS to praktycznie bez znaczeni. Ba śmiem twierdzić, że na WQHD/UWQHD gra mi się zdecydowanie lepiej niż na FHD, bo obraz jest ostrzejszy. Nie muszę się zastanawiać czy w oddali pixel to krzak czy wróg. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3600 jest spoko na teraz, ale to jest procek do wymiany za 2-3 lata.

 

Serio? Spodziewasz się rewolucji w grach komputerowych, że taki r3600 będzie słaby za dwa-trzy lata?? Za co odpowiada procesor w grach? GPU rozumiem, ale CPU? Ludzie do dzisiaj bez problemów grają na i7 2600k w najnowsze tytuły a to procek z 2011r...szczerbaty.gif

 

Ta? zapas? a skąd wiesz, czy ten zapas w ogóle kiedykolwiek zostanie wykorzystany w jakikolwiek sposób skoro teraz nie jest?

 

A no stąd, że intel idzie tą samą drogo co obecnie AMD. Wysokie zegary odejdą do lamusa i programiści będą zmuszeni do tworzenia gier pod wielowątkowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego do gier się nie bierze i9 9900k tylko i7 9700k/8700k które kosztują dość podobnie co r7 3700x. Doliczając do tego koszt płyty pod x570 i wychodzi że podstawka AMD taka wcale tania nie jest. Żeby nie było, procesory AMD nie są złe, ale jednak jeśli ktoś chce najwydajniejszy procesor do gier to Intel wciąż jest szybszy (fakt że trochę droższy) i jednak nie ma problemów z biosami jak to jest w przypadku AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U intela też jest wsparcie na 2020 rok. Nazywa się s.1200 i będzie miało więcej rdzeniów, więcej linii PCIE dla chipsetu oraz PCIE 4.0 :) Już wiadomo, że będą dwie generacje procków i dwie generacje chipsetów ( wpierw szit później lepszy). Ponoć ma mieć w sobie zaszytą moc skylake 14+++++ oraz zapach dziurawego sera.

 

Teraz się nagle obudzili bo by nie mieli szans konkurować z AMD ! wydając co roku nowy socked

Gdyby nie AMD to by ludzie dalej siedzieli na i7 4c/8t

 

Dla tego do gier się nie bierze i9 9900k tylko i7 9700k/8700k które kosztują dość podobnie co r7 3700x. Doliczając do tego koszt płyty pod x570 i wychodzi że podstawka AMD taka wcale tania nie jest. Żeby nie było, procesory AMD nie są złe, ale jednak jeśli ktoś chce najwydajniejszy procesor do gier to Intel wciąż jest szybszy (fakt że trochę droższy) i jednak nie ma problemów z biosami jak to jest w przypadku AM4.

 

 

Ta w intelu 5ghz i pełno dziur bezpieczeństwa i innych badziewi. Pewnie gdyby intel to wszystko załatał to by wyszło ta sama wydajność co u AMD na 4.3 ghz

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dalej też byłoby DMI 3.0 4x :) A tak z tego co zrozumiałem jest szansa na DMI 4.0 8x. Dobrze bo te 3500MB/s transferów na wszystkie podpięte urządzenia, dyski i sieciówkę to cienizna jest w wykonaniu intela.

 

 

Swoją droga ciekawe czy i9 będzie dalej 8C a 10C nie dostanie przypadkiem nowej nazwy ( i10 ? ) plus nową półkę cenową. Jakby nie patrzeć to krzemu będzie miał tyle co kiedyś dwa i pół i7 (4c). Nie jestem pewien, czy będą chcieli zejść z marży :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop

Orientuje się ktoś może? Przy podkręcanie pamięci Ram to się obniża napięcie czy podnosi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach 8700K po OC rozjezdza 3900X i tu nie ma co dyskutowac, na chwile obecna bedzie lepszy intel i nagle za rok czy dwa nie pojda do kosza bo gry nagle nie beda korzystac z tylu watkow. Proponuje sprawdzic statystyki na jakich cepach ludzie graja. Procek 6rdzeni to moze bedzie dopiero standard za 1-2lata a co dopiero wieksza ilosc rdzeni. Jakies bzdurne pisanie o przyszlosci ryzenow to tak jak z przyszloscia vegi, ich niedoczekanie. Taki 9700k/9900k przebije cala generacje Ryzenow w grach. AMD serwuje cos co intel serwowal juz dawno i nagle AMD takie cudowne bo ledwo dogonili intela :lol2:

 

Sorry za offtop

Orientuje się ktoś może? Przy podkręcanie pamięci Ram to się obniża napięcie czy podnosi ?

Przy OC ramu napiecie podnosimy nie tylko na pamieciach ale czasem i na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd ma jedną przewagę, CENA. Pozatym jak podkręcą zegarki w następnej gen to będzie zatkało kakało heh :lol2:

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się nagle obudzili bo by nie mieli szans konkurować z AMD ! wydając co roku nowy socked

Gdyby nie AMD to by ludzie dalej siedzieli na i7 4c/8t

 

 

 

 

Ta w intelu 5ghz i pełno dziur bezpieczeństwa i innych badziewi. Pewnie gdyby intel to wszystko załatał to by wyszło ta sama wydajność co u AMD na 4.3 ghz

Ale Ty bajki piszesz, czy ty myslisz ze intel robi procki na poczekaniu i nagle dostal pejczem od amd i od tak sobie wrzucili wincyj rdzeniuf, oh to cudowne amd :E

 

Jak widac najwiecej o problemach z dziurawymi prockami maja do powiedzenia ci ktorzy wgl tego nie odczuli. Poczekaj kilka lat az znajda luki w AMD a takie napewno sie znajda, minelo zbyt malo czasu jeszcze zeby cos odkryc bo jak widac w intelu po xxx latach wychodza.

 

Amd ma jedną przewagę, CENA. Podkręcą zegarki w następnej gen to będzie zatkało kakało

Ci co kupili ryska 1gen wydali wiecej na zmiany prockow i plyt glownych niz uzytkownik intela ktory raz kupil i7 a w dodatku bije te wszystkie nowosci amd w grach. Tu nie chodzi o zatkanie kakała tylko Ty sie jarasz nie wiadomo czym, amd bardziej dyma klientow na zmianie platformy i prockow oraz ich spadkiem cen niz intel. Cieszysz sie z czegos co juz u inteal byla dawno. No tez mi rewelacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczególnie tutaj widać jaki intel jest lepszy nawet na 5 ghz

ciekawe dlaczego nie robia testów zegar w zegar dodatkowo ? bo by wyszło że intel to szais za kupe kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczególnie tutaj widać jaki intel jest lepszy nawet na 5 ghz

ciekawe dlaczego nie robia testów zegar w zegar dodatkowo ? bo by wyszło że intel to szais za kupe kasy

 

 

Ale jaki widzisz sens robić testy zegar w zegar skoro intel ma wyższe zegary i może być dzięki temu lepszy? Jaki jest sens tego co napisałeś... to tak jakby w Ferrari z 500 km zrobił sobie 110 km i ścigał się z passatem 1.9 tdi żeby miał szanse... masakra :lol2:

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagle AMD takie cudowne bo ledwo dogonili intela :lol2:

 

Oferując to za mniejsze pieniądze, pokaż mi konkurencje dla R5 3600 u intela w takiej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby w Ferrari z 500 km zrobił sobie 110 i ścigał się z passatem 1.9 tdi żeby miał szanse... masakra :lol2:

 

A cel wyścigu najlepiej rodzinny wypad w nad może. Pasat wciągnie to na raz, Ferrari w 4 kursach wte i na zad. Najpierw żona, później dziecko, później drugie dziecko i na koniec ostatnim kursem walizki z kierownikiem głupoty.

 

Ci co kupili ryska 1gen wydali wiecej na zmiany prockow i plyt glownych niz uzytkownik intela ktory raz kupil i7 a w dodatku bije te wszystkie nowosci amd w grach.

 

Znaczy że 7700K bije 3600/3700x/3800x/3900x w grach? Chyba trochę się rozpędziłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cel wyścigu najlepiej rodzinny wypad w nad może. Pasat wciągnie to na raz, Ferrari w 4 kursach wte i na zad. Najpierw żona, później dziecko, później drugie dziecko i na koniec ostatnim kursem walizki z kierownikiem głupoty.

 

 

No ale widzisz, weź pod uwagę fakt, że Ferrari (intela) nie kupujesz żeby jeździć z rodziną do Rewala tylko po to żeby się nim ścigać i wygrywać (fpsy) a jak chcesz mieć auto rodzinne passacika (amd) to sobie je bierzesz i jeździsz nad morze (używasz programów i grasz w gry z mniejsza ilością fpsów) ja wybrałem intela bo gram tylko w gry ;)

Edytowane przez powerxenergy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczególnie tutaj widać jaki intel jest lepszy nawet na 5 ghz

ciekawe dlaczego nie robia testów zegar w zegar dodatkowo ? bo by wyszło że intel to szais za kupe kasy

Nie bede sie z toba spieral bo po pierwsze kazdy kupuje to co lubi a po drugie piszemy o 9700k a Ty wrzucasz test 9600k jeszcze z randomowego kanalu. A jak juz jestemy przy testach to sobie zobacz co robi w grach 9700k to moze przejrzysz na oczy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oDVUdpcKZMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co te kłótnie, przecież wiadomo że intel jest lepszy do gier, to jest fakt i tyle.

 

Dajcie sobie spokój już bo to nie ma sensu.

 

Żaden intel nie przebije intela, który się na luzie kręci czasami nawet pod 5.2Ghz. Ryzen nie ma najmniejszych szans.

 

Za to ryzen niszczy intela w rzeczach, które wymagają dużej ilości rdzeni itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...