Skocz do zawartości
ThePunisher

Najlepsze AiO 360mm w dobrej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Punisher jak Ci dobrze działa to AIO to nie kombinuj.

Przesiadka na 360 kompletnie nic Ci nie da, a już na pewno nie przy tym procu.

Jedyne co możesz zyskać przesiadając się na jakąkolwiek wersję 360 to, że w końcu usłyszysz to o czym tutaj większość pisze czyli charakterystyczne dla AIO wk#wiające bzyczenie ;)

 

Powiem więcej -> przy tym cepie nawet jakbyś zrobił custom loopa to też niewiele zyskasz (o ile cokolwiek) :E

W niektórych stacjach roboczych, które wodowałem klienci woleli tanie AIO 120mm zamiast robienia drugiego loopa dla CPU, bo wychodziło to dużo taniej i ostatecznie w testach porównawczych na Xeon E5-2696v4, czyli 22 rdzeniowym cepie wychodziło może 10 stopni na korzyść Supremacy EVO i dedykowanym loopie za prawie 1.5k PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja będę kupował 9700k lub 9900k i stąd te plany zmiany :P

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności blokopompki to w krakenie ją słychać nawet na silent delikatnie ale z 30 cm brzęczy, natomiast wentylatory na silent nie słychać bo kręcą sie w okolicach 500 rpm.

Ja mam ustawione fixed dla pompki 65% i dla wentylatorów 40% wtedy nie słyszę pompki tylko delikatny szum wentylatorów na krakenie i w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sobie poskładac coś małego i tanio, to angela wprowadziła Bykski do oferty ( nie trzeba z ali zciągać ).

 

http://angela.pl/p14901,bykski-b-tank-ddc-mi-mini-450lph-pwm-pump-reservoir-with-rgb-black.html

 

http://angela.pl/p14988,bykski-cpu-xpr-b-pa-2018-jet-micro-nickel-plated-rbw-symphony-waterblock-intel.html

 

 

Ej, fajne to, a jak z jakością? Bo sam ostatnio sobie przeglądałem ANGELE a z racji że nie było mnie tam jakikeś 5 lat to widzę nowe marki jak ta ;)

 

Damn it, w moim AiO robiłem mały change i widzę że rozwalił mi się gwinty do mocowania jednego wentylatora na górze i mogę go przykręcić tylko na 1 śrubkę, słabo, chyba za mocno kręciłem :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown::kwasny: :kwasny: :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj w Angela.pl :) Powiedz żeby określili jej głośność w porównaniu do DCP450 i D5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja będę kupował 9700k lub 9900k i stąd te plany zmiany :P

 

Z OC i tak nie poszalejesz, w pierwszej kolejności zagotuje się płyta i sam rdzeń procesora, a dopiero potem chłodzenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OC i tak nie poszalejesz, w pierwszej kolejności zagotuje się płyta i sam rdzeń procesora, a dopiero potem chłodzenie. ;)

 

Nie zamierzam robić OC :P Poza tym płyta mało prawdopodobne że się zagotuje, za dobrą wentylację mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale od pure wingsów to się odczep, spoko są, mam 10 sztuk :E

 

A jakie temp łapie Ci procek przy maksymalnym obciążeniu np prime 95 itp?

Tu nie o to chodzi że są słabe ale przydałoby się więcej RPM. Na razie skończyłem z AiO ze względu na dźwięk pompki, z pompką na grafice która cały czas działa na 100% była już symfonia. Teraz mam powietrze - Dark Rock Pro 4 i nie widzę różnicy szczerze mówiąc, na każdym dużym Zen2 licz się z 80-90*C obojętnie na jakim coolerze oprócz Wraitha.

 

Krakena bym nie brał bo to jeszcze gen5, starsza generacja i tam pompka jeszcze się tłucze/zgrzyta. W gen6 jest jednostojne bzyczenie na pełnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak AIO, jedni piszą że hałasuje a inni o nie słyszą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak AIO, jedni piszą że hałasuje a inni o nie słyszą :D

Kwestia punktu odniesienia. Różnym ludziom różny poziom dźwięku przeszkadza.

To jak z rysami na telefonie, albo określeniem "jak nowy" na allegro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o to chodzi że są słabe ale przydałoby się więcej RPM.

 

 

Są wersje High Speed Pure Wingsów i są zajebiste, mam 2 sztuki 140mm i mam zakreś od 450 do 1600 rpm :D wersje 120mm mają chyba od 350 do 2000 i to już robi robotę ;)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140mm to na Eloopy chyba są najciekawsze. Grubsze od standardowych a co za tym idzie lepiej cisną powietrze przez chłodnice.

 

120mm SW3 HS to lipa, Standardowe 1450rpm już jest dość dokuczliwe. 2000rpm to dla masochistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym rozrachunku najlepsze są NF-A12x25 Noctuy, nie mają sobie równych. Szkoda że nie ma wersji 3000PRM ani 140mm, dobre by były do benchmarków.

Z Eloopami pamiętam jest jakiś szkopuł, nie mogą mieć przed sobą filtra bo warczą.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólnym rozrachunku najlepsze są NF-A12x25 Noctuy, nie mają sobie równych. Szkoda że nie ma wersji 3000PRM ani 140mm, dobre by były do benchmarków.

Z Eloopami pamiętam jest jakiś szkopuł, nie mogą mieć przed sobą filtra bo warczą.

Ja mam filtr przed dwoma e-loop'ami 140mm i nic nie warczy, na temat NF się nie wypowiem bo nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

Miałem krakena - pompka na silent jest cicha temperatura i9 9900k stockowego na poziomie 60-62 i wiatraki na 50% słyszalne ale bez przesady, na pulpicie było 34*C. Wymieniłem tylko dlatego, że mnie wku.... temperatura gpu na poziomie 78*C.

Teraz na loopie z sygnatury na pulpicie cpu 30*C, gpu 28*C w grach gpu 40-45, procesor 55-60, wiatraki na 45%, pompa na 50% cisza, spokój i chłodno :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem krakena - pompka na silent jest cicha temperatura i9 9900k stockowego na poziomie 60-62 i wiatraki na 50% słyszalne ale bez przesady, na pulpicie było 34*C. Wymieniłem tylko dlatego, że mnie wku.... temperatura gpu na poziomie 78*C.

Teraz na loopie z sygnatury na pulpicie cpu 30*C, gpu 28*C w grach gpu 40-45, procesor 55-60, wiatraki na 45%, pompa na 50% cisza, spokój i chłodno :-)

Ja sobie ustawiłem 67% pompke i 40% wentylatory jest cicho na silent wentylatory-pompka pompka mi leciutko brzęczy na 67% ustaje jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór padł na h115i platinium.

 

Wybrałem to AiO ze względu na cene, zarówno kraken x62 i h115i PRO były zauważalnie droższe. Mam to chłodzenie od kilku dni i mogę już wystawić opinie.

 

Pierwsze co mnie zaskoczyło to wydajność. Stockowa pasta i wentyle, 9900KF@5.0, temperatura w occt z avx2 na poziomie 62 stopni. Jak na moje rewelacja.

 

Pompka coolit na maksymalnych obrotach (+-3k rpm) po odpowietrzeniu jest delikatnie slyszalna. W predefiniowanym ustawieniu quiet (+-2k rpm) nie jestem w stanie jej uslyszec nawet po przylozeniu ucha do obudowy.

 

Mój werdykt odnośnie wydajności i kultury pracy - rewelacja, duzo lepiej niz MasterLiquid lite 240.

 

Oświetlenie RGB to kwestia gustu, jest zrobione bardzo dobrze ja jednak tego nie lubie i przełączyłem na jednolity kolor.

 

Wentyle na niskich RPM (600-700) są bardzo ciche, na max szumia ale nie jest to nieprzyjemny dzwięk.

 

Jedyna wada z mojej perspektywy jest to że urządzenie nie zapamiętuje ustawień. Po wyłaczeniu corsair icue wszystko wraca do defaultowych ustawien (RGB oraz ustwienia rpm pompy i wentyli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...