Skocz do zawartości
ThePunisher

Najlepsze AiO 360mm w dobrej cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie. Przeglądam testy ale ze względu na ich różnorodność i częsty o bardzo odmienne wyniki jestem w kropce.

 

Które chłodzenie AiO na chłodnicy 360mm jest najlepsze jeśli chodzi o stosunek wydajność/cena?

 

No i które jest ogólnie najwydajniejsze pomijając cenę?

 

Planuje zmianę procesora na i7 lub i9 i myślę o wymianie mojego master liquid 240 lite, ale jeśli mam dopłacić 500 zł za 2 stopnie różnicy to bez sensu bo chłodzenie jest świetne i kosztowało 200 zł, pompka nieslyszalna, wentylatory mam swoje, wydajność 2C gorsza w stresie od NH D15

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc AiO zalezy glownie od dolaczonych w zestawie wentylatorow, jako ze zarowno pompki jak i radiatory sa we wszystkich AiO praktycznie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO

 

pompka nieslyszalna

 

Wyślij mi to coś, to szybko Ci powiem jak bardzo nie masz racji :E:lol2:

 

 

Jak już to lepiej zrobić jakiegoś custom loopa na używkach i magicool dcp-450, ale to już moje zdanie. Przerabiałem kilka aio z różnych półek cenowych i poza wyglądem (teoretycznie) to nie ma tam nic fajnego.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO

 

 

 

Wyślij mi to coś, to szybko Ci powiem jak bardzo nie masz racji :E:lol2:

 

 

Jak już to lepiej zrobić jakiegoś custom loopa na używkach i magicool dcp-450, ale to już moje zdanie. Przerabiałem kilka aio z różnych półek cenowych i poza wyglądem (teoretycznie) to nie ma tam nic fajnego.

 

 

Wypowiadam się jako użytkownik a nie teoretyk :) Komputer stoi blisko mnie i pompę słyszę tylko kiedy przysunę ucho na 30cm, wtedy słyszę bzyczenie i lekkie wibracje, nic poza tym, sam byłem średnio nastawiony do AiO ze względu na różne opinie o głośności tych pompek, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, więc jak użytkownik tegoż chłodzenie nie mogę się z Tobą zgodzić :P W spoczynku wentylatory kręcą się u mnie na 350-500 rpm a i tak nie słyszę pompki. Wiec nie mogę się zgodzić że poza wyglądem nie mają nic fajnego, bo za cenę 220 zł dostałem produkt o wydajności niemalże równej najdroższym radiatorom, ale cichszy (wentylatory max rpm ustawiam na 600) i jak sam zauważyłeś dobrze wyglądający. Nie chcę też uogólniać i twierdzić ze wszystkie są wspaniałę bo na pewno są i takie gdzie pompa byłaby słyszalna bardzo wyraźnie, ale w przypadku tego Cooler MAstera straciłbym szacunek do siebie gdybym potwierdził to co piszesz :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem mocno wyczulony i nigdy nie spotkałem pompki aio którą bym nazwał cichą (niesłyszalną w dzień), a co dopiero niesłyszalną (noc). Miałem też tego podobno cichego silent loopa. Tych od custom lc też trochę przerobiłem i te akurat faktycznie da się przy odizolowaniu wibracji uczynić niesłyszalnymi Nawet tego taniego magicoola.

 

 

Jak dasz dobrą cenę, to wezmę aż z ciekawości. No ale jak pompkę będę słyszał wyraźnie, to składam reklamację! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz że w cm masz duży kawał pompy z blokiem więc nie musi pracować na wysokich obrotach żeby działała dobrze :) Na prawdę nie jestem w stanie jej usłyszeć nawet w nocy, jeśli jesteś z Warszawy albo będziesz kiedyś to zapraszam na "odsłuch" :P

 

Swoją drogą znalazłem test gdzie CM ML360 złoiło tyłek corsairowi H150i PRO i NZXT KRAKEN X62 i kosztuje poniżej 600 zł.

KLIK

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-8400 jeszcze UV, skręcone obroty pompki to ja wierzę, ze jest cisza, ale przy i7 lub i9 kręconym DyndaS ma racje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-8400 jeszcze UV, skręcone obroty pompki to ja wierzę, ze jest cisza, ale przy i7 lub i9 kręconym DyndaS ma racje ;-)

 

Ale u mnie pompa nie jest skręcona, chodzi na stalych obrotach 2200rpm,nie jest regulowana i UV ani temp nie mają wpływu na jej pracę, podłączona jest do płyty 3 pinowym kablem. Mam ciągle włączony HW Monitor i Argus Monitor do kontroli obrotów i nigdy nie widziałem żeby jej prędkość się zmieniła.

 

Jest test tego chłodzenia na Labie i w zaletach napisane było że jest bardzo ciche.

 

Dlatego właśnie jestem z niego mega zadowolony bo zapłaciłem 220 zł a nie mam się do czego przyczepić :)

 

Jak będę zmieniał to mogę podesłać na testy i sami sobie ocenicie bo u mnie słyszę ja tylko jak otworzę bok obudowy i przystawie ucho :P

 

Zaznaczam że jestem inżynierem dźwięku i akustykiem więc na najdrobniejsze niuanse jestem bardzo czuły,tym bardziej jestem zadowolony z zakupu :D Wybór wentylatorów to była tragedia, ciągle coś mi szurało.

 

Czytałem zawsze opinie użytkowników ze pompy w AiO są głośne i msrtwilo mnie to jak zamówiłem CM ale dałem mu szansę i byłem bardzo zaskoczony skąd są te opinie bo ja siedząc metr od komputera nawet w nocy nie jestem w stanie jej usłyszeć.

 

Drzwi są otwarte, zapraszam po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty :E

 

Może to też kwestia tego że mam wszystko tak dobrze zamontowane i ułożone że nie przenosi żadnych wibracji i innych odgłosów.

 

Przyznam że jak patrzę na wielkość bloku z pompą u mnie i np w H150i Pro to zastanawiam się jak oni to upchali w takich rozmiarach.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo chłodzenie co OP ze zmienionymi wentylami (Silentwings PWM), jednak moja sztuka pompke ma słyszalną. Może gorsza sztuka, może wina budy, nie wiem. Ogolnie chłodzenie jest ciche ale nie powiedziałbym że idealnie ciche.

 

Wracając do tematu też szukam lepszego chłodzenia AiO w tym momencie. Przychylam się do krakena x62, ze względu na bardzo dobry stosunek cena/wydajność/cisza. U mnie będzie chłodzony 9900KF@5.0 w Meshify C. Będe jednak obserwował ten temat, może ktoś poleci coś ciekawszego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś wyżej wrzucilem test CM ml360r i kopie tyłek krakenowi :)

 

Możliwe że mam jakiś lepszy egzemplarz :)

 

Pamiętam, że jak kurier je przywiózł i czekałem na nowe części to odpaliłem je na sucho z zasilacza 12v i już wtedy było bardzo cicho, a jak zamknąłem wszystko w budzie pod biurkiem to zapomniałem że mam pompę.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie aio sam zrobilem 3-4lata temu chyba- uzywan do testow

 

chlodnica 420 cieknąca spod korka lekko wgnieciona byla - zalutowalem bezproblemu) 130zł

3 wenrtyle noiseblocker 140mm 90zł

pompka ek2.2 60zł

blok innovatek 20zł - zapinka 15zł

weze i złaczki znalezione

płyn borygo

 

5960x @ 4,4ghz utrzymuje - zmiana bloku moze 5*C by dala - narazie nie chce mi sie zmieniac

 

img_0070i7kq6.jpeg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie wygląda :P To ni taki głupi pomysł, potrzeba tylko chłodnicy z drugą parą gwintów żeby którymś otworem płyn wlać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
test CM ml360r i kopie tyłek krakenowi

 

Ten test moim zdaniem powinien się nazywać testem wentylatorów montowanych na AiO. Udowadnia tylko tyle że CM ML360 RGB ma wydajniejsze i głośniejsze wentyle niż reszta stawki. Aby dobrze prezetestować wszytskie AiO należałoby je porównać z takimi samymi wentylami. 2-4 decybele więcej w prownaniu do krakena wydaje mi sie być sporo mimo wszytsko :(. Ale trzeba oddać, że wydajnie jest. No i te 6 lat gwary krakena do mnie przemawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H150i PRO i inne Gen6 Aseteka to na chwilę obecną najlepsze AiO oprócz Eisbaera Extreme czy EK Phoenixów (EOL?) ale pod jednym warunkiem - standardowe wentylatory lądują w koszu i zmiana na Noctuy iPPC lub NF-A12x25, dopiero wtedy ten cooler zaczyna pracować ale ma typowe jęczenie pompki jak każdy Asetek. Od czasów wejścia Gen6 producenci zmienili kierunek i teraz idą w ciszę zamiast wydajność, nie ma już wyjących jak serwery w racku H115i czy CLC280

 

ML360R kategorycznie odradzam, pompki nie słychać ale za to chlupią, mojego (nówka ze sklepu) nawet po tygodniu nie dało się odpowietrzyć i w końcu go sprzedałem. Nie jestem jedymym z tym problemem czyli prawdopodobnie może to być wada konstrukcyjna.

 

Jeśli chcesz ciche AiO to BeQuiet SilentLoop 360mm, tam pompka na 12V (nie ma regulacji) jest bardzo cicha, wręcz niesłyszalna tylko znowu - wentylatory w zestawie są za słabe. BQ bardzo fajnie się montuje, ma silikonowe(?) węże w sprężynie żeby się nie zaginały no i ma miedziany radiator.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilka aio z różnych półek cenowych i poza wyglądem (teoretycznie) to nie ma tam nic fajnego.

 

Owszem jest, przede wszystkim - jak sam zauważyłeś - wygląd :D Nie ma niczego na co zamieniłbym krakena ;)

Po drugie wygoda, kupujesz i wkładasz.

Wydajność dla większości więcej niż wystarczająca.

 

A co do hałasu to mam ultra cichy zestaw i pompka na każdych ustawieniach jest niesłyszalna.

 

Ale oczywiście da się ją wyraźnie usłyszeć, trzeba podejść od tyłu gdzie jest dużo otworów w obudowie więc problem głośności pompek chyba dotyczy tylko ludzi bez obudowy? :D

A pod względem hałasu mam raczej przeciętną obudowę

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem głośnych pompek AIO dotyczy tych ludzi, którzy mieli w domu DCP450 lub D5. A nie tych bez obudowy.

 

Jak ktoś trafił na mega udaną sztukę AsTeka to polecam zostawić i nie kombinować. Najlepiej komputem nie potrząsać, nie przenosić i nie dotykać żeby się nie zapowietrzyła przypadkiem wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ciche AiO to BeQuiet SilentLoop 360mm, tam pompka na 12V (nie ma regulacji) jest bardzo cicha, wręcz niesłyszalna tylko znowu - wentylatory w zestawie są za słabe.

 

Ej, ale od pure wingsów to się odczep, spoko są, mam 10 sztuk :E

 

A jakie temp łapie Ci procek przy maksymalnym obciążeniu np prime 95 itp?

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja stoje przed wyborem jednego z dwoch: h115i PRO albo kraken x62. Mam dwa SilentWings 140 PWM które moge zamontować na chłodnice. Co polecicie? Według testów oba chłodzenia prezentują ten sam +-poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie aio sam zrobilem 3-4lata temu chyba- uzywan do testow

 

chlodnica 420 cieknąca spod korka lekko wgnieciona byla - zalutowalem bezproblemu) 130zł

3 wenrtyle noiseblocker 140mm 90zł

pompka ek2.2 60zł

blok innovatek 20zł - zapinka 15zł

weze i złaczki znalezione

płyn borygo

 

5960x @ 4,4ghz utrzymuje - zmiana bloku moze 5*C by dala - narazie nie chce mi sie zmieniac

 

https://abload.de/img/img_0070i7kq6.jpeg

 

Ciekawe, nie wiedziałem, że ek miało taką małą pompkę. Aż mnie zaczęło zastanawiać czy kitajce nie mają jakichś bardzo małych cichych pompek na ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zaczęło zastanawiać czy kitajce nie mają jakichś bardzo małych cichych pompek na ali.

 

Zaryzykujesz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co bym zmienił to pompke połaczył na węzyku (krotkim naprawde 4-5cm max) a nie na sztywno i byloby jeszcze ciszej, to mialobyc aio na testy tylko wiec mi to nie przeszkadzalo a i tak praktycznie jest nieslyszalne w porownaniu do noctuy gdzie musialem miec push pull i slyszalny szum wentyli zeby meic dobre temp

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał sobie poskładac coś małego i tanio, to angela wprowadziła Bykski do oferty ( nie trzeba z ali zciągać ).

 

http://angela.pl/p14901,bykski-b-tank-ddc-mi-mini-450lph-pwm-pump-reservoir-with-rgb-black.html

 

http://angela.pl/p14988,bykski-cpu-xpr-b-pa-2018-jet-micro-nickel-plated-rbw-symphony-waterblock-intel.html

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na lolegro ktos sela blokopompke od bequieta

dokupic duza chlodnice (polecam siebie :E) i gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...