Skocz do zawartości
xede

Wifi w domu - ubiquiti uac-ap-lite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako ze moja widza zatrzymala sie na ubiquiti uac-ap-lite, czy jest cos bardziej oplacalnego? chodzi mi o AP po PoE? albo wieksza wydajnosc w cenie 350zl za sztuke do domu? long range mi nie potrzebny zdecydowanie AC musi byc, N nie wystarczy, mozecie cos innego zaproponowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 2x2, bardziej chodzi mi o roaming miedzy pietrami bo denerwuje mnie przepinanie miedzy starym a nowszym routerem, maksymalnie ilosc urzadzen na AP to mysle ze z 7-8 z czego 4 to telefony ktore nie wymagaja niewiadomo czego a internet to tmobile domowy 60mbit wiec tez cudow nie ma co sie spodziewac ;)

 

przy czym widze ze ten mikrotik jest tanszy o jakies 100zl wzgledem ubiquiti, ciezko to ogarnac czy ma przyjazde gui jak ubiquiti?

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrotika I AC to średni pomysł. Oni dopiero od roku czy dwóch mają działające 802.11n :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy internet tmobile, czy radiowy, światłowodowy. Łącze internetowe to jedno, a sieć domowa to drugie.

 

przy czym widze ze ten mikrotik jest tanszy o jakies 100zl wzgledem ubiquiti, ciezko to ogarnac czy ma przyjazde gui jak ubiquiti?

Ubiquiti jest łatwiejsze w konfiguracji (mój brat skonfigurował sam bez mojej pomocy), roaming jest ale trzeba albo sprzętowy kontroler, albo oprogramowanie, np. na Rasperry Pi czy innym komputerku co będzie chodził 24h lub np. jako wirtualna maszyna np na NASie. Natomiast Mikrotik jest specyficzny, trzeba się troszkę nauczyć obsługi, do roamingu jest CAPsMAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...