Skocz do zawartości
hajmon

Huawei Matebook D Ryzen 5 2500U/8GB/256GB SSD/W10/ DOTYK

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym lapku? Chodzi mi głównie o to, że jest on w rzadko spotykanej wersji z ekranem dotykowym i błyszczącą matrycą IPS zamiast matowej. No i cena jest nawet spoko.

Mój link

 

Lub co ciekawego z ekranem dotykowym (może być 2w1) w przedziale 2000-2500zł ?

Edytowane przez hajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciężko będzie dostać coś innego sensownego z dotykiem. Sam matebook w tej konfiguracji to dobra propozycja więc wersja z dotykiem również powinna być OK- cena 2100zł wydaje się b.dobra-choć sprzęt jest powystawowy-trzeba mieć tego świadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie mały dysk. Chyba że nie potrzebujesz wiele miejsca na dane. Jestem zainteresowany (pośrednio) takim sprzętem, ale 256 GB to jakiś żart.

 

Uważaj na tę ofertę:

 

urządzenia z ekspozycji, możliwe drobne wady optyczne - ryski, obtarcia itp.
Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie mały dysk. Chyba że nie potrzebujesz wiele miejsca na dane. Jestem zainteresowany (pośrednio) takim sprzętem, ale 256 GB to jakiś żart.

 

Uważaj na tę ofertę:

 

 

 

Laptop będzie używany głównie do przeglądania internetu, filmów, edycji dokumentów i do jakichś pomniejszych gierek od czasu do czasu, także raczej powinien dać radę. Ryski i otarcia jakieś drobne też mi nie przeszkadzają byle by nie były na samej matrycy, a przez to cena 300-500 zł niższa, ważne żeby sprzęt był w pełni sprawny technicznie. Zastanawiałem się też nad starszym już poleasingowym lenovo thinkpad x1 carbonem 3 generacji, ale tu w podobnej cenie mam "świeży" sprzęt. A też w tym budżecie ciężko jest znaleźć coś z dyskiem ssd 512gb, ewentualnie może bez dotyku i ssd +hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vhp, ale przecież dysk to nie problem, poza tym i tak nie jest źle ostatnio jak się śmiałeś z dysków to pisałeś o 128GB tu jest w 2xrazy więcej nie jest źle. Poza tym z 256GB miejsca nie ma tragedii- dla Ciebie może to być mało, dla innych w sam raz.

P.S. Nic nie stoi na przeszkodzie by taki dysk wymienić na 512 lub 1TB SSD-te części nie są przecież wlutowane.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vhp, ale przecież dysk to nie problem, poza tym i tak nie jest źle ostatnio jak się śmiałeś z dysków to pisałeś o 128GB tu jest w 2xrazy więcej nie jest źle. Poza tym z 256GB miejsca nie ma tragedii- dla Ciebie może to być mało, dla innych w sam raz.

No, właśnie napisałem, że dla mnie (a w zasadzie dla znajomej mi osoby zainteresowanej takim komputerem) to jest za mało. Dla większości osób, które używają komputera nie tylko do przeglądania Internetu, to jest za mało. Dziesięć lat temu komputery miały 512 GB, a teraz 128 i 256 GB. Paranoja! Najlepszy jest macbook za 5000 zł ze 128-GB dyskiem.

 

P.S. Nic nie stoi na przeszkodzie by taki dysk wymienić na 512 lub 1TB SSD-te części nie są przecież wlutowane.

No jasne! Będę w nowym kompie zdejmował podstawę (bo dysk oczywiście trudno dostępny, nie jak kiedyś pod klapką), wyłamywał zatrzaski i dyski wymieniał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim tych laptopów się nie otwiera, bo mają plombę gwarancyjną na śrubce - w razie jej uszkodzenia jest po gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakaś sztuka z innego rynku niż polski? Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim egzemplarzem.

Błyszcząca matryca jest jakaś lepsza od matowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakaś sztuka z innego rynku niż polski? Szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim egzemplarzem.

Błyszcząca matryca jest jakaś lepsza od matowej?

 

Pewnie dlatego błyszcząca, bo jest ekran dotykowy w tym modelu, a w innych czy to intel czy ryzen jest matowa wszędzie gdzie patrzałem właśnie.

Edytowane przez hajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomyłka w opisie. MateBook D14 ma matową matrycę IPS 14" 1920x1080p bez dotyku.

 

przede wszystkim tych laptopów się nie otwiera, bo mają plombę gwarancyjną na śrubce - w razie jej uszkodzenia jest po gwarancji

Ludzie ostrożnie otwierają Matebooki, bo w D14 można samemu zamienić montowany w standardzie SSD M.2 na szybszy SSD M.2 PCIe.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia to faktu, że te laptopy mają plombę na śrubce od obudowy - jeśli się ja uszkodzi, traci się gwarancję na sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pomyłka w opisie. MateBook D14 ma matową matrycę IPS 14" 1920x1080p bez dotyku.

 

 

Ludzie ostrożnie otwierają Matebooki, bo w D14 można samemu zamienić montowany w standardzie SSD M.2 na szybszy SSD M.2 PCIe.

 

Pisałem do sprzedawcy allegro z aukcji z linku czy to czasem nie błąd w opisie i dostałem taką oto odpowiedź:

"Dzień dobry,Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.Opis produktu jest zgodny ze stanem faktycznym, ekran laptopa jest błyszczący i posiada funkcję dotyku."

 

Ponadto po wpisaniu w allegro modelu z opisu w aukcji (53010CRG) wyszukuje tego samego lapka z dotykiem i błyszczącą matrycą na np amazonie i innych zagranicznych sklepach/aukcjach.

Znalazłem też coś takiego na stronie huaweia Mój link

Także sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji - w opisie jest wyraźnie napisane:

 

Rodzaj gwarancji: Sprzedającego

 

Udzielana jest gwarancja Sprzedawcy w systemie "door to door" realizowana za pośrednictwem serwisu wskazanego przez dostawcę ( Eco Serwis)

 

Także kolejna sprawa którą musisz wziąć pod uwagę.

 

Zacząłbym od opisania jakiego laptopa szukasz - jaki masz budżet, jaki rozmiar matrycy - czy zależy Ci na wydajności czy na wyglądzie, mobilności ?

 

Skoro zależy Ci na dotyku i 512GB SSD to zapewne zainteresuje Cie:

Lenovo Yoga 530-14 i5-8250U/8GB/512/Win10 - 2499 zł

 

A dużo taniej, nadal z 512GB SSD ale nieco słabszym procesorem ( co przy zastosowaniach o których wspomniałeś nie robi różnicy):

Lenovo IdeaPad C340-14 Ryzen 3/8GB/480GB/Win10 Dotyk - 2099 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoga jest droższa i to znacznie od Huawe'ia, no ale mieści się w budżecie, natomiast ten C340 to jednak straszna padaka- nie dość że ma słabszy procesor, to jeszcze nie ma matrycy IPS, a Windows jest w wersji S, czyli tylko aplikacje ze sklepu. Do tego dochodzi brak podświetlanej klawiatury. Należy też wziąć pod uwagę, że laptop obsługuje max. 8GB pamięci, a nie jak podał X-kom 16GB.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do sprzedawcy allegro z aukcji z linku czy to czasem nie błąd w opisie i dostałem taką oto odpowiedź:

"Dzień dobry,Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.Opis produktu jest zgodny ze stanem faktycznym, ekran laptopa jest błyszczący i posiada funkcję dotyku."

 

Ponadto po wpisaniu w allegro modelu z opisu w aukcji (53010CRG) wyszukuje tego samego lapka z dotykiem i błyszczącą matrycą na np amazonie i innych zagranicznych sklepach/aukcjach.

Znalazłem też coś takiego na stronie huaweia Mój link

Także sam już nie wiem.

Faktycznie zwracam honor, ponieważ MateBook D14 jest za granicą dostępny w wersji z dotykowym ekranem, aczkolwiek polecam wersję z matową matrycą. Sam dotyk, to nie wszystko, bo dotykowe matryce w tym budżecie są błyszczące. Kwestia czy laptop oprócz dotyku ma funkcje odwrócenia na drugą stronę, aby wygodniej z dotyku korzystać. Jeszcze raz najmocniej przepraszam za nieświadome wprowadzenie w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, to zwykły Matebook D tylko z dotykiem więc laptop nie jest konwertowalny.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam już nie wiem co wybrać, właśnie chciałem coś konwertowalnego, żeby się dało złożyć i używać jako tabletu. Jak ten Matebook się nie "składa" to nie ma sensu go brać z dotykiem. Szukałem coś właśnie z ryzenem 5 najlepiej, 8 gb ram (minimum), dysk 256gb. Albo poczekam jeszcze miesiąc, i z budżetem 3000 już się coś lepszego wybierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam już nie wiem co wybrać, właśnie chciałem coś konwertowalnego, żeby się dało złożyć i używać jako tabletu. Jak ten Matebook się nie "składa" to nie ma sensu go brać z dotykiem. Szukałem coś właśnie z ryzenem 5 najlepiej, 8 gb ram (minimum), dysk 256gb. Albo poczekam jeszcze miesiąc, i z budżetem 3000 już się coś lepszego wybierze.

 

W tym budżecie można już coś wybrać ciekawego i całkiem sensownego, napisz jak już będziesz chciał zakupić- przez miesiąc trochę się może zmienić, a dodatkowo rozpoczyna się rok szkolny więc też mogą pojawić się jakieś promocje.

Pozdrawiam

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeglądając nowe oferty trafiłem na coś takiego: 1 i 2

Ceny sporo poniżej budżetu i nie wiem co o tym myśleć. Warto rozpatrywać coś takiego czy to jakaś lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest OK, kwestia sprzedawcy i pochodzenia sprzętu, ale mi to ciężko ocenić.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...