Skocz do zawartości
jart372

Rx 570 + i5 4460. Czy ma to sens?

Rekomendowane odpowiedzi

4590 różni się tylko taktowaniem, a myślę że autor tematu chciałby rozwijać platformę w przyszłości w stosunku ceny do wydajności. Nie zapominajmy też że w grach są miejsca które katują procesor i są miejsca gdzie katują GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4460 i on już przy 5750 nie dawał rady przez narzut sterownika, w niby prostych gierkach rdzenie dochodziły do 100%. Zmieniłem na 1060 6GB i jak ręką odjął, ze 100% spadło do 30-40%.

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Kolejny, który cuda tworzy.

 

Nie czytaj wypocin o ograniczeniu Procesora. Posiadam i5 4590 i po dokładnej analizie wychodzi na to że maksymalna karta pod ten procesor to 1660ti, bądź GTX1070...

I w AC:Oddysay na i5 4590 + GTX1070 pograsz w ~40fps gdzie z mocniejszym procesorem będziesz miał ~70kl/s

Mój szwagier do dzisiaj ma zestaw i5 4460 + GTX1070 (bo się na tą kartę uparł) i dziwił się czemu w Wiedźminie 3 ma spadki do 50kl/s gdzie ja na tej samej karcie mam 80kl/s. Tylko ja miałem i7 6700k ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w AC:Oddysay na i5 4590 + GTX1070 pograsz w ~40fps gdzie z mocniejszym procesorem będziesz miał ~70kl/s

Mój szwagier do dzisiaj ma zestaw i5 4460 + GTX1070 (bo się na tą kartę uparł) i dziwił się czemu w Wiedźminie 3 ma spadki do 50kl/s gdzie ja na tej samej karcie mam 80kl/s. Tylko ja miałem i7 6700k ;)

 

Po części masz rację, ale być może szwagier lubi sobie ustawić AA na x16, a AC Oddysay to nie jedyna gra n świecie. Teraz Procki są tańsze i wydajniejsze, więc zawsze może sprzedać swój procesor i zakupić coś 6/8 rdzeniowego. Nie musi to być od razu Ryzen 3900X. Z resztą sam wiesz o co chodzi.

 

Swoją drogą, ciekawe co AMD wyda jako odpowiedź na 1660ti, bo to może być coś bardzo ciekawego.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Kolejny, który cuda tworzy.

 

Jasne, bo nie miałem tego połączenia u siebie i nie widziałem zachowania CPU. Ryzena 2600 nie polecają łączyć z takim Rx5700XT bo jest duży narzut sterownika, a tutaj bronimy paździerza 4460 który ma 4/4 o taktowaniu 3.2 GHz... To nawet zabawne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie opowiadający o narzucie zazwyczaj tylko powtarzają zasłyszane brednie i nie mają pojęcia z czym się to zjawisko naprawdę łączy. poza ograniczaniem (zupełnie inny temrin) narzut rzadko rąbał na mocniej niż 5%. średnio bo były przypadki gdzie praktycznie nie istniał i takie gdzie latał koło 10%. czyli jeśli postawimy obok siebie 2 karty o bardzo podobnej wydajności i sparujemy je z kiepskim procesorem to AMD będzie miało np. 90 fpsów a nvidia 100. pod warunkiem sytuacji gdy faktycznie procesor pracuje na 100% bo dopóki takiej sytuacji nie ma to narzut praktycznie nie ma wpływu na odczucia. jeśli procesor będize odpowiednio mocny to narzut nie wpłynie na wydajność.

 

narzut był przez lata tak demonizowany że niektórzy ludzie myślą że porwie im dzieci i zgwałci żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bo nie miałem tego połączenia u siebie i nie widziałem zachowania CPU. Ryzena 2600 nie polecają łączyć z takim Rx5700XT bo jest duży narzut sterownika, a tutaj bronimy paździerza 4460 który ma 4/4 o taktowaniu 3.2 GHz... To nawet zabawne nie jest.

Problem z narzutem sterownika AMD istnieje od dawna ale nie jest on tak wielki jak próbujesz go przedstawić bo to co opisałeś wcześniej to bzdura wyssana z palca! 5750 to co najwyżej do wyświetlania pulpitu się nadaje a Ty twierdzisz, że sterownik amd zajechał Ci procesor i5 4460 na 100% :lol2: :lol2: :lol2:

Narzut sterownika objawia się mniejszą wydajnością a różnica w stosunku do sterownika nv to ~12% straty wydajności więc jeśli na karcie nv w miejscu procesorowym notujesz ~50kl/s to na karcie amd w tym miejscu zanotujesz w najgorszym przypadku ~43kl/s. I to jest ta różnica w narzucie sterownika, która nie zawsze i wszędzie występuje.

 

pod warunkiem sytuacji gdy faktycznie procesor pracuje na 100% bo dopóki takiej sytuacji nie ma to narzut praktycznie nie ma wpływu na odczucia. jeśli procesor będize odpowiednio mocny to narzut nie wpłynie na wydajność.

Bzdura!

Procesor może być obciążony w 60% w miejscu procesorowym a i tak zobaczysz różnice wynikające z działania sterownika

 

Mój test - miejsce testowe, które ogranicza wydajność kart graficznych czyli procesor trzyma wydajność a pomimo tego jest różnica wydajność. Ta różnica to właśnie wpływ większego narzutu sterownika AMD>

https://www.youtube.com/watch?v=e6yXdcuLPZo

 

Dla kontrastu test R9 290X na i5 6400 3.1Ghz i po podkręceniu na 4.5Ghz

 

https://www.youtube.com/watch?v=DbBn_p3Lkos

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor może być obciążony w 60% w miejscu procesorowym a i tak zobaczysz różnice wynikające z działania sterownika

 

Ale obciążenie 60% przeczy definicji miejsca procesorowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt widze nie bierze po uwage tego ile gier siedzi na GPU a ile na CPU. Tych co korzystaja z karty w 90% jest duuuuzo wiecej. Lepiej chyba jest miec w wiekszej ilosci gier lepsza wydajnosc niz patrzec na wszystko przez pryzmat AC, BF? RX 570 to jest bezsprzecznie bezkonkurencyjna karta w stosunku ceny do wydajnosci. Jaka karte waszym zdaniem powinien wybrac autor. Moze GTX 1050 Ti? :E:Up_to_s: ( z tym Ti to zart oczywiscie)

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych co korzystaja z karty w 90% jest duuuuzo wiecej. Lepiej chyba jest miec w wiekszej ilosci gier lepsza wydajnosc

 

Nie lepiej bo AC ODYSSEY, powtarzam AC ODYSSEEEEEY :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zagorzala dyskusja sie tu toczy :P Po za obejrzeniu tych testow co wrzucaliscie, rx 570 powinien raczej dac rade z tym prockiem majac na uwadze gry w ktore gram. Assasin dla mnie nie ma znaczenia, gdyz nie interesuja mnie przecietne gry :E

 

Teraz nie wiem czy sie pchac w uzywke czy nowa kupowac, majac na uwadze to ze za rok bede chcial ja opylic, wiec wypadaloby zeby miala jeszcze gwarancje. Widzialem rx 580 4gb asus dual za 550zl z gwarancja do grudnia. Tylko znowu ta karta jest jakies 12% mocniejsza od rx 570 wiec ryzyko bottlnecka jeszcze wieksze :hmm:

Edytowane przez jart372

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno sprzedalem swoja sztuke RX 570 8GB armor od MSI 3 miesieczna sztuka z gawara w xkom za 600 zl. Kupiec byl niemal od razu. Szukaj moze trafisz jakas dobra i uczciwa oferte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję swojego RX'a za 500zł, ale kuzynowi. Sam będę brać coś w stylu 1660Ti albo 2060. GPU odżyło jak dałem mu szybkiego Ryzena, w AC, BF1 teraz można grać na luzie.

 

Co do działania RX 570 z 4 rdzeniami. Miałem 3570k na stocku, plus RAM 1600mhz, działało to nie najgorzej. Bywały gry jak BF1, AC, czy nawet Division 2 gdzie 4 rdzenie się dławiły, w Division 2 ratunkiem było włączyć DX12, w dx11 proc działał 100%, dziwny ściny, dropy, zamulało, po przejściu na DX12, momentalnie o te 5-10% spadło użycie, były momenty gdzie cisnęło do 100% ale żadnych jako takich dropów, problemów z grą już nie było, w DX12 proc "odżył".

Po przejściu na Xeona, którego teraz kuzyn użytkuje, wszystkiego problemy odeszły, tam gdzie one były, oczywiście :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa a grałeś w AC Origin/Oddyssay? Battlefield5 Multi DX11 czy Watch Dogs2?

 

 

Problem narzutu sterownika AMD zobaczysz zawsze na tle konkurencyjnego sterownika nv w miejscach typowo procesorowych.

 

Właśnie podałeś tytuły kiepsko lub nawet beznadziejnie zoptymalizowane, które na lepszych 6 rdzeniowych prockach intela/amd nie prezentują się za ciekawie :E Bfv o ile mi wiadomo to na radeonie właśnie stwarza mniej problemów ze ścinkami i spadkami fps w porównaniu do kart od zielonych.

 

Co do narzutu, welp miałem radeona 290x i teraz mam gtxa 970, szczerze? nie zauważyłem różnicy w obciążeniu procesora, a sama wydajność jest na bardzo podobnym poziomie. Gdyby nie fakt że radeon lubił dobijać do 90/92 stopni przy bardzo wysokich obrotach wentylatorów pewnie bym dalej na nim siedział, bo jeśli chodzi o płynność z gry i input lag w grach, pod tym względem było wszystko ok, nawet z lekkim wskazaniem na lepiej niż na karcie zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi że autor tematu chce kupić kartę tylko na rok czasu. Sam siedzę na 280x od Asusa i powiem szczerze że opłacalniej byłoby poczekać na jakiś odpowiednik AMD względem 1660ti(ewentualnie jak ceny opadną) i wtedy zmienić platformę po kosztach na coś 6/8 rdzeniowego. Ewentualnie od biedy Xeony na LGA 2011, które są dosyć tanie ale jest problem z płytami. Uważam że lepiej poczekać aż opadną ceny i ten cały szał wydumanych ludzi, którzy inwestują kasę w sprzęt po to by odpalać pseudo topowe tytułu typu AC, The Division, Watch Dogs itp. Na swoim configu spokojnie pograsz w najnowszego DOOM'a (chodzi mi o tego Eternal) i inne. U mnie DOOM z 2016 roku chodzi płynnie w 80 klatkach na ultra. To nie wina 4 jajek, tylko beznadziejnej optymalizacji gier Ubisoftu. Nie zapominajmy też o tym że DX12 + Vulkan i nowsze GCN'y mają za zadanie z buta dawać kopa tytułom multiplatformowym. AMD bardzo dobrze kombinuje i to się sprawdzi, tylko trzeba jeszcze poczekać.

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podałeś tytuły kiepsko lub nawet beznadziejnie zoptymalizowane, które na lepszych 6 rdzeniowych prockach intela/amd nie prezentują się za ciekawie :E Bfv o ile mi wiadomo to na radeonie właśnie stwarza mniej problemów ze ścinkami i spadkami fps w porównaniu do kart od zielonych.

 

Co do narzutu, welp miałem radeona 290x i teraz mam gtxa 970, szczerze? nie zauważyłem różnicy w obciążeniu procesora, a sama wydajność jest na bardzo podobnym poziomie. Gdyby nie fakt że radeon lubił dobijać do 90/92 stopni przy bardzo wysokich obrotach wentylatorów pewnie bym dalej na nim siedział, bo jeśli chodzi o płynność z gry i input lag w grach, pod tym względem było wszystko ok, nawet z lekkim wskazaniem na lepiej niż na karcie zielonych.

 

 

No ja bf 1 przerabialem na 2 kartach RX 570 i GTX 1080. Na GTX nie da sie grac a na RX elegancko fakt ze w nizszych ustawieniach ale plynnie i bez scin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bf 1 przerabialem na 2 kartach RX 570 i GTX 1080. Na GTX nie da sie grac a na RX elegancko fakt ze w nizszych ustawieniach ale plynnie i bez scin

 

Przeczytaj mój post wyżej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieraj tego rx'a 570 i nie słuchaj znawców, co siedzą i patrzą na licznik fps. Jest to stosunkowo tania karta i za rok ją sprzedasz, także odzyskując trochę pieniędzy i wyłożysz konkretniejszą sumę zapewne z myślą o Cyberpunku 2077. Odłóż zatem na bok propozycje zmiany całej platformy, bo to do komfortowego grania nie jest ci potrzebne przy tej karcie.

 

Także podzielam opinię, że na gówno gierki nie warto patrzeć i non stop wymieniać te same 3 tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieraj tego rx'a 570 i nie słuchaj znawców, co siedzą i patrzą na licznik fps. Jest to stosunkowo tania karta i za rok ją sprzedasz, także odzyskując trochę pieniędzy i wyłożysz konkretniejszą sumę zapewne z myślą o Cyberpunku 2077. Odłóż zatem na bok propozycje zmiany całej platformy, bo to do komfortowego grania nie jest ci potrzebne przy tej karcie.

 

Także podzielam opinię, że na gówno gierki nie warto patrzeć i non stop wymieniać te same 3 tytuły.

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją starą i5 4690k wymieniłem głównie dlatego, bo jest coś byłą warta, a przesiadka na nową platformę, z używanych/promocyjnych cen wyszła mnie może 300-400 zł. (ryzen 2600) .

Niepodkręcana i5 jest mało warta wiec nic nie tracisz ;) .

RX 570 to obecnie odpowiedni mniej więcej gtx 780.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@musichunter1x

Miałem gtx 780Ti referenta, i zmieniłem na RX 570, różnica była kolosalna. W nowszych grach 30-40fps, w takim FH4 34fps vs 75fps, a to nie tylko w FH taka różnica.

Tylko 100zł dopłaciłem do RX, więc to był nie zły deal, a RX daje rade, a gtx już nie dawał rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi że autor tematu chce kupić kartę tylko na rok czasu.

 

To na ile ma kupić? Na 5 lat? Rok to bardzo dużo, nie żyjemy po 200 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na ile ma kupić? Na 5 lat? Rok to bardzo dużo, nie żyjemy po 200 lat ;)

Ciekawe kto co roku wymienia kartę... :E

Beneficjenci 500+,rekiny biznesu czy dzieci bogatych rodziców :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto co roku wymienia kartę... :E

Beneficjenci 500+,rekiny biznesu czy dzieci bogatych rodziców :E

Rozumiem, że to jakaś kiepska ironia biorąc pod uwagę cenę tej karty i w zasadzie nie wiem, czy potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to jakaś kiepska ironia biorąc pod uwagę cenę tej karty i w zasadzie nie wiem, czy potrzebna.

Niektórzy majtki co roku wymieniają a Wy kartę chcecie zmieniać co roku.

Potwory biznesu z was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt widze nie bierze po uwage tego ile gier siedzi na GPU a ile na CPU. Tych co korzystaja z karty w 90% jest duuuuzo wiecej.

Praktycznie w każdej grze znajdziesz lokacje mocno siedzące na CPU. Po prostu są gry gdzie tych lokacji jest dużo a są gry gdzie jest ich mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...