Skocz do zawartości
jart372

Rx 570 + i5 4460. Czy ma to sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie w każdej grze znajdziesz lokacje mocno siedzące na CPU

 

Nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Ja się testami zajmuje od kilkunastu lat więc wiem co mówię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie musiał przeżyć krótkie dropy, olaboga ;)

 

Niektórzy majtki co roku wymieniają a Wy kartę chcecie zmieniać co roku.

Potwory biznesu z was.

 

To nie jest 2080Ti tylko stara i używana karta która kosztuje 400-500zł i po tym roku ile straci, 100zł? 200zł?

No rzeczywiście dla 100zł warto czekać rok :E :E :E Czysty ubaw jak się czyta te wasze posty

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj panuje taki kult, że jak GPU nie leci zawsze i wszędzie na 100% to zaraz konfig jest do doopy. Tak, na sybszym CPU z Polarisem byłoby lepiej, ale również tak, na Polarisie i i5 będzie przyzwoicie i lepiej niż na słabszym GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj panuje taki kult, że jak GPU nie leci zawsze i wszędzie na 100% to zaraz konfig jest do doopy. Tak, na sybszym CPU z Polarisem byłoby lepiej, ale również tak, na Polarisie i i5 będzie przyzwoicie i lepiej niż na słabszym GPU.

No dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj panuje taki kult, że jak GPU nie leci zawsze i wszędzie na 100% to zaraz konfig jest do doopy.

 

Tu jest kult "każdy procesor który nie ma 8 wątków jest za słaby" bo w BF na multi przy 100graczach będziesz miał ścinki do 40 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kult "każdy procesor który nie ma 8 wątków jest za słaby" bo w BF na multi przy 100graczach będziesz miał ścinki do 40 klatek

 

 

Jeszcze z rok i bedzie kult "jak nie masz minimum 12 watkowego ryzen 5 3600 lub i7 8700K 5 Ghz to do BF nawet nie podchodz a o grze w WD Legion zapomnij"

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie w każdej grze znajdziesz lokacje mocno siedzące na CPU. Po prostu są gry gdzie tych lokacji jest dużo a są gry gdzie jest ich mniej.

 

Tak samo można powiedzieć że w praktycznie każdej grze znajdziesz lokacje mocno siedzące na GPU i tam ci nawet i9 9900k nie pomoże gdy braknie mocy GPU. Typowe myślenie, "Kup pan gtx 1050, bo i5 haswell nie ograniczy jej" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Właśnie dlatego dobiera się odpowiednio sparowane konfigurację CPU - GPU uwzględniając najważniejszy czynnik czyli gry w jakie zamierzamy grać.

Osoba składająca uniwersalną konfigurację wybierze odpowiednio wydajną kartę jak i procesor tak aby w każdej grze cieszyć się wysoką wydajnością. Osoba która zamierza grać w strategię, szybkie FPS online z wysokim frametime musi zainwestować więcej w szybki procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale majac jakis sensowny procesor jakim jest 4/4 doradzanie zeby nie kupowac RX 570 bo jest za mocna no...jest troche smieszne. Kupujac GTX 1050 nie bedzie jak to po waszemu sie mowi "ograniczenia" ale za to wydajnosc zestawu i5 4460 + GTX 1050/Ti bedzie w kazdej grze nizsza od zestawu i5 4460 + RX 570. Dla mnie to jest totalna glupota odradzac jakas karte z argumentem ze bedzie za mocna dla procka i bedzie bottlneck. Odwalacie tutaj takie jaja ze sie w glowie nie miesci pseudo znawcy

 

Nawet w takim asasynie polaczenie RX + i5 da lepsza wydajnosci niz GTX 1050 Ti + i5 bo taka i5 jest wstanie te 40 fps dac a RX 570 przy wysokich detalach tez da 40-50 fps gdzie 1050 Ti da 30-40

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyleci taki znawca- tester sprzętu i musi gdzieś tę swoją nudną wiedzę sprzedać i na nowo rozkręcać prosty temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten Eltik to jest tempa dzida :lol2: Nikt tu nie pisał, żeby zamiast rx-a kupować jakiegoś 1050ti, sam sobie wymyślasz Entlik te historie - pisałem , że zamiast tego rx-a lepszym tu bedzie gtx1060 6gb, a ta karta jest mocniejsza od radzia, ale przynajmniej nie zamuli tego proca sterownikiem w grach procesorowych

popatrz sobie na testy rx-ów ze słabszymi i5tkami i z tymi mocniejszymi/kręconymi - te same gry a karta dostaje skrzydeł - czary normalnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to widać, miałem 3570k stock z 1600mhz, Xeon(3770) na s1155 z 1600mhz w takim AC Origins miewałem 20-25fps ba max 30fps w Aleksandrii. W Odysseyi działało trochu lepiej. A teraz z Ryzenem, gram na luzie na High, z chmurami off, czy na średnie, w Origins mam zablokowane 60fps i tak trzyma, czasem coś spadnie do 45+.

 

Jako dowód mam filmiki na YT, w sygnie. Gdzie nigdzie ten 4/4 będzie wąskim gardłem dla RX'a ale w dx12 proc lepiej będzie działać niż w dx11- zależy od gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już tego AC odyssey czy Origins wydajność będzie naprawdę w porządku przy połączeniu i5 haswell i rx 570, nawet BFV w dx12 jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi że autor tematu chce kupić kartę tylko na rok czasu. Sam siedzę na 280x od Asusa i powiem szczerze że opłacalniej byłoby poczekać na jakiś odpowiednik AMD względem 1660ti(ewentualnie jak ceny opadną) i wtedy zmienić platformę po kosztach na coś 6/8 rdzeniowego. Ewentualnie od biedy Xeony na LGA 2011, które są dosyć tanie ale jest problem z płytami. Uważam że lepiej poczekać aż opadną ceny i ten cały szał wydumanych ludzi, którzy inwestują kasę w sprzęt po to by odpalać pseudo topowe tytułu typu AC, The Division, Watch Dogs itp. Na swoim configu spokojnie pograsz w najnowszego DOOM'a (chodzi mi o tego Eternal) i inne. U mnie DOOM z 2016 roku chodzi płynnie w 80 klatkach na ultra. To nie wina 4 jajek, tylko beznadziejnej optymalizacji gier Ubisoftu. Nie zapominajmy też o tym że DX12 + Vulkan i nowsze GCN'y mają za zadanie z buta dawać kopa tytułom multiplatformowym. AMD bardzo dobrze kombinuje i to się sprawdzi, tylko trzeba jeszcze poczekać.

 

Przytoczę jeszcze raz swój post dla tych którzy jeszcze nie skumali, a widzę że parę osób w tym temacie rozumie o co chodzi i serdecznie je pozdrawiam.

Reszta krzykaczy niech wraca do wodowania swoich kart z RT... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...