Skocz do zawartości
krajes

(Nie)typowe wymagania - Nowy telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, myślałem, że będę mógł przebierać w ofertach nowych telefonów ale niestety niemiło rozczarowałem się jak wygląda obecny rynek telefonów.

 

Zależy mi na nowym telefonie który spełni moje wymagania:

 

Android

Cena - nie gra roli.

Rozmiar - maksymalnie do 145mm wysokości, nie rozumiem tego trendu, że telefony przestają się mieścic w kieszeni.

wejście mini-jack

Radio FM

Dioda powiadomień - (AoD nie interesuje mnie)

Najważniejsze - niestety tylko z oferty WiFi calling - obojetnie od jakiego operatora.

Bateria - przynajmniej przyzwoita.

jakość wykonania telefonu, żeby nie połamał się przy upadku z 20 cm co deklasuje według mnie wszystkie Samsungi.

 

Wymagania niby prozaiczne a uwierzcie mi, że nie jest to łatwe.

Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez krajes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xperia xz2 compact

 

wszystko oprócz radia

 

kompletnie nic innego mi nie przychodzi do głowy

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xperia xz2 compact

 

wszystko oprócz radia

 

kompletnie nic innego mi nie przychodzi do głowy

 

To samo miałem pisać tyle że Xperia nie ma jacka. Można polecić jeszcze Pixel 3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oprócz mini-jack - ale chyba z przejsciowkami usb-c do mini-jack nie ma problemu ?

 

USB_Type_C_Cable_EC270-90272946c4563dd6963eae15f2f00e7c.png?wid=330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie odpowiedź - ale podpowiedź. Weryfikuj, czy w tej chwili dany model faktycznie nie ma radia FM. Jak kupowałem Xioami Mi A1 to NIE MIAŁ radia czego nieco żałowałem, z pół roku po premierze wprowadzili (odblokowali) tą funkcjonalność - najwyraźniej fizycznie moduł był od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oprócz mini-jack - ale chyba z przejsciowkami usb-c do mini-jack nie ma problemu ?

 

 

 

nie ma, ale nie będzie się ładować pełną mocą.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem pisać tyle że Xperia nie ma jacka. Można polecić jeszcze Pixel 3 .

 

Pixel 3a ma mini Jacka i jest lepszy praktycznie pod każdym względem od Pixela 2 i xperi xz2 compact.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten Pixel 3a jednak niestety nie posiada najważniejszego kryterium który napisałem :( nie jest kompatybilny z żadnym Wi-Fi calling u żadnego z operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie odpowiedź - ale podpowiedź. Weryfikuj, czy w tej chwili dany model faktycznie nie ma radia FM. Jak kupowałem Xioami Mi A1 to NIE MIAŁ radia czego nieco żałowałem, z pół roku po premierze wprowadzili (odblokowali) tą funkcjonalność - najwyraźniej fizycznie moduł był od początku :)

protip - nie trzeba było czekać, wystarczyło wgrac radio ze sklepu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten Pixel 3a jednak niestety nie posiada najważniejszego kryterium który napisałem :( nie jest kompatybilny z żadnym Wi-Fi calling u żadnego z operatorów.

 

Nie wiem jak w Polsce więc ktoś musiałby potwierdzić albo zaprzeczyć ale Google podobnie jak Apple nie pozwala na ingerencje w oprogramowaniu i działa to podobnie jak u Appla. W USA, Kanadzie i UK jeśli sieć obsługuje wifi calling i volte to usługi te generalnie działają na Pixelach mimo braku brandu i ewentualnego dodatkowego oprogramowania nawet jeśli inne telefony potrzebują brandowanego softu. W Polsce ze względu na brak telefonów Google najprawdopodobniej będzie inaczej ale Google tworzy standard, dzięki któremu będzie to działało na wszystkich telefonach z Androidem tak jak na iPhonach kiedy zostanie on wypracowany problem z obsługą 4g calling się skończy raz nas zawsze i na wszystkich nowych telefonach będzie to zaimplementowane w ten sam sposób i oczywiście każdy Pixel będzie zgodny z tym standardem. Znając Google może to jednak potrwać nawet dekadę.

 

Być może jednak jest lepiej niż sądzę i Pixel w Polsce działa jak iPhone.

 

W ogóle nie znam Polskich realiów, bo ostatni raz byłem w Polsce 10 lat temu ale pewnie istnieje też cud takiego jak przedłużacz sygnału, który do działania potrzebuje tylko połączenia z Internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...