Skocz do zawartości
Szymek367

Mało fps na dobryn sprzęcie :/

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/komputer-gracza-i5-9400-16gb-ddr4-rtx-2070-8gb-ssd-8144502874?fbclid=IwAR3ORsOKc_ULKQpcVnUc3PRKNvQOje32dt67lTBksUZ6iFfTPP1u7NZW0kI

To jest mój komputer składany w serwisie komputerowym. :/ i mój problem jest taki że ledwo mam 60 fpsów (spadają do 40) w takim gta V na wysokich (nie ultra) I z wyłączonym MSAA w 1080p gdzie inni na słabszych komputerach wyciagają ponad 100 na ultra.

Ten sam problem mam w innych grach np Battlefield V i wiedzminie

 

Sterowniki mam aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro to komputer dla gracza z Allegro to na początku upewnij się, że w środku są podzespoły wymienione na aukcji. Może się pomylili przy składaniu.

2. W Windowsie daj plan zasilania na "Wysoka wydajność". Czasem pomaga.

3. Sprawdź w BIOS ustawienia pamięci RAM. Ktoś tutaj dobrał za słabą płytę główną i dał pamięci 3000MHz, a płyta obsługuje 2666MHz. Włącz profil XMP jeśli są na 2133MHz. Sprawdź jeszcze czy są 2 kości pamięci czy 1x16GB bo tak też może być a to ogranicza wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem na szybko i te min. 600zł przepłaciłeś :kwasny: warto zajrzeć na forum, było multum zestawów w tym budżecie, szkoda tak "szastać" $$$ :) A RAM pójdzie na max 2666Mhz (strzelam, że masz 2 kości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na 2666Mhz i faktycznie pomogło :P dzięki wielkie

Edytowane przez Szymek367

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym tą aukcje ominą choćby z tego powodu że zdjęcie komputera jest całkiem z innego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tą aukcje ominą choćby z tego powodu że zdjęcie komputera jest całkiem z innego zestawu.

Ja się dogadałem z gościem o podzespoły komputera, a że chciałem wziąć na raty on wystawił na allegro. Więc to nie jest gotowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal hwmonitor, pograć z 20 minut i wrzuc screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć miałeś ustawioną na profil jedec. Teraz będzie trochę lepiej.

 

Te 40 klatek to akurat w gtav było normalne. Też tyle mam w "miejscu procesorowym" na i5-8400, który praktycznie niczym się nie różni od twojego 9400. Mam nawet lepiej, bo u mnie ramy na 3600 idą przy cl16.

Gtav działa ogólnie w dwóch trybach: 40 klatek na prowincji i 5000 klatek w mieście. To jest po prostu fujarkowaty port z konsoli, który na pc pozwala włączyć rzeczy nie do pomyślenia na pudełeczkach do grania. Ot, cała tajemnica. W grach typowo pod pc będziesz miał dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...