Skocz do zawartości
maryn

Po freeze komputer sie nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn komputer niby startuje wiatraki na GPU,cpu i w obudowie sie kręcą, kontrolka od dvd zapala, ale to by bylo na tyle bo monitor sie nie włącza i system nie laduje, probowalem odpalic na integrze, odlaczylem ssd i podlaczylem hdd, zmienialem sloty pamieci ram i zawsze to samo, wyglada jakby komp sie odpalal ale juz bios/hdd nie rusza, klawa, mysz jakby wogole nie byly podlaczone. Czy jest inna opcja poza uwalona plyta glówna/CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sekcja zasilania nie daje już rady, to dość stara płyta główna może i dużo nie podkręciłeś tego Phenom'a ale płyta główna odmawia Ci posłuszeństwa

 

Za 28zł na allegro możesz zakupić i3 2120 który jest o wiele wiele mocniejszy od tego PhenomII X3 720 a do tego ma prawie połowę mniejszy apetyt na prąd więc jeśli nie przeszkadza Ci użytkowanie płyty głównej w której jest wszystko okrojone to ogarniesz jakaś płytę główną z Dell'a już za 30zł która też ma 4 sloty na pamięć ram i dwa wejścia pci-ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sekcja zasilania nie daje już rady, to dość stara płyta główna może i dużo nie podkręciłeś tego Phenom'a ale płyta główna odmawia Ci posłuszeństwa

 

Za 28zł na allegro możesz zakupić i3 2120 który jest o wiele wiele mocniejszy od tego PhenomII X3 720 a do tego ma prawie połowę mniejszy apetyt na prąd więc jeśli nie przeszkadza Ci użytkowanie płyty głównej w której jest wszystko okrojone to ogarniesz jakaś płytę główną z Dell'a już za 30zł która też ma 4 sloty na pamięć ram i dwa wejścia pci-ex

Dzieki za pomoc, poczytalem troche o tych prebuild od dell,hp i same z tym problemu bo nie dziala na innych zasilaczach poza oryginalnymi (ktore sa slabe zazwyczaj <300w),dodatkowo czesto maja ograniczenia typu max 75W na pci-e etc ze az strach sie w to pchac.

 

Dodatkowo dalej nie jestem 100% pewny czy to plyta, cpu czy moze ram bo części zastepczych do testow nie mam a do serwisu nie pójdę bo mnie skasują za diagnostykę tyle ile ta płyta warta xD

 

Dzisiaj znowu testowalem zresetowalem cmos i sprawdzałem czy sa wybrzuszone kondensatory na plycie wszystko w normie, nawet probowalem odpalic kompa bez ramu oczekujac odzewu od speakera ale cisza i dalej bez zmian wszystkie wiatraki sie kreca, dvd sie otwiera etc ale sam komputer sie nie włącza, dodam ze w tym stanie nie reaguje na przyciski POWER i Reset musze go wylaczac z tylu obudowy,czy to dalej pokrywa sie z uwalona płyta?

Edytowane przez maryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...