Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chcę zakupić grafikę do mojej konfiguracji komputera

 

 

chieftec cft 560 a12s

i5 4570 3.2

2x 4gb ddr3 1333

1x 8gb ddr3 1333

msi b85 g43

flatron w2243s

 

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-gv-n166toc-6gd-p1336656 najtańsza w ofercie

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-windforce-oc-6gb-gddr6-192bit-pci-e-gv-n166twf2oc-6gd-p1336653 droższa ale nie widzę różnicy czym się różni

 

 

Grafikę chcę mieć na 2 serie call of duty. Jak sprawdzi się w tegorocznej części ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gtx 1660ti wykorzystam w 100% z moimi podzespołami ? I którą kartę na dzień dzisiejszy najlepiej zakupić ? Teraz chyba dobrze to ująłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 gołe rdzenie odeszły na emeryturę, choć w wielu grach jeszcze będą o lasce dawać radę, zmień procka na i7-4770 lub xenona E3-1230v3 i możesz sobie wmontować kartę jaką będziesz chciał. Nie ma za mocnych kart, są tylko nie w pełni wykorzystane. :E

 

Edit: Prócz procka blokuje Cie tez wolny ram. Twoja płyta obsługuje pamięci do 1600Mhz, więc spróbuj je puścić na tej częstotliwości (choć to dalej mało)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gtx 1660ti wykorzystam w 100% z moimi podzespołami

 

Może zadaj sobie pytanie czy jak kupisz słabszą kartę to czy obecny procesor wykorzystasz w 100%?

Co byś nie kupił to w zależności od ustawień grafiki i rozdzielczości zawsze coś będzie działać na 100% a reszta nie. Jak się nie obrucisz d^&a zawsze z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej konfiguracji nie szedł bym wyżej niż gtx1660, zawsze możesz sobie OC zrobić i będziesz miał wydajnośc praktycznie GTX1660ti/gtx1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do i5 4570 3,2ghz to i gtx1660 za dużo, u mnie na i7 2600 podkręconym do 4,1ghz ta karta w niektórych grach potrafi sie przynudzić, max co bym tu wstawił to gtx1060, a i on sie niekiedy przynudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochan, jak masz ustawioną krzywą wentylatora? Jest cicho i chłodno?

Pytam, bo zastanawiam się nad alternatywą dla droższych wersji 1660. Karta do Ryśka 2600.

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem w tego typu sprawach jest jeden fakt - czas 4C/4T czy nawet powoli 4C/8T już się skończył. Są wprawdzie dinozaury które pracują jeszcze na 2C/4T lub właśnie 4C/4T ale nowe gry wymagają minimum 8 wątków i choćby nie wiem jak był wykręcony zegar - będą ścinki. W przypadku Haswell'a sytuacja jest dramatyczna, bo to bardzo dobre procesory, ale jedyna opcja to bardzo drogie 4C/8T z rynku wtórnego - na tyle kosztowne, że droższe od R5 2600 który jest nie dość że procesorem szybszym, to oferującym 6C/12T.

 

Dlatego też zadaj sobie pytanie, czy chcesz przedłużać "agonię" kompa, czy lepiej jest zmienić platformę. 1660 to świetna karta, ale w nowościach bottleneckiem będzie CPU - nawet po wymianie na 4C/8T może być problem (za mało wątków). Na obecnym z biedą pograsz, ale procesor będzie hamował GPU. Nieco mniej wymagające tytuły czy gry sprzed lat świetnie będą działać w tym tandemie - moc karty najlepiej wykorzystać do zwiększenia rozdzielczości lub efektów i można godnie ograć najlepsze tytułu AAA sprzed 2+ lat, z czasem zmienisz platformę i 1660 jeszcze będzie dawał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4C/8T może być problem (za mało wątków)

 

Najnowsza generacja intela i5-9600K ma mniej wątków, a dokładnie 6, więc przestańcie wypisywać bzdury o tym że za mało wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochan, jak masz ustawioną krzywą wentylatora? Jest cicho i chłodno?

Pytam, bo zastanawiam się nad alternatywą dla droższych wersji 1660. Karta do Ryśka 2600.

krzywej nie zmieniałem, ja mam tego Palita 2-wentylowego i jak dałem UV, tempy spadły a wraz z nimi obroty, jest w miarę cicho więc na razie nie ruszałem krzywej wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że muszę zmodernizować kompa to wiem i powoli właśnie się przymierzam. tylko nie wiem czy najpierw zacząć od grafiki czy od płyty proca i pamięci. Czy stary zasilacz wydoli mi modernizację kompa czy muszę i ten zasilacz wymienić ?

Przeglądam ceny procesorów i chyba amd będzie tańszym rozwiązaniem ?

 

https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-7-2700-am4-p1221388

https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-2600-am4-p1221391

https://proline.pl/gigabyte-b450-gaming-x-am4-p1364836

https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl16-pv416g300c6k-p94

 

do tego już może zakupić coś takiego ?

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6-gv-n2060oc-6gd-2-0-p1353044

Edytowane przez damiano1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że muszę zmodernizować kompa to wiem i powoli właśnie się przymierzam. tylko nie wiem czy najpierw zacząć od grafiki czy od płyty proca i pamięci. Czy stary zasilacz wydoli mi modernizację kompa czy muszę i ten zasilacz wymienić ?

 

Wszystko zależy od budżetu. Jeśli nowy komputer ma być nie droższy niż 3000 zł to 1660 Ti będzie jak znalazł, bo w tym budżecie zmieścisz jeszcze i5 9400/R5 2600 i 16 GB Ram. Zasilacz mimo ze w teorii wystarczający, osobiście przy nowym buildzie bym wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie na ile 1660ti da radę ? co sądzicie o tych podzespołach które wymieniłem ? na ile czasu powinny starczyć no i jak jest z tymi prockami ryzer 5 2600 i ryzer 7 2700 ? całe zycie bazowałem na intelu może czas na zmiany :)

Edytowane przez damiano1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się - w budżecie +/- 1300 czy warto iść w 1660ti i którą?

Z założenia chciałbym nówkę ale kto wie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 1660ti, karta fakt że na wyrost ale przynajmniej w sytuacji gdzie GPU będzie miało nie mało do roboty nie będzie ograniczało wydajności. Procka czy tam platformę sobie kiedyś zmieni a kartę pozostawi tą samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw grafa później reszta ? w takim wypadku może zainwestować w gf2060 ? a za miesiac lub dwa kupić proca pamięci i płytę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewny modernizacji reszty bebechów za te 2-3 miesiące, to możesz i 2060 brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza generacja intela i5-9600K ma mniej wątków, a dokładnie 6, więc przestańcie wypisywać bzdury o tym że za mało wątków.

Nie myl czterech fizycznych rdzeni + HT od sześciu fizycznych rdzeni. Może i "wątków" 4/8 ma więcej jednak 6/6 ma więcej "ważnych wątków" a dokładnie rdzeni które tak naprawdę najbardziej się liczą do wydajności.

 

W wielu grach 6/6 niszczy 4/8, są tytuły w których 4/8 się broni jednak w większości przypadków 6/6 niszczy 4/8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl czterech fizycznych rdzeni + HT od sześciu fizycznych rdzeni. Może i "wątków" 4/8 ma więcej jednak 6/6 ma więcej "ważnych wątków" a dokładnie rdzeni które tak naprawdę najbardziej się liczą do wydajności.

 

W wielu grach 6/6 niszczy 4/8, są tytuły w których 4/8 się broni jednak w większości przypadków 6/6 niszczy 4/8.

:hmm:

i5-8600K (6/6, all-core 4.1GHz) vs i7-6700K (4/8, all-core 4.0GHz) w kilku ostatnich tytułach.

Wskaż gdzie to "niszczenie", bo nie widzę:

 

1920x1080cpu1080ti.png

 

1920x1080Ultra.png

 

1920x1080Wysokie.png

 

1920x1080Wysokie.png

 

1920x1080cpu1080ti.png

 

1920x1080cpu2080ti.png

 

1920x1080SrednieCPU.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paw79

Mało czytam u nas recenzji, jakoś wole konkurencję ;)

 

"Intel Core i5-8600K - Rzeźnik zwany Coffee Lake"

 

Z podsumowania:

"Intel Core i5-8600K to mokry sen każdego gracza, bezlitośnie chędożący prawie wszystkie jednostki występujące na wykresach, łącznie z modelami sześciordzeniowymi i dwunastowątkowymi. Hyper-Threding przynosi relatywnie niewielkie korzyści w grach, będąc jedynie średnio skuteczną protezą, toteż Coffee Lake deklasuje procesory z wyższego segmentu m.in.: Core i7-7700K oraz Core i7-6800K, łącząc wysoką wydajność pojedynczego wątku z optymalną ilością fizycznych rdzeni. Wyniki w Hitman, Crysis 3, Dishonored 2, Total War: Warhammer oraz Watch Dogs 2 nie pozostawiają złudzeń - quad-core nawet z podwojoną ilością wątków (HT), właśnie umierają na naszych oczach."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paw79

Mało czytam u nas recenzji, jakoś wole konkurencję ;)

 

"Intel Core i5-8600K - Rzeźnik zwany Coffee Lake"

 

Z podsumowania:

"Intel Core i5-8600K to mokry sen każdego gracza, bezlitośnie chędożący prawie wszystkie jednostki występujące na wykresach, łącznie z modelami sześciordzeniowymi i dwunastowątkowymi. Hyper-Threding przynosi relatywnie niewielkie korzyści w grach, będąc jedynie średnio skuteczną protezą, toteż Coffee Lake deklasuje procesory z wyższego segmentu m.in.: Core i7-7700K oraz Core i7-6800K, łącząc wysoką wydajność pojedynczego wątku z optymalną ilością fizycznych rdzeni. Wyniki w Hitman, Crysis 3, Dishonored 2, Total War: Warhammer oraz Watch Dogs 2 nie pozostawiają złudzeń - quad-core nawet z podwojoną ilością wątków (HT), właśnie umierają na naszych oczach."

oj chyba pite było ze 2-3 dni ??? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paw79

Mało czytam u nas recenzji, jakoś wole konkurencję ;)

 

"Intel Core i5-8600K - Rzeźnik zwany Coffee Lake"

 

Z podsumowania:

"Intel Core i5-8600K to mokry sen każdego gracza, bezlitośnie chędożący prawie wszystkie jednostki występujące na wykresach, łącznie z modelami sześciordzeniowymi i dwunastowątkowymi. Hyper-Threding przynosi relatywnie niewielkie korzyści w grach, będąc jedynie średnio skuteczną protezą, toteż Coffee Lake deklasuje procesory z wyższego segmentu m.in.: Core i7-7700K oraz Core i7-6800K, łącząc wysoką wydajność pojedynczego wątku z optymalną ilością fizycznych rdzeni. Wyniki w Hitman, Crysis 3, Dishonored 2, Total War: Warhammer oraz Watch Dogs 2 nie pozostawiają złudzeń - quad-core nawet z podwojoną ilością wątków (HT), właśnie umierają na naszych oczach."

dobrze , że nie podałeś nazwy tej konkurencji bo bym miał beke z ciebie , panie adminie, ale po tym fanbojskim podsumowaniu raczej domyślam się o jaki "fachofy" portal chodzi :E

dodatkowe wątki właśnie od kilku lat dopiero zaczęły mieć sens, wcześniej to nic nie dawało, a jakiś leszcz wyskakuje z tekstem że umierają na naszych oczach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę zawsze w testach cpu czy jest i7 4c8t vs i5 6c6t i zasadniczo testy z każdej strony potwierdzają, że między tymi cpu można postawić znak równości. Przy okazji na tych wykresach jest i5 4c4t - jak na martwy cpu to jakoś się trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...