Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3600 bo

Mam i przetestowałem, to mój 1szy Ryzen.

Jest mocniejszy, ma mocniejszy wątek/rdzeń, ma możliwości utrzymania minimum 60fps

Powinien ciągnąć mniej prądu :P

Jemu bliżej do intela 8700- jako alternatywa.

 

Minus

Trochu słabiej będzie w przypadku wielowątkowości bo to 6/12 vs 8/16, ale nie jest to jakaś gigantyczna strata, nadrabia mocnym wątkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu dyskwalifikujecie i5-9400F, 2.9GHz jest jeszcze wersja 3.0 prawie 100 zł droższa

 

Bo ma tylko 6 rdzeniuf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec cft 560 a12s

i5 4570 3.2

2x 4gb ddr3 1333

1x 8gb ddr3 1333

msi b85 g43

msi r9270x

 

a mniej więcej może się orientujecie za ile jestem w stanie sprzedać ten zestaw ?

lepiej w pudle czy lepiej osobno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma tylko 6 rdzeniuf ;)

 

 

Powiedz to ludziom którzy zmieniają ryzeny 2700 na 3600 :E a nabywcy ryzenów 1gen ciągle czekają na przebudzenie mocy :D

 

Trzeba brać to co jest wydajniejsze i tyle

 

ryzen 7 2700 3.2 za 870 zł

czy

ryzen 5 3600 3.6 za 900 zł

 

????? i czemu ? za i przeciw ?

 

 

2700 nawet nie myśl

 

Co bym rozważał to 3600 vs 9600k i OC

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 2700 to już lepiej 2600 brać, dostaniesz za 600 zł a niewiele słabszy. Z tych dwóch to tylko 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę celował w r5 3600 teraz. robiłem dzisiaj konfiguracje wyjdzie 3600 zł proc, płyta, pamięci, zasilacz, obudowa, grafika a chciałem się zmieścić w 3000 zł ale jak sprzedam stary sprzęt to będzie kasy w sam raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już mam zestaw

 

 

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz

Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (HX432C16PB3K2/16)

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 (GV-N2060OC-6GD 2.0) najtańszy 2060 dużo piszą o tej karcie że się grzeje i suszarka więc stawiam znak zapytania. nie mam zamiaru nic podkręcać więc może i nie będzie dużych temperatur i suszarki ?

Karta graficzna MSI RTX 2060 VENTUS 6G OC GDDR6 (RTX 2060 VENTUS 6G OC) jest jeszcze ta 80 zł droższa całość około 3700 zł Sprzedam stary zestaw i wyjdzie około 3000 zł jak zamierzałem

 

 

może jeszcze jakoś zejść z ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w podobnej cenie nie będzie tych samych HyperX, tylko 3333 MHz CL16. Od strzała idą z XMP na takim taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne oc nie wchodzi w grę

 

Chyba nie wiesz o czym mówisz... Rozumiem że kupisz Hyperxy 3200 MHz i je puścisz na 2133 MHz czy ile tam mają tak? To kup tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda połączenie AMD z GeForce ? Często pojawiały się informacje, że AMD i NVIDIA nie "lubią się" i wydajność jest gorsza niż w połączeniu Intel + NVIDIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, to się mówiło amd + amd. Z racji tego, że sterownik radeona ciśnie mocniej po procku, a że AMD procek bywał kiepski to jeszcze miał gorzej. To tak w miarę wytłumaczone po chłopsku. :Up_to_s:

 

Sam chcę zmienić RX 570 na cos pokroju 1660Ti/2060 i raczej nie będzie gorzej ani to że jest to złe połączenie.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia i ryzen to dobre połączenie. Generalnie to jedynie AMD + AMD wyraźnie odstaje względem innych konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sprawa z tym Gigusiem? Czy to nie badziew? jak widzę ma 1 rurkę miedziową na rdzeniu, więc zapewne lipa i kaszanka:

https://xtreem.pl/grafiki/1059-gigabyte-geforce-gtx-1660ti-oc-6g-gv-n166toc-6gd-4719331304454.html

GIGABYTE GeForce GTX 1660Ti OC

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne oc nie wchodzi w grę

to po kiego ci szybkie pamięci? standardowo odczyta ci je na 2133 czy tam 2400, musisz je podkręcić czy to przez profil czy też ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałęm ze jak płyta i procesor obsługuje załużmy pamięci 3200 to automatycznie działają na 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sprawa z tym Gigusiem? Czy to nie badziew? jak widzę ma 1 rurkę miedziową na rdzeniu, więc zapewne lipa i kaszanka:

https://xtreem.pl/grafiki/1059-gigabyte-geforce-gtx-1660ti-oc-6g-gv-n166toc-6gd-4719331304454.html

GIGABYTE GeForce GTX 1660Ti OC

 

Tak czy siak temperaturypod obciążeniem wyglądają na ok, a to, że masz 2 wentylatory jest na plus dodatkowo, bo co najwyżej poprawisz fabrykę krzywą wentylatorów i będziesz miał cicho oraz wydajnie.

Drugi test

Jeżeli nie chcesz czekać dłużej na jeszcze lepszą okazję (może się takowa zdarzyć) i nie masz na oku nic innego, tańszego to bym brał.

Ogólnie GTX-y nie grzeją się zbyt mocno. Doskonale wiesz, że w moim przypadku jest inaczej, ale to wypadkowa słabej budy, zarzynania karty testami (normalnie wystarcza mi 60 fps do FH) oraz jednego wentylatora. No i wada wentylatora, o której wspominałem na PW (bzyczenie przy pewnych obrotach).

 

Niemniej jednak przy dwóch wentylatorach ustawionych na 70 % obrotów nie powinieneś nigdy przekroczyć 78 stopni w temperaturach. U mnie dobijałem do 80 stopni, ale nie więcej jak testowałem 74 % na swojej karcie (no, ale to tylko jeden, mało wydajny wentylator. Dasz radę to ustawić. Ewentualnie zrobisz zwrot. Niemniej jednak Gigabyte wygląda obiecująco.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...