Skocz do zawartości
krystiaen

Karta sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Potrzebuję karty sieciowej zewnętrznej na USB, która będzie działać na paśmie 5ghz i da radę przesyłać internet 300mb/s. Mam światłowód jeśli to coś zmienia. Cena nie gra roli, chociaż wolałbym coś średniej jakości, tak pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty sieciowe na usb mają jeden wielki problem z zasilaniem przez port usb

 

Jeśli masz port usb 3.0 to da radę osiągnąć 300mb/s jeśli nie to pomysł jest zły mogą być problemy z pingiem, lagami czy rozłaczaniem sieci

Lepsze rozwiązanie to jakiś AP podpięty przez Lan

 

Pytanie najważniejsze czy będzie to połączenie typu most czy potrzebujesz urządzenia jako client z jakim urzadzeniem będziesz się łączyć ?

 

Jeśli to komputer stacjonarny dobym rozwiązaniem był by https://allegro.pl/oferta/karta-wifi-tp-link-archer-t6e-pci-e-ac1300-7885724457?reco_id=8af65dd3-be7a-11e9-8ea0-246e9677fd88&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Edytowane przez klimatyzator66554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to most chyba. Wytłumaczę jak umiem xd Router stoi w przedpokoju, a ja mam komputer stacjonarny w pokoju. Port USB raczej mam 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz test

https://pclab.pl/art77108.html

przeczytaj i wybieraj. Jeśli chodzi o wybór to raczej odpuścił bym sobie modele nano z uwagi na małą antenę a więc i gorszy zasięg.

Podaj model płyty to będzie wiadomo jaki porty masz. Model płyty możesz odczytać np za pomocą programu CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...