Forum PCLab.pl: Komputer samoczynnie wyłącza się podczas gry - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komputer samoczynnie wyłącza się podczas gry Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   C4in 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Sierpień 2019 - 10:26

Witam,
mam problem z samoczynnym wyłączeniem się komputera podczas gry, problem występuje już od powiedzmy marca, lecz początkowo występował sporadycznie, potrafiłem grać godzinę, dwie i dopiero wtedy się wyłączał, lecz obecnie nie jestem w stanie zagrać nawet 10 minut i następuje wyłączenie się komputera, nie da się go nawet potem włączyć, chyba że odłączę i podłączę znowu kabel zasilający. Podczas przeglądania internetu itp nie ma problemów. Komputer był podkręcany, lecz nic szalonego, procesor z napięciem max w okolicach 1.4v vcore, pamięć max 1.4v, soc max 1.2v, karta na standardowym napięciu, lecz nawet na standardowych ustawieniach problem ten występuje, próbowałem też wgrać czysty system i problem nadal jest, podłączyłem komputer na pająku z minimalna ilością podzespołów i problem nadal występuje, pomijałem też listwę zasilającą i problem nadal jest. temperatury procesora, płyty, karty są ok. W czym może byc problem? Osobiście uważam że to zasilacz, ze względu na jego leciwy wiek, ale boje się że kupię nowy i nic to nie zmieni.
specyfikacja:
procesor: ryzen 5 2600
płyta: msi b350 gaming pro carbon
ram: hyperx predator 2x8gb 3200mhz cl16
karta: gigabyte rx 580 8gb
dysk: samsung 250gb evo
zasilacz: chieftec 750w

#2 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 10:43

Wymiana zasilacza rozwiaze problem, mialem podobnie po wymianie karty graficznej z gtx770 na 970. Wymiana chiefteca 750w na seasonica 620w i komp przestal wylaczac.

Ten post był edytowany przez CS_pAqu dnia: 14 Sierpień 2019 - 10:44

#3 Użytkownik jest dostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 10:56

Masz najnowszy bios? tylko max ostatni sprzed premiery Ryzen 3000?
Jeżeli tak i nadal jest problem to koniecznie sprawdź zasilacz. Na początek test OCCT Power Suplay ale on nie jest w 100% wiarygodny, nawet jak będzie się wysypywał. Niestety najpewniejszym rpzwiązaniem jest podłączyć jakiś inny zasilacz min 500w i sparwdzić kompa na początek na ustawieniach stock w biosie, a potem na twoich normalnych z oc.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Tom Light 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 11:36

Najlepiej wepnij multimetr w wiązkę od molexa i zobaczysz co się dzieje z napięciami podczas np startu kompa gdy pobór jest spory czy testu jak zapodasz .
Temperatury ,wiatraki nie zawalone kurzem ?Jakie tempy osiąga proc i grafa w grze ?hwinfo , inny monitoring ?
Wiatraki typu oryginalne np: Wraith Spire i podobne mają gęsto finy i często po jakimś czasie przeplyw powietrza zmniejsza się a temperatury rosną.Czy w biosie masz ustawioną temp krytyczną np 90stC po osiągnięciu której komp się wyłączy?

Zasilacz rozkręć i zobacz na kondensatory czy czasem koło wiązki co z pcb wychodzi nie ma spuchniętych czy wylanych
bo tam dawali zwykłe elektrolityczne i nawet z temperatura do 85stC .

Ten post był edytowany przez Tom Light dnia: 14 Sierpień 2019 - 11:59

#5 Użytkownik jest niedostępny   C4in 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:19

testowałem na vero l1 500w brata i działało idealnie, zamówiłem vero l2 600w lecz przez przypadek wysłali mi 500w i zwrócili pieniądze, teraz muszę wybrać jakiś jeszcze raz, jaki model będzie najlepszy pod ten zestaw i ewentualny upgrade w przyszłości do powiedzmy ryzena 3700x podkręconego i radeona 5700 xt lub geforce'a rtx 2070 super tez po oc?
ten sam vero l2 600w czy może supremo 550w, 650w, 750w? a moze seasonic focus?
chciałbym zeby trochę podziałał, a komputera używam często i intensywnie

Ten post był edytowany przez C4in dnia: 22 Sierpień 2019 - 10:20

#6 Użytkownik jest niedostępny   KamiloP19 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 12:23

Seasonic 550w/650w będzie lepszym wyborem masz 10 lat gwarancji, ogólnie porządna konstrukcja, ewentualnie taniej możesz brać supremo 550w/650w jeśli masz określony budżet. Co do wersji to spokojnie 550w styknie, jeśli masz jakieś obawy możesz brać wersje 650w.

Strona 1 z 1