Skocz do zawartości
C4in

Komputer samoczynnie wyłącza się podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z samoczynnym wyłączeniem się komputera podczas gry, problem występuje już od powiedzmy marca, lecz początkowo występował sporadycznie, potrafiłem grać godzinę, dwie i dopiero wtedy się wyłączał, lecz obecnie nie jestem w stanie zagrać nawet 10 minut i następuje wyłączenie się komputera, nie da się go nawet potem włączyć, chyba że odłączę i podłączę znowu kabel zasilający. Podczas przeglądania internetu itp nie ma problemów. Komputer był podkręcany, lecz nic szalonego, procesor z napięciem max w okolicach 1.4v vcore, pamięć max 1.4v, soc max 1.2v, karta na standardowym napięciu, lecz nawet na standardowych ustawieniach problem ten występuje, próbowałem też wgrać czysty system i problem nadal jest, podłączyłem komputer na pająku z minimalna ilością podzespołów i problem nadal występuje, pomijałem też listwę zasilającą i problem nadal jest. temperatury procesora, płyty, karty są ok. W czym może byc problem? Osobiście uważam że to zasilacz, ze względu na jego leciwy wiek, ale boje się że kupię nowy i nic to nie zmieni.

specyfikacja:

procesor: ryzen 5 2600

płyta: msi b350 gaming pro carbon

ram: hyperx predator 2x8gb 3200mhz cl16

karta: gigabyte rx 580 8gb

dysk: samsung 250gb evo

zasilacz: chieftec 750w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zasilacza rozwiaze problem, mialem podobnie po wymianie karty graficznej z gtx770 na 970. Wymiana chiefteca 750w na seasonica 620w i komp przestal wylaczac.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowszy bios? tylko max ostatni sprzed premiery Ryzen 3000?

Jeżeli tak i nadal jest problem to koniecznie sprawdź zasilacz. Na początek test OCCT Power Suplay ale on nie jest w 100% wiarygodny, nawet jak będzie się wysypywał. Niestety najpewniejszym rpzwiązaniem jest podłączyć jakiś inny zasilacz min 500w i sparwdzić kompa na początek na ustawieniach stock w biosie, a potem na twoich normalnych z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wepnij multimetr w wiązkę od molexa i zobaczysz co się dzieje z napięciami podczas np startu kompa gdy pobór jest spory czy testu jak zapodasz .

Temperatury ,wiatraki nie zawalone kurzem ?Jakie tempy osiąga proc i grafa w grze ?hwinfo , inny monitoring ?

Wiatraki typu oryginalne np: Wraith Spire i podobne mają gęsto finy i często po jakimś czasie przeplyw powietrza zmniejsza się a temperatury rosną.Czy w biosie masz ustawioną temp krytyczną np 90stC po osiągnięciu której komp się wyłączy?

 

Zasilacz rozkręć i zobacz na kondensatory czy czasem koło wiązki co z pcb wychodzi nie ma spuchniętych czy wylanych

bo tam dawali zwykłe elektrolityczne i nawet z temperatura do 85stC .

 

Edytowane przez Tom Light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem na vero l1 500w brata i działało idealnie, zamówiłem vero l2 600w lecz przez przypadek wysłali mi 500w i zwrócili pieniądze, teraz muszę wybrać jakiś jeszcze raz, jaki model będzie najlepszy pod ten zestaw i ewentualny upgrade w przyszłości do powiedzmy ryzena 3700x podkręconego i radeona 5700 xt lub geforce'a rtx 2070 super tez po oc?

ten sam vero l2 600w czy może supremo 550w, 650w, 750w? a moze seasonic focus?

chciałbym zeby trochę podziałał, a komputera używam często i intensywnie

Edytowane przez C4in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic 550w/650w będzie lepszym wyborem masz 10 lat gwarancji, ogólnie porządna konstrukcja, ewentualnie taniej możesz brać supremo 550w/650w jeśli masz określony budżet. Co do wersji to spokojnie 550w styknie, jeśli masz jakieś obawy możesz brać wersje 650w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...