Forum PCLab.pl: [Zestaw] 6000-7000zł Gry/Programowanie/M-OC/Moc - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Zestaw] 6000-7000zł Gry/Programowanie/M-OC/Moc Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   stdrol 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Sierpień 2019 - 11:07

Wymyśliłem sobie taki zestaw: https://proline.pl/konf/e6626db4
- CPU: Ryzen 3700X
- MOBO: MSI B450 GAMING PLUS (bo ostatnio ceny Tomahawków oszalały, wersje Max też droższe, a nie wiem czy mają cokolwiek dodatkowego)
- GPU: Radeon RX 5700 XT (czekam na custom od Sapphire, więc ten na razie dodany prowizorycznie)
- RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16 GB 3200MHz CL16 (te z Micron E-Die)
- CASE: Fractal Design Meshify C (może jeszcze ze dwa wiatraki bym mu dorzucił, ale nie wiem jakie)
- SSD: ADATA XPG GAMMIX S11P Pro 512GB (z tego co rozumiem, to jest to to samo co SX8200 Pro, tyle że ma radiator?)
- HDD: Toshiba P300 3TB
- PSU: Corsair TX650M 650W
- COOLER: Scythe Mugen 5 Rev.B (lub coś podobnego)

Będzie głównie służył do grania w 1440p, posiadam monitor Samsung 27 CHG70, więc raczej chcę, by ten FreeSync2 był uzywany :) Dodatkowo próbuje programować w C++ i Vulkan lub jakiś inny WebDev.
Głównie nastawiam się na moc, ale cisza bedzie dodatkowym atutem -- zobaczę na co się zdecyduje po OC.
Nie jestem przekonany co do tej płyty główniej, bo co na internetach patrzę, to raczej Rydzyki 3000 na Tomahawkach ludzie mają.

Edit: stary link został usunięty, więc podmieniłem na alternatywny sklep

Ten post był edytowany przez stdrol dnia: 14 Sierpień 2019 - 11:51

#2 Użytkownik jest dostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Sierpień 2019 - 11:12

Płytę zdecydowanie w wersji MAX (lub Gaming Plus w wersji MAX) - mniejsza problematyczność przy współpracy z Ryzenami 3000 i brak okrojonego BIOS-u.

Zasilacz zmień na Seasonic Focus Gold Plus 550W lub Corsair RM550X - Corsair TX to dobra zasiłka ale z reguły jest niewiele tańsza od wspomnianych modeli, które jednak pod pewnymi względami są klasę wyżej.

Reszta zestawu ok. Co do SSD, to generalnie tak. Można też rozważyć Corsair MP510 - nowszy kontroler, nieco lepsza wydajność.

Strona 1 z 1