Forum PCLab.pl: Lenovo z510 - wskrzeszanie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Lenovo z510 - wskrzeszanie

#1 Użytkownik jest niedostępny   Anarchy91 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Sierpień 2019 - 12:26

Hej,

Oddałem swój sprzęt do serwisu, przez co utknąłem na parę dni ze sprzętem mojej mamy. Chcę jej zrobić mały prezent, wcześniej myślałem o kupnie czegoś nowego, ale widzę, że ten się nawet nieźle trzyma, więc póki co stanęło na remoncie tego grata. Jest to Lenovo z510 z Geforce 740m na pokładzie, CPU i5-4200M, 8 GB (zdawało mi się, że to model z 2012 roku, natomiast recki na necie pochodzą z 2014). Matryca to niestety zwykłe HD. Ten model miał już w opcji matrycę fHD, można je tanio kupić w internecie (np tutaj). Tylko pozostają dwie kwestie - 1. będzie pasować w sprzęcie, który fabrycznie miał zainsalowaną zupełnie inną matrycę, 2. to jest jakiś zamiennik - można mieć zaufanie do takiego sprzętu?

Z innych kwestii - zainstalowany jest oryginalny win 7. O ile się orientuję, akcja darmowej wymiany do Win 10 zakończyła się parę lat temu. Obecnie nie ma możliwości darmowego upgrade do Win 10, trzeba kupować nowy? Jak w ogóle ten system sprawowałby się w takim laptopie, nie spowaliałby za mocno (zakładajac wymianę matrycy + dysk SSD)?

#2 Użytkownik jest niedostępny   prosobol 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 13:18

Zobacz postAnarchy91, o 14 Sierpień 2019 - 12:26, napisał(a):

Hej,

1. będzie pasować w sprzęcie, który fabrycznie miał zainsalowaną zupełnie inną matrycę, 2. to jest jakiś zamiennik - można mieć zaufanie do takiego sprzętu?

Z innych kwestii - zainstalowany jest oryginalny win 7. O ile się orientuję, akcja darmowej wymiany do Win 10 zakończyła się parę lat temu. Obecnie nie ma możliwości darmowego upgrade do Win 10, trzeba kupować nowy? Jak w ogóle ten system sprawowałby się w takim laptopie, nie spowaliałby za mocno (zakładajac wymianę matrycy + dysk SSD)?

1. Jeżeli znajdziesz z taką samą ilością pinów to tak, zakładając że laptop obsłuży fHD
2. Ja mam w swoim IPS fHD i całkiem nieźle leci :)

Upgrade do 10 skończył się dawno temu. Możliwość aktualizacji do 10 jest lecz jest to już nie zgodne z licencją. System jak najbardziej by się nadawał. Ogólnie do z510 mógłbyś wsadzić np i7 4702mq ale czy jest sens upgrade CPU i matrycy zapytaj siebie. Ja bym tylko ssd wsadził dla reszty szkoda czasu i kasy.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Anarchy91 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 14:16

Wgrywanie nowego CPU to już chyba przerost formy nad treścią w mojej sytuacji. Wzrost mocy raczej nie jest potrzebny, jeśli ten CPU jest w stanie ogarnąć większe wymogi. Natomiast matryca. Nie wiem, może moje przyzwyczajenie, od dawna nie mam do czynienia z takim sprzętem, miescami mam problem z ogarnięciem treści na stronie, bo wszysto tu jest tak na siebie nałożone (gmaila to muszę skalować, żeby swobodnie czytać; nie ma to jak gigantyczny technologiczny konglomerat nie potrafiący poprawnie ogarnąć responsywenego interfejsu strony...).

Po drodze i tak mnie jeszcze czeka rozbieranie go, bo nie ładuje baterii (tej zresztą w ogóle nie ma, bo jakiś niezbyt udolny serwis wymyślił kiedyś, że dzięki temu chociaż się nie wyłącza samoistnie), więc tutaj dołożenie trochę pracy w wymianę matrycy nie byłoby znowu nieopłacalne.

W poprzednim komentarzu dałem linka do takiej matrycy, wygląda nieźle, kosztuje też ludzko, tylko kurde mało wiarygodny sklep, do tego rzekomo ich własnej produkcji sprzęt (czyli brandowana chińszczyzna). Słyszał ktoś kiedykolwiek o nich?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Fonzie 

• Be cool like the Fonz...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 15:22

Co do matrycy to poczytaj czy nie trzeba też kabla od niej wymienić przy przesiadce na wyższą rozdzielczość.
(Ja tak miałem w moim delu przy zmianie matrycy z HD na HD+ , niby to Leniwiec ale też może mieć podobnie )

#5 Użytkownik jest niedostępny   przemekan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 16:52

Zobacz postprosobol, o 14 Sierpień 2019 - 14:18, napisał(a):

1. Jeżeli znajdziesz z taką samą ilością pinów to tak, zakładając że laptop obsłuży fHD
2. Ja mam w swoim IPS fHD i całkiem nieźle leci :)

Upgrade do 10 skończył się dawno temu. Możliwość aktualizacji do 10 jest lecz jest to już nie zgodne z licencją. System jak najbardziej by się nadawał. Ogólnie do z510 mógłbyś wsadzić np i7 4702mq ale czy jest sens upgrade CPU i matrycy zapytaj siebie. Ja bym tylko ssd wsadził dla reszty szkoda czasu i kasy.

No nie wiem, ja nie crackuje klucza, tylko podaje klucz oryginalny z Windows'a (7). Skoro Microsoft nie zablokował starych kluczy, to raczej jego problem, a nie użytkowników i znaczy że przyzwala na takie operacje. To trochę jakby sklep zorganizował promocje od soboty do poniedziałku, ale w piątek można nadal kupić w promocyjnej cenie- czy to wina kupujących że cena jest nadal obniżona?

Strona 1 z 1