Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem zestaw komputerowy i udało mi się go uruchomić i zainstalować windows, jednak pozostał problem oświetlenia LED, który zostawiłem na później. Została zakupiona obudowa SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB, oraz płyta główna B450 Tomahawk. Nie zwróciłem uwagi na to, że oświetlenie obudowy ARGB nie jest kompatybilne z tą kartą (JRGB). Oświetlenie obudowy posiada 3 pin (jedno jest zaślepione), natomiast na karcie są 4. Do obudowy została dodana przejściówka XWD (zdjęcie niżej), jednak nie wiem gdzie ją podłączyc i czy w ogóle czy można ją podłączyć. Na obudowie pasek LED jest tylko barwy białej, mogę przeboleć zmiany ich kolorów na dowolne za pomocą programu, jednak zależy mi chociaż by dało się zmieniać kolory za pomocą przycisku znajdującego sie na obudowie(aby były kolorowe). Oświetlenie nie reaguje na ten przycisk, szukałem rozwiązań, ale nic nie mogłem znaleźć czy ktoś miał podobny problem.

Zdjęcia:

https://zapodaj.net/d924056210824.jpg.html

https://zapodaj.net/c4878836ecf97.jpg.html

https://zapodaj.net/1bc79e12bcb43.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :D

Ten kabelek XWD nie jest przejściówką z ARGB na RGB. Są to dwa niekompatybilne ze sobą systemy oświetlenia, a sama przejściówka jak dobrze pamiętam jest dla płyt Gigabyte, bo oni lubią poświrować ze swoimi standardami.

 

RGB i ARGB nie będą kompatybilne, bo działają na zupełnie innej zasadzie.

RGB działa na 12V (tak wiem, że są RGB 5V cicho, mniejszość) i posiada 3 "uziemienia" odpowiadające za kolory (a ich oznaczenia to właśnie "R" "G" i "B"\

ARGB działa na 5V (tak, są 12V ARGB. Dzięki Gigabyte -_-) i posiada jedno uziemienie, oraz przewód "data".

 

Co do samego panelu, spróbuj przytrzymać przycisk przez kilka sekund i znowu zmienić kolor. Jak nie zadziała, pozostaje Ci reklamować.

Pamiętam jak dziewczynie reklamowałem I/O z RG4T bo wyrobiła złącze jack 3,5mm to dosłali sam panel i jej samodzielnie wymieniłem, więc Tobie też pewnie doślą sam panel :D Tylko reklamuj wprost u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mówisz, by zmienić kolor, ale nie da się jego zmienić (lub nie wiem jak, bo jest tylko ten przycisk), a po przytrzymaniu guzika nic się nie dzieje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mówisz, by zmienić kolor, ale nie da się jego zmienić (lub nie wiem jak, bo jest tylko ten przycisk), a po przytrzymaniu guzika nic się nie dzieje :/

Jesteś pewien że te LEDy świecą na biało? W tej obudowie wystarczy podłączyć wszystko do prądu z tego co pamiętam i powinno działać. Podeślij może zdjęcie jak masz to podpięte z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie, jutro będę miał zdjęcia. W zasadzie była tam tylko wtyczka molex(bodajże), to wpiąłem pod zasilanie i stąd świeca LEDY, a co do barwy, to bynajmniej jest to biały wpadający w róż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak przycisk nie działa (a on odpowiada za zmianę kolorów) no to zostaje to co napisałem w ostatnim akapicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...