Skocz do zawartości
unmarked

Xeon X3470 Turbo boost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam komputer jak w sygnaturce zmieniając ostatnio stare poczciwe i5 750 na xeon 3470 (bo tanio u chińczyków ;) ).

Procesor po zmianie działa bez większych problemów jedyne co mnie zastanawia to Turbo Boost które w tym procesorze wynosi:

1C- x27

2C- x26

3C-4C - x24

Wszystkie programy wszem i wobec głoszą że Turbo Boost jest włączone i faktycznie działa ale tylko maksymalnie z mnożnikiem x24 niezależnie od tego czy obciążam jeden rdzeń czy cztery wartość jest ta sama.

Może ma ktoś jakiś pomysł w czym tkwi szkopuł? Zaznaczę że resetowałem BIOS, sprawdzałem na procesorze podkręconym jak i na standardowym taktowaniu, bez zmian.

Dodam jeszcze że temperatury są w normie podczas spoczynku sięgają do 30 stopni, podczas obciążenia wszystkich rdzeni po OC wynoszą do 70 stopni.

 

Z góry dziękuję za każdą sugestię.

 

EDIT: Udało mi się znaleźć przyczynę. Gdy jest włączony profil XMP w pamięciach (1600 MHz) Turbo Boost działa tylko do x24. Pytanie czemu?

Edytowane przez unmarked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To turbo dla jednego rdzenia to taki trochę mit, niby jest ale go nie widać ;)

x3470 bardzo dobrze się podkręca, na mugenie spokojnie ogarniesz 4-4.2 Ghz dla wszystkich rdzeni, więc tryb turbo można będzie wgl wylaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...