Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem ponieważ kupiłem komputer z olx i jest problem chyba z zasilaczem bo piszczy ale nie wiem czy to dokładnie on prosze o doradzenie jaki kupic i czy to on piszczy

 

Komputer fx 6100

8 gb ramu ddr3

gtx 560 se

zasilacz logic 620W

 

Ale jak odpale bench w cpu z to tez zaczyna piszczec

Edytowane przez krzychu337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczeć może wiele elementów, włącznie z kartą graficzną i płytą główną. Dasz radę spróbować zlokalizować źródło dźwięku? Ten zasilacz jest z kategorii "bomba", ile chciałbyś wydac na nowy i czy planujesz rozbudowe kompa w niedalekiej przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nawet zasilaczem nazwać nie można, produkt zasilaczo-podobny, z tanich SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze Z tańszych używanych jakis CHIEFTEC GPS-450AA-101 450W, czy frotron. Ale to niekoniecznie on musi piszczeć. Cały ten sprzęt jest już dość stary, rozkręć budę i wsłuchaj się co piszczy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to nie moj komputer tylko kupiłem go dziewczynie zeby mogła sobie tam w cos pograc czasami jej mocniejszy nie potrzeby ale słysze jak by dochodziło z zasilacza

Moge przeznaczyc 100zł na to moze jakis chieftec 550?

 

I dosyć ciepłe powietrze wylatuje z zasilacza temp procka i grafiki sa okej ale nie wiem ile stopni ma płyta bo nie wiem jak sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to nie moj komputer tylko kupiłem go dziewczynie zeby mogła sobie tam w cos pograc czasami jej mocniejszy nie potrzeby ale słysze jak by dochodziło z zasilacza

Moge przeznaczyc 100zł na to moze jakis chieftec 550?

 

I dosyć ciepłe powietrze wylatuje z zasilacza temp procka i grafiki sa okej ale nie wiem ile stopni ma płyta bo nie wiem jak sprawdzic

Bardzo niska sprawność zasilacza i stosunkowo prądożerne komponenty i to jest efekt. Za 100 zł nic nowego sensownego nie dostaniesz, tylko używki. Dopiero wspomniane wcześniej Vero jako nowe będzie OK i nada się do przyszłego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajde jakiegos chiefteca ale jaka min moc

 

pokazało mi 3 odczyty temp płyty pod obciazeniem 100 procka 1.54 2. 86 3. 34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W wystarczy. Dla świętego spokoju możesz kupić 450

 

1.54 2. 86 3. 34

 

To prędzej współrzędne :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to były normalne odczyty i napisane 86 Stopni celcjusza

Wybacz ale ja tu widziałem raczej:

 

1.54 2. 86 3. 34

Co wygląda jak 1.542. 863.34 :E

 

Bezpieczne temperatury dla FX 6300 to 65 stopni max

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie jestem wróżką i nie wiem który odczyt jest do czego, mogę tylko podejrzewać ze 54 to procesor 86 chipset a 3 nie wiem ( co i tak było by zbyt wysokimi temperaturami w spoczynku, ale to z mojej strony tylko domysł)Najlepiej jak wkleisz screenshot z HWinfo, to Ci ktoś podpowie, ja już idę spać.

 

Co do zasilacza to kupując upewnij się ze ma wtyczki zasilające do karty graficznej. Nie wiem co to za model ale chyba wymaga zasilania 2x6 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...